Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csinálják a következ...

Miért nem csinálják a következőt a magyar benzinkutak?

Figyelt kérdés

Oké, nem rövidíthetik a nyitvatartást, nem zárhatnak random be, nem kérhetnek 480 ft-nál több pénzt az alap üzemanyagok literéért. Viszont simán mondhatnák, hogy "technikai okokból" csak egyetlen kútoszlop működik, csak egy dolgozó van műszakban, és ezzel iszonyatosan hosszú sorokat generálnak. Ha ezt sokan megcsinálják, gondolom, meghátrálna a kormány a benzinkutak ellehetetlenítésével kapcsolatban (lehetne úgy is árbefagyasztani, hogy az adót csökkentik, és a kormány nyeli be a veszteségeket).


Ha lenne benzinkutam, más értelmes lehetőség híján nyitva lennék ugyan, de tuti csak egy kútoszlop működne, és így sok autóst el tudnék riasztani, akik így kénytelenek lennének másik kutat keresni (mivel minél kevesebb veszteséges üzemanyagot adok el, annál jobban járok).


2021. nov. 16. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem az osszes uzemanyag van maximalva, a premium uzemanyagok tovabbra is dragak. Ma a Shellnel a 95-re ki volt irva, hogy elfogyott ... szerencsere en 100-ast szoktam tankolni, szoval nem erint a benzinarak befagyasztasa.
2021. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Ön is a MÉSZOIL-nál tankol?
2021. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
A nyereséget a forgalom hozza, ne hazudj
2021. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Tévedsz, ennek max újabb rendelet lenne a következménye, és nem holmi "hátrálás". A kormány semmiféleképp nem nyelne be veszteséget, max a költségvetés, azaz te is meg én is. Miért is lenne ez jó?


Amúgy ha én autós lennék, és hasonló piszkos trükkel találkoznék, biztos örökre elhagynám azt a kutat.

2021. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

"Amúgy ha én autós lennék, és hasonló piszkos trükkel találkoznék, biztos örökre elhagynám azt a kutat."


Lassan az országot is elhagyhatnád. Nagy szellemi elődjeid meg a taxisblokád idején ágáltak a taxisok ellen. Nekik is jellemzően ennyi eszük volt.

2021. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Örülj inkább hogy olcsóbban tankoljatsz okostóni.
2021. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

A kormány jó komcsi módjára kisajátíthatja a kutat ha nem működik veszteséget termelve is.


Olvasd át a rendeletet.

2021. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Ezt valaki aki témában van el tudná nekem mondani, hogy kinek van benzinkutja és kit érint az árbefagyasztás?


Mert egy haverom régebben dolgozott benzinkúton és ő úgy mesélte, hogy a bolt-ot ahol lehet fizetni meg kaját venni azt az ő főnöke bérelte a MOL-tól de nekik bevételük csak a benti eladások után volt, amit az emberek tankoltak az a MOL-hoz ment. Ebből én meg azt érteném hogy az árbefagyasztással a nagy cégek szívnak meg az a pár magán benzinkutas akik kb. nem is léteznek annyira kevesen vannak.


Vagy tévedek?

2021. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
7: és ennel engem zavarnom kéne?
2021. nov. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező! Nem akarsz jelentkezni a Momentumba közgazdásznak? :)

Kevesebb a hasznon a fix ár miatt, erre te mit csinálnál? Csökkentenéd a forgalmat, hogy még kevesebb bevételed legyen! Zseniális! :D

2021. nov. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!