Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még itt olyan fiatal...

Van még itt olyan fiatal rajtam kívül aki feladta annak a lehetőségét hogy, Magyarországon önállóan ingatlant tudjon vásárolni anélkül hogy, kötelezettséget vállalna olyan feltételekre amik nem biztos hogy, fognak teljesülni?

Figyelt kérdés

Az ingatlan árak egy bérből és fizetésből elő élet és pályakezdő vagyis inkább család alapítás előtt álló fiatalnak és vagy fiatal párnak jelenleg az országban esélytelen.

Okok:


Az ország vizfeju.

Az ország ingatlan ár/átlag jövedelmek (valós nem ksh adat)/kockázati tényezők aránya hát nem rózsás.

Csok, babaváró és társainak a teljesülése két esélyes. Főleg a három gyerek azokat normálisan fel is köl nevelni, nem pedig a nélkülöző gyermekkor miatti frusztrációval rendelkező generációs sajátosságokat tovább szaporítani.

Ami a leggusztustalanabb és legviccesebb is egyben hogy, mindenki nagy magyarkodik igy migráns úgy migráns kivéve amíg a pénztárcája nem szól közbe és elnézi hogy a Magyar fiatalok kivandorolnak és ázsiaik meg be az országba. Meg mindenki antiszemita meg kapzsi zsidozik undorító modon, közben meg jó lenne ha tükörbe nézne.



Utolsó oltsa le a lámpát!



2021. dec. 19. 20:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

2. vagyok, egyetem alatt is albérletben laktunk, csak mindig szobát béreltünk. Az életünket a fizetésünkből finanszíroztuk, nem kell mindet elherdalni, spec. én 300ezer nettót keresek, 150ezret ebből mindig félrerakok, ahogy a férjem is, plusz van évi kb. 600-700ezer forint cafetériank, abból is tudunk bevásárolni.

mestert már levelezőn csináltuk, mellette dolgoztunk.


Nem, az önerő az azt jelenti,amennyi pénzed van és beleraksz. A babaváró az egy hitel. És nem, az önerőnk 20 millio kp volt. A telek ára (8 millio) volt a szülői segítség, az átminősítést belterületté (400ezer) már mi álltuk, ahogy minden mást is

2021. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez amilyen feltételeket felsorolták egy korábbi generációnak sem ment huszonévesen. A kádárkockák is OTP hitelre épültek. A hitel nem rossz dolog, buta aki csípőből elutasítja. Azonban ésszel kell felvenni, ésszerűen eladósorba, fixált kamattal, előtörlesztés jól is lehet járni, mert az árak már nem nőnek tovább.
2021. dec. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
nem adtuk fel, januárban fogunk venni lakást. 24L
2021. dec. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem, hogy lehetetlen. Már évek óta dolgozom, otthon főzök, viszem az ebédet, igyekszem akciós dolgokat vásárolni stb. Mellette fizetnem kell az albérletet, ami elviszi a fizetésem nagy részét, de nincs más lehetőségem, valahol lakni kell. Alig 3,5 milliót sikerült így összegyűjtenem és egy budapesti 25 nm garzon lenne a cél, ami 20 millió alatt már lassan nincs is. Ha meg lenne az önerőm, akkor is jó sokáig kéne fizetni, hogy legyen egy kis lyuk, ami a sajátom. :( Egyelőre párkapcsolat terén sincs sikerem, bár gyereket amúgy sem szeretnék, szóval csokot, egyebeket amúgy sem szeretnék felvenni. Kb esélytelen így még egy kis városszéli lakáshoz is hozzájutni. Közben meg milliók mentek már el a bérlésre, mivel megfelelő önerő nélkül nem ad hitelt a bank.
2022. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14


Személyi kölcsönről hallottál már?

2022. jan. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!