Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a Covid...

Mi a véleményed a Covid oltásokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2021. dec. 17. 09:19
A kérdező szavazást indított:
Támogatom az oltásokat.
Már kaptam oltást, de ennek ellenére ellenzem.
Nem kaptam oltást és ellenzem.
37 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Már nem támogatom az oltást, ez már vicc, hogy oltakozás mellett is már az 5. hullám küszöbén állunk, és ki tudja mennyi jön még.
2021. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Már kaptam oltást, de kezdek egyre szkeptikusabb lenni az oltási taktikával kapcsolatban. Én nem vagyok nagy konteós, meg oltásellenes, meg tököm tudja, de az valóban furcsa, hogy milyen görcsösen akarják elérni a lakosságot, hogy oltakozzon, egy olyan oltással, aminek azért bőven vannak még hiányai (mellékhatások, rövid immunitási idő és az új variánsokra még csak nem is fejlesztették őket)


Ettől függetlenűl, ezt a vírust előbb-utóbb el kell kezdeni "elfogadni", ez már velünk marad, és az oltások sem fognak megmenteni örökre, hanem csak halasztják azt a pontot, hogy ténylegesen elkezdjünk vele együtt élni.

2021. dec. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Egészséges és oltottan lehet a koronavírussal együtt élni. Sajnos, nincs még egész éltre védelmet nyújtó vakcina, de talán ezt is valaki "föltalálja".
2021. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell az oltás, átestem, meg sem éreztem. Igen, lehet mondani hogy majd jön egy olyan variáns vagy mi az isten amit majd lehet megérzek. Mi a legrosszabb forgatókönyv? Megdöglök. És? Olyan világot élünk amiben ez nem igazán nagy probléma.
2021. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Oltás kell a betegeknek, viszont a tömeges oltást nem támogatom.

Túl sok energiát nem fektettél a válaszlehetőségekbe.

2021. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Kaptam oltást, én így láttam jónak, nincs bajom azokkal, akik meg nem oltatják magukat mindaddig, amíg nem kezdenek téríteni, mint a szélsőséges szektások.

Nagyon gusztustalan politikai fogás volt a munkáltatók kezébe adni a döntést a kötelezőségről, ha világszinten az egészségügy/tudomány/kutatók/virológusok... stb, tehát akik értenek hozzá, még nem jutottak arra az álláspontra, hogy általánosan kötelező legyen, és úgy, hogy nincs megfelelő eljárásrend, hogy aki egészségügyi okból nem oltható, azt hogyan állapítsák meg, igazolják le.

2021. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Kaptam oltást és támogatom őket, de azt nem, hogy akik nem akarják azokat büntessék.
2021. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Kaptam oltást, de viccnek, sőt inkább felháborítónak tartom, hogy mindent, még a munkához, megélhetéshez való alapvető emberi jogot is ehhez kötik, közben meg szépen kiderül, hogy egyre rövdebb az immunitási ideje és egyre több mellékhatása van. Biztos én vagyok a kritikus, de hogy oltás után magas lázzal fekszenek sokan (ugyanúgy kiesve a munkából, mintha covidosak lennének), ezt nem tartom "normális reakciónak".

Mekkora lobbi van emögött atyaég, hogy még így is be vannak fenyítve a kormányok, hogy nyomják le az emberek torkán.

Egyébként támogatom a covid-oltást az időseknek és a betegeknek, de a kötelezővé tételét nem, hanem ugyanúgy, ahogy számos más betegségnél szabadon választható, hogy ki él az oltással és ki nem (influenza, pneumococcus, a kullancs okozta agyvelőgyulladás, gyerekek rotavírus oltása, stb.)

