Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az normális hogy ma Magyarosrs...

Az normális hogy ma Magyarosrszágon ha valakinek egy magát ellátni nem képes gyereke van. Az feláldozza az életét,-ápolja,amíg él-, mert a fogyatékkal élőket gondozó intézmények nagyrésze embertelen körülményeket biztosít ?

Figyelt kérdés
2021. dec. 9. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom ez külföldön hogy van?
2021. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az.
2021. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem normális, de ez mindenhol így van sajnos.
2021. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak gyereknél van ez így. Az anyukám szülei történetesen ilyenek voltak, igaz utolsó időszakban, nem dugtuk be otthonba, hanem ápoltuk őket rákos betegen. Volt egy tartósan ápolásra szoruló bátyja, aki értelmileg enyhén, mozgásszervileg anyámnál súlyosabb volt, élete végén beadtuk, jó pár évet töltött el. Párszor volt az új lakásban is, karácsonykor és volt hogy én tartottam meg őt, míg anyám tisztitotta őt lent, mert bekakált.


Idén hunyt el. Anyum 68, ő 80 lett volna idén, apum nem él, én meg 30.

2021. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy igy lenne, fejlett országokban élhető és látogatható intézmények vannak, akár magánkézben is, és a szülő látogathatja a gyerekét, akinek normális ápolást, létet biztosítanak. Vagyis ha valakinek lesz egy fogyatékos gyereke, annak sem kell letagadnia, és az életét sem kell drasztikusan megváltoztatnia csak mert sajnos ilyen gyereke van.
2021. dec. 9. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Jó pénzért biztos gondolom.
2021. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Nagybácsikám kevés ideig dolgozott, de nem volt elegendő nyugdíja ehhez, hogy a saját pénzén otthonba menjen, így a 3 bátyám plusz anyám pótolta ki ezt, plusz pelenkát is nekünk kellett volna, kötszert a lábszárfekélyére. Pedig ez egy falusi idősek otthona volt, még csak nem is abba a kisvárosban ahol élünk.
2021. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként bevallom az ilyen életekről mutatott TV-s riportok hatására irtam ezt a posztot ki. Szerintem akkor lenne Magyarország normális ország, ha az ilyen és más hasonló szerencsétlen helyzetekben lenne egy szervezet, vagy olyan intézményi háttér amelyik érdemben tud segíteni a rászorulóknak és a családjuknak is. Persze a napi hazudozás a "családok" segítéséről megvan a kormánypropaganda szintjén. Megvan a szavazatvásárlás is, mert ennyi pénzszórással én nem hiszem hogy az ellenzék valaha is győzne. 2022-ben, pláne most nem fog. Egyébként aki valamiért nem tud pénzt keresni akár csak átmenetileg, az már bajba kerül ebben az országban. Ez viszont tény. Gondolom többnyire a bajbajutott körül élő "családok" pedig nem tudnak/akarnak segíteni pl. egy még csak nem is roma, csak egy sima valamilyen fogyatékossággal élönek sem.
2021. dec. 10. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!