Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem azt, hogy Szilágyi...

Miért érzem azt, hogy Szilágyi Liliána a hazai #metoo mozgalom legújabb nagykövete?

Figyelt kérdés

[link]


Gyakorlatilag semmi bizonyítéka nincs csak rágalmazza a saját apját. Vagy celeb akar lenni vagy itthon kirobbantani egy újabb metoo hullámot, ami végül a feminizmus erősödését fogja jelenteni.


Mit gondoltok róla?



2022. jan. 2. 21:46
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
60%
9, minden sorrendet szeretnél? Nyilván nem reagálhatott, mielőtt ők megszólaltak...
2022. jan. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
86%
Elmondta Liliána, hogy minden sajtó tájékoztató előtt az apja szószerint a szájába mondatta vele a dolgokat, akkor a húgával is könnyen ezt teheti,plusz test kommunikációja is olyan volt, mint aki évekig tartó traumán keresztül ment át. Honnan tudom? Én is átmentem..
2022. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
87%

Azért a "semmi bizonyítéka nincs" bizonyára túlzás. Amikor Tóth Krisztával beszélgettek erről, azért elmondta hogy jogászokkal konzultált a nyilatkozatok előtt. Nem egy buta lány, tisztában van vele hogy az apja ügyvéd, tehát azon felül hogy jogi következményei lehetnek a kijelentéseinek, ezeket a lehetőségeket az apuka maximálisan ki is fogja használni. Kétlem, hogy üres kézzel ugrott volna fejest az eljárásokba.


Amúgy meg nem sok bántalmazottnak van rá "bizonyítéka", hogy gyerekkorában bántalmazták a családban. Én sem tudnék semmilyen bizonyítékkal előállni arról, hogy miket művelt otthon a bátyám amikor a szülők elmentek és felszívta a töltőgázt és agresszív lett ettől még senki nem tudja meg nem történtté varázsolni. De azt viszont első kézből tudom, hogy az ilyen bántalmazásokat gyakran még családon belül sem veszik észre, még felnőtt emberek sem ha a gyerekükkel történik, nemhogy majd az cáfolja meg hogy az akkor kis tini húgának esetleg nem tűnt fel. Bár kizártnak tartom, hogy azt a levelet ő maga egyedül írta volna, ha egyáltalán közreműködött bármit is benne.

2022. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
18%
Mindenképpen egy nagyon felesleges ügy. Hogy miért? Mert semmi bizonyítéka nincs a lánynak és nem igazán tudom hogy szerezhetnek erre bármiféle rendes tárgyi bizonyítékot ráadásul eröseket.. Sok vàlaszoló hozzállása a jogàllamiság meggyalázása egyaránt azoké akik szerint igazat mond és akik szerint hazudik. Bizonyíték nincs egyikre se. Aztán ennek mi lehet a vége? Nincs semmi bizonyíték az apa ellen de a sok primitív legalja proli mégis elítéli és tovább támadja a jogállamiságot? Vagy kijelentik hogy a lány hazudik csak mert nincs bizonyítéka (ami távolról sem jelenti hogy nem történt meg) és a lányt kezdi el a sok primitív legalja proli támadni és elítélni? Annyi hogy az aki a saját gyerekét bepereli akár hazudik a lány akár igazat mond az nem való szülönek és a levele pláne egyértelmüvé teszi hogy akár igazak a vádak akár nem abban a családban semmi se volt rendben ami kizárólag a szülök hibája lehet de a jogállamiságot akkor sem kéne azzal meggyalàzni hogy a sok primitív senki érzelmi alapon ítèlkezik meg olyan kérdéseket tesz fel hogy a lány miért hazudna vagy hogy az apja miért ette volna. Lènyegtelen hogy ki mit miért tenne ès a pszichológusok véleménye sem számít. Egy jogàllamban csak is a legkomolyabb tárgyi bizonyítékokat szabad figyelembe venni és az alap hozzállàsnak annak kell lenni hogy inkább ùssza meg 100 vagy 1000 bünös minthogy eg valaki is ártatlanul bünhödjön.
2022. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
90%
Pl pszichológiai szakvélemény simán megerősítheti azt, hogy éveken keresztül bántalmazták 3 féle módon, és beleszámítják bíróságokon... mielőtt nekem esnél, ugyanis vannak kriminálpszichológusok, meg igazságügyi elmeorvosi szakértők... akiket megszoktak hallgatni.....
2022. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
11%
15 De az önmagában még mindig kevés és tárgyi bizonyíték nélkül aligha számít. Hogy egyàltalàn meghalgatni pszichológusokat elmeorvosokat stb... helyes e vagy sem nem tudom de az biztos hogy még a jelenleginék is kevésbé kéne öket komolyan venni a jogállamisàg èrdekében. A tárgyi bizonyítèk az ami kell!
2022. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