2021. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Én orvosnak készülök, és egyedül a kínait voltam hajlandó felvenni (nekünk kötelező az oltás), ugyanis csak az készül hagyományos, nem-invazív módon. Szeretem és tisztelem a tudományt, ugyanakkor tisztelem a vallást is, és meggyőződésem, hogy a moráletikai/bioetikai határok feszegetését továbbra is a vallás szabályozza, pontosabban akadályozza meg. Az mRNS technológia az emberi sejtekbe hatol be (ilyen még korábban nem történt az orvostörténelem során), és rákényszeríti a sejtalkotókat arra, hogy egy új anyagot (tüskefehérjét) gyártsanak le, amit természetes úton soha nem gyártana le a sejt. Akinek ez belefér az értékrendjébe, nyugodtan vegye fel, de TISZTELETBEN kell tartani azt is, aki nem hajlandó elviselni a testén belüli idegen anyag által előidézett molekuláris változásokat. Géntechnológiáról van szó (vigyázz, nem génterápia!), ami határazottan felsérti a testi-lelki integritást.


Az emberek többsége nem gondolkodik ennyire komplexen és mélyen, így többnyire kinevetik azt, aki dönteni szeretne a saját testének és lelkének állapotáról. Természetesen a koronavírus veszélyes, így a hagyományos úton elkészült vakcinát érdemes megfontolni (ilyen a Sinopharm), lehetőség szerint kerülni a tömeget, kezet mosni, hordani a maszkot!



Még mielőtt valaki belém kötne, hogy az mRNS nem kísérleti oltás, leírom, hogy miért az. Az oltások aktív vagy passzív módon immunizálnak, többnyire elölt vagy gyengített vírust tartalmaznak, vagy antitesteket, a lényeg viszont abban rejlik, hogy soha nem közelítik meg a sejteket, azokba nem hatolnak bele! Mindig a sejtközötti állományban “úsznak” a dendritikus sejtek között, ahol a falósejtek elpusztítják őket, illetve továbbítják a nyirokrendszerbe, ahol majd a limfociták (T-sejteknek is nevezzük) pusztítják el, és memorizálják őket - ezért hívják őket memóriasejteknek is, így ha a kesőbbiekben a szervezetet megtámadja a vírus, akkor könnyebben száll harcba vele az immunrendszer. Az mRNS oltások viszont biokémiai változásokat hajtanak végre a sejteken belül. Nagyjából 2015 környékén jöttek rá arra (legalábbis ekkor jelent meg a tanulmány a PubMed-en), hogy anélkül kerülhet be idegen anyag a sejtekbe, hogy az immunrendszer elpusztítaná azt. Soha nem végeztek kísérletet élő hús-vér embereken, csak most, a pandémia adta lehetőség során. Mindaddig laboratóriumokban, egereken, más emlős állatokon kísérleteztek. Én személy szerint elfogadom azt, akinek nem okoz problémát annak a tudata, hogy nemcsak idegen anyag került a sejtjeibe, hanem a sejtjei idegen anyagokat gyártottak le. Mégcsak attól sem félek, hogy ennek az anyagnak van, nem várt hosszútávú egészségügyi kockázata, sokkal inkább attól, hogy végleg eltörlik a saját testünkhöz való autonómiánkat, a vallást és az európai kultúrát megsemmisíti a nyugati neomarxizmus. Az mRNS oltás egyfajta materiális leképződése annak, hogy többé nem rendelkezhetsz a saját tested felett. Ameddig ez nem kötelező, addig mindenki azt csinál, amit akar. De eddig minden jel arra utal, hogy kötelezni akarják/fogják. A kínai vakcina csak Mo-n elérhető, így ebből a szempontból nekünk hatalmas mázlink van. Az amerikaiak sóvárognak a hagyományos oltóanyagért.



Én támogatom az oltásokat, gyerekorvos szeretnék lenni, így az lesz a célom, hogy minél több gyermeknek biztosítsak megfelelő egészségügyi ellátást, hogy kapják meg a védőoltásokat, legyenek védettek a patogénekkel szemben. De bűnnek tartom, hogy a kormány lassan már a kicsiket is az mRNS oltások felvételére kötelezi. Mindezt nagyon sok gyermekorvos ellenzi, nem vagyok ezzel egyedül.



Mindenkinek sok kitartást kívánok, és tartsatok ki az elveitek mellett!

2021. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csináljon azt, amit saját maga jónak lát. Ne legyen kényszer, zsarolás, hamis statisztika, megkülönböztetés, szankció, stb. Nem kell ez ügyben is diszkriminálni és egymásnak ugrasztani az embereket.
2021. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!