Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egy csúcste...

Miért