Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nèzem az esti híreket,ès...

Nèzem az esti híreket,ès szomorú amit látok. Szegèny családok nagybeteg gyermekeinek gyűjtenek pènzt a kezelèsekre. Mièrt nem segíti a kormány őket?

Figyelt kérdés

15,20 millióról van szó. Fillèrek töredèke a honatyák vagyonából kèpest. Szegènyek heteket hónapokat várnak,hogy összekaparják a kórházi kezelès összegèt civilek segítsègèvel.

Ilyenkor hol van Lőrinc,Csányi,vagy Bige?? Nekik olyan lenne mintha èn 10 forintot vèletlenül elhagynèk. Ha hülyesègre politikai támogatásokra 100 milliókat eltudnak herdálni,akkor jó tettre nincs impulzus?



2021. dec. 9. 19:28
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Igen..èrtem..de ahogy írtam is korábban..Szerencsère viszonylag kevès az olyan beteg aki speciális nagybeteg kategória.

Ès az a kevès igen is megèrdemli/megèrdemelnè az állami segítsèget!!

Itt nem 9 millió beteg emberről van szó hanem nagyon töredèkèről!

Szerintem 2 kezemen megtudom szerencsère számolni.

Akkor ez a kis segítsèg olyan nagyon megterhelő?

Annyi potya,felesleges dolgokra megy el a pènz..

2021. dec. 9. 22:56
 22/31 anonim ***** válasza:
am biztos nem hiszed el, de a környező országok közül messze a magyar milliárdosok a legszegényebbek és ők vannak legkevesebben
2021. dec. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

20-as

Jobbulást!!

2021. dec. 10. 01:13
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

#23


Köszi, de már túl vagyok rajta.

Eleinte 3 havonta kellett vizsgálatra járnom, majd fél évente, most már csak két évente. Negatív.

2021. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mit nem értesz ezen. Magyarországon az állam fizeti a kezelési költségeket! Ha ilyen sztorikat látsz, hogy beteg gyerek kezelésére gyűjtenek pénzt, az szélhámosság, és csak az emberek jóhiszeműségére számítanak. Ha utánanéznél, akkor nincs is semmilyen beteg gyerek.
2021. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

25-ös

Tènyleg ne haragudj,de amikor megmutatják a tènyeket,/kezelőorvosokat ès a rokkant,beteg gyereket otthon abba mi az átverès?

2021. dec. 10. 11:56
 27/31 anonim ***** válasza:

25 ezt benézted!


NEM!!! fizet minden kezelést az egészségügyi hozzájárulás.

Rengeteg olyan kezelés van amire nem terjed ki, pl SMA-1 típusú izomsorvadás, kezelését nem támogatja az állam, de igen sok ilyen van.


Igazából ide vehető pl a nőgyógyászat is, mikor feleségem várandós lett volt 5 pozitív patika tesztje nőgyógyász pedig fél év múlva adott neki időpontot, ha nem magánhoz megyünk majdnem megszületik a gyerek mire elsőre orvos látja.

Azt hittem ez egyedi eset és elkezdtem túrni neten, ha érdekel keres rá, meg fogsz döbbenni hány ilyen eset van.

2021. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#27


15-nek is igaza van. Éppen ezek miatt a tv-műsorok miatt néhányan "rácuppantak" a témára, s nehéz kideríteni, hogy melyik szélhámosság.

Egyéként Mészáros egy alapot biztosít hátrányos helyzetű gyermekek támogatására.

Súlyos esetekben gyakran érkezik névtelenül egy-egy nagyobb összegű támogatás.

2021. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

28


"Egyéként Mészáros egy alapot biztosít hátrányos helyzetű gyermekek támogatására."


Egyébként ha nem a túlárazott közbeszerzéseken lopná ki az államkasszából a pénzt nem is kéne ezeknek adományozni mert telne az államnak a finanszírozására.....

2021. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
50%

#29


Ezeket a közbeszerzéseket többségében EU-s pályázatokból biztosítják.

A korábbi kormányzatok alatt ezeket a pályázatokat nagy többségében multi cégek nyerték.

Azaz kaptunk is valamit, meg nem is, mert a profit visszament. Lásd: Strabag.


Gyakori kritika, hogy csak "NER-lovagok" nyerhetnek közbeszerzési pályázatot.

Idén a legnagyobb harmadik országbeli beruházási támogatást Kóka János indonéziai projektje kapta, aki igazán nem nevezhető +NER-lovagnak".


Az ország alapvető érdeke, hogy az EU-s pályázati pénzek itthon maradjanak.

Ez a célja a fidesznek, legyen az Simicska, Mészáros, vagy Kóka.

2021. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!