Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány és az emberek mikor...

A kormány és az emberek mikor fognak rájönni, hogy vissza kell térnünk a régi jól bevált kijárási tilalom alapú védekezésre?

Figyelt kérdés

A maszk az nem véd semmitől, az átmérők arányai alapján 99% a vírusoknak áthatol rajta. Az a kezdetektől fogva látszat intézkedés volt. Az oltás alapú védekezésben bíztunk eddig, és még mindig ebbe próbálunk kapaszkodni, de nem működik. Szarabb a helyzet és gyorsabban romlik mint amikor még egyáltalán nem volt vakcina. Bíztunk a csodában, hogy a régi vakcina hatásos lesz az új mutánsokkal szemben, de ez a csoda nem történt meg. Csodák ritkán történnek.

Az egyetlen sikeres védekezésünk a teljes bezárkózás alapú védekezés volt az első hullám idején. A többi hullámot elkXrtuk.

Mikor fogunk vissza térni az egyetlen eddig bevált módszerre, a teljes bezárkózásra? A részleges korlátozások nem segítettek semmit, csak a bezárkózás.



2021. nov. 23. 23:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok országban sokkal szigorúbb kijárási tilalom volt,volt ahol 2 hónapig ,egyáltalán semmire nem mentek vele. Ez a vírus nem fog eltűnni,megszűnni,kámforrá válni . Egyetlen megoldás az idő múlása, a népesség átfertőzödik,a vírus meg gyengül.

Arról nem is beszélve,hogy politikai öngyilkosság lenne a fidesz részéről újra kijárási tilalmat bevezetni,akárcsak estére is , így sosem lépnék meg.

2021. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, jól meg azt írtad ezt!

73 éves múltam, és a borús kiáltványod nem tud aggasztani; legfeljebb miattad, nem lehet jó ilyen sötéten látni a világot.

Jöttem-mentem, jövök -megyek, mikor éppen olyan rendelkezés volt, hogy maszk kell, akkor hordtam egy szitaforma sebészmaszkot. Ha nem felejtettem el; legalábbis a korom miatt buggyant agyamra fogtam, ha figyelmeztetni kellett.

Az egészségesféle fajtából való vagyok, vagy emiatt, vagy nálam hat a 2 Shinopharm + az 1 Pfizer, de nem közösködöm a tüdőmön a vírussal, az, magánterület.

Nagyon gyér hatású ez az irományod. Ki kéne állnod egy nagy gyalogosforgalmú helyre, és hangosan felolvasnod; sokkal nagyobb hatása lenne. Figyelem! Csak saját felelősségedre próbáld ki!

2021. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Várom már a lezárásokat

Én kifejezetten élveztem hogy végre otthon tudtam lenni kicsit és be tudtam pótolni a sorozataimat és filmjeimet és nem kellet ide oda amoda menni

2021. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Problémásnak vélem, hogy az országban élő emberek igen túlnyomó hányada rugalmatlan, - esze ágába nem jut a már kiforrott és EDDIG működő életén csak kicsit változtatni, amely igazodna az idilli állapotokhoz képest jelentősen megváltozott körülményekhez, - inkább siránkozik mindenki és még azért is tiltakozik, ami semmilyen hatással nincs semmire. Át kell formálni mindent, amiben eddig kényelmesen eléldegéltünk! Át kell mindent szervezni, hogy a megváltozott körülmények között is a lehető legkevésbé legyen veszélyeztetve a megélhetésünk. Munkarendet át lehet szabni. Céges vagy kölcsönzött járművet igénybe lehet venni. A szórakozási szokásainkon lehet változtatni. A bevásárlási szokásainkon, táplálkozási szokásainkon lehet változtatni. Akik abban a szerencsés helyzetben maradnak, hogy nem veszítik el a munkájukat a járvány miatt, azok vállalhatnak - csak a példa kedvéért 1-2 % - plusz adót szolidaritásból, hogy a szociális hálón keresztül segíthessenek az önkormányzatok azokon, akik elveszítik a munkájukat. Lehet átképzéseket szervezni és szükség függvényében részesíteni abban olyan embereket, akiknek előre láthatóan semmi esélyük arra, hogy versenyképesen térjenek vissza a régi életükhöz. Sok-sok mindent lehet, DE ehhez KELL a hajlandóság és a közös akarat is, - egyoldalú megközelítésből lócitrom lesz, semmi más! Csak és kizárólag elhatározás, közös akarat és szervezés kérdése az egész, - hogy milyen széles rétegeknek és milyen mélységben fog fájni a zárás, - de ha semmit nem tesz senki, csak hőbörög és bosszúálló hangnemben köpköd, annak mindenki vesztese lesz hosszútávon!
2021. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
10%
24-es, meg aki nem hajlandó oltatni, az is fizethetne több adót, mert miattuk van ez az egész. Azt kéne mint Ausztriában. Kötelező oltás, aki nem hajlandó, az meg fizesse a bírságot. Nem én fogok több adót fizetni, mert beoltattam magam 3-szor is, és mégis terjed a covid, mert a lakosság 40 %-a idióta.
2021. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Igen, - a szokásos, önmagunkat valami alól mindig felmentő körülmény... Köszöntelek, honfitársam! :D
2021. nov. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!