Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek etikus a nem...

Szerintetek etikus a nem beoltottakat, durva korlátozások-ra kötelezni?

Figyelt kérdés
Csak azért mert valaki nem akarja az oltást (bármilyen ok is legyen) sok országban komoly korlátozásokkal kell számolnia. Szerintetek méltányos, így hátrányba helyezni bizonyos embereket?

2021. nov. 16. 20:46
1 2 3 4 5
 11/48 hypno ***** válasza:
53%

Ma vezetés közben hallottam az oltakozási hajlandóságról valami statisztikát.


A diplomások és magasan képzettek 85%-a igényt tart az oltásra, a tanulatlanok, 8 általános és hasonló szintűek 55%-a

Utóbbiak cserébe sokkal önérzetesebbek.

2021. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
26%

"Kb ez is olyan, hogy pl aki nincs bekötve hiába a saját életével játszik attól még szankciókat von maga után.


Vagy ugye ha valaki bukósisak nélkül motorozik, az is magára káros."


Ez mondjuk így ebben a formában nem igaz. Ha olyannal ütközöl aki nincs bekötve vagy nincs rajta sisak és megnyúvad nem személyi serüléses, hanem halálos közúti baleset okozásáért csuknak le. Az a törvény egyedül téged véd, nem őt önmagától.

2021. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
22%

Én a következő dolgokat vezetném be:

-Aki nincs beoltva, és megbetegszik, nem látnám el a kórházban. Nem állapot az, hogy más, egyébként megmenthető betegeket nem látnak el azért, mert egyesek féltek egy szuritól.

- Bevezetném a covid-adót. Sok kiadás, gazdasági kár ered abból, hogy az oltatlanok miatt megint járvány van. Nekik meg kéne ezt fizetni. Havonta kb. 100.000 ft-os csekkre gondolnék.

-Tömegközlekedésre, orvosi rendelőbe, boltba, sehova nem engedném őket.

Igen, az oltás magánügy. Amíg ki nem mész a többi ember közé, és körbe nem fertőzöd őket. Amíg nem lesz országos járvány, gazdasági válság, és ellátatlan betegek tömege az oltatlanok miatt.

Természetesen aki egészségügyi okokból nem adathatja be, ők mentesülnének ez alól.

2021. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
69%

"Aki nincs beoltva, és megbetegszik, nem látnám el a kórházban."


Én meg aki be van oltva. Tehát a te logikád mentén kénytelenek lennénk külön oltott és oltatlan kórházakat építeni.

2021. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
35%
11-es, ezt a cikket én is láttam. Ne tudd meg milyen szitokáradat volt alatta a kommentek közt. Persze mind állította, hogy ő tudja a tutit, miszerint az összes oltott meghal 10 év múlva, de ők fogják túlélni, és az összes diplomás egy barom. Erre szokták mondani, hogy a stílus maga az ember. Azzal amit írtak, pont azt igazolták, amit a cikk sugallt, hogy ők nem túl intelligensek.
2021. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
16%

Örüljenek az oltatlanok, hogy nem lövik szimplán fejbe őket. Anno a gyilkosokkal mind ezt tették.


Márpedig ez egy millió emberéleteket követelő gyilkos vírus, ha nem oltják be magukat azzal csak terjesztik és további emberek tízmillióit gyilkolják meg ezek a népirtó szörnyetegek. Anno a náci népirtás szervezőit is mind felakasztották Nürnbergben. Ezekkel is mind ezt kellene tenni, hisz miattuk haltak meg százmilliók.

Örüljenek, hogy csak ennyivel megússzák!

2021. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
67%

"Anno a náci népirtás szervezőit is mind felakasztották Nürnbergben"


Valahogy a te őseid megúszták. És már a minddel se kicsit hazudsz. Fogalmazzunk úgy, hogy elenyésző részük. :)

2021. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
36%

Egyáltalán nem etikus . Az oltás a súlyos lefolyást csökkenti . Minden ember tud fertőzni ! Mindenki beteg tud lenni ! Működik az oltás aki így akar védekezni hajrá! Aki nem veszi fel az oltást és beteg lesz az meg így járt .

Beteg ember ne menjen közösségbe . A korházaknak egyre kevesebb embert kell ellátniuk így bírniuk kell a betegeket . Ha mégis odáig jutnak , hogy lassan nem fog menni az ellátás és betegek 70%- nak nincs oltása még mindig . Na akkor tenném kötelezővé és kész !

2021. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mit mondtok akkor?

Valami probléma van a vesémmel. Évek óta kínlódok vele. Eleinte vesekövem volt, ha igaz az kijött. Most alacsony a vesefunkcióm. (Illetve van valami kis gyulladás, de az minimális) elvileg oltjató vagyok. Viszont egy ismerős nem kaphat oltást, mert ő ki van vizsgálva. Így nem vállalom be.

Menjek a gázkamrába? Kössem fel magam? Vagy vállaljam be, hogy beoltanak, és komolyabb bajom lehet? Csak mert most derült ki, mióta nincs orvosi ellátás, és nem tudtam utánajárni?

2021. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
41%
Már ne haragudj, de azért ez nem annyira lutri, hogy kit lehet beoltani, és kit nem. Én simán felhívtam a kezelőorvosom, és megkérdeztem tőle. Amúgy meg a betegtájékoztatón is általában rajta van, hogy ki kaphatja, és ki nem. Nekem pl. sokáig azt mondták, hogy nem kaphatom. Rajta is van az oltásokon. Ami végülis nem igaz, mert megkaphatom, de sok értelme nincs, mert nem fog hatni. Azért végül az orvosom azt mondta adassam be, mert hátha valami minimális védettséget fog adni. Azért egy telefont megér, nem?
2021. nov. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!