14: Hiába írod le 24x, hogy jogállamiság ha nem tudod mit jelent. Nincs olyan eleme, hogy egy nagyobb publicitást kapott ügyben az embereknek ne lehetne véleménye, álláspontja és ezt ne fejezhetnék ki. Ha a bíróság nem lenne pártatlan, vagy jogerős ítélet nélkül érné őt jogellenes hátrány a vádból kifolyólag az már inkább ebbe a körbe tartozna.

Egyébként nem egészen úgy működik egy bizonyítási eljárás, ahogy azt elképzeled. Nem csak az számít bizonyítéknak, amit te "szilárd tárgyi bizonyítékként" emlegetsz. Pl. az új Btk. egyik nagy lépése volt, hogy szakmai szempontokat is mérlegelve elévülhetetlenné tett egyes gyermekek ellen elkövetett bűncselekményeket. Az elévülésnek, pont az egyik funkciója hogy megakadályozza, hogy az időmúlás miatt esetlegesen már nehezen bizonyítható igényeket ne lehessen érvényesíteni, de egy gyereknek helyzetéből fakadóan nyilván még elég hosszú időn át jó eséllyel nincs is tényleges lehetősége egy bántalmazó környezetben jogi segítségért fordulni. Akár 10-20 évvel később is lehetősége van eljárást indítani, és nem csak a videófelvételeket, tanúkat fogják bizonyítékként figyelembe pl. egy kiskorú sérelmére elkövetett szexuális bűncselekmény kivizsgálásakor mert evidens, hogy ilyen nem lesz.

2022. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
14%
Attól még primitív és szánalmas dolog elöre ítèlni és mindenki magàt minösíti vele. Persze az apja perelése és levele után tényleg biztos hogy az apával gond van de az hogy ezt megtette e nem bizonyítható. A másik hogy hiàba veszik figyelembe és hiába lehet 10-20 èv után is perelni ez nem jelenti azt hogy tárgyi bizonyítèk nélkül bárkit is elítèlnek csak az hogy figyelembe veszik a szakèrtöket a pszichológusokat ès a véleményüktöl függöen felmenthetik erösebb bizonyítèkokkal vagy elítèlhetik enyhébb bizonyítékokkal de nem a tárgyi bizonyítèkok teljes hiànyàban. Egyébkènt minél jobban figyelembe veszik a pszichológusok és szakértök vèleményét annál jobban sérül a jogállamiság. A bünösséget bizonyítani kellene ès 100%-osan! Nem pedig 99,99,...%-osan. Pont ezèrt én még a lúgos orvos elítèlésèt is szègyennek tartom és minden normális ember is aki nem náci szèljobber. Az alapelv az kell legyen hogy ártatlanokat semmikép se ítèljenek el! Na de ha ilyen a jogrendszer akkor persze hogy ítèlnek el ártatlanokat...
2022. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
21%
Az "apa" bűnös. Végig néztem a DTK-s interjút is, szívszorító története. Csak az "apa" ügyvéd, lehet, úgyhogy jó eséllyel kimossa magát az ügyből.
2022. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%

18: Legalja prolizni is elég primitív dolog szerintem, ami téged minősít. Azért mert valaki feltette az elméleti kérdést, hogy miért hazudna a lány, még nem lépett át semmi elfogadható határt hogy habzzon bárki szája, hogy mi alapján ítélkezik. A jogállamisághoz meg főleg semmi köze, csak kell neked valami ami mögé bújva levezetheted a feszkót, meg balhézhatsz egy sort. Mert nyilván csak egy provokáló troll vagy, hogy még a lúgos orvos ügyét is idekevered.

Nincs fogalmad róla, hogy mi az a tárgyi bizonyíték pl. egy tanúvallomás nem az de talán még szerinted is bizonyító erejű. Nincs olyan sem, hogy a bizonyíték valamelyik típusa magától értetődően erősebb, vagy nélkülözhetetlen. Ha valamilyen alkotmányos alapelv sérül akkor pedig alkotmányjogi panasszal lehet élni, pl. a lúgos orvos ügyvédje is kezdeményezte aztán pislogtak az alkotmánybírók hogy ez mit akar... :D

2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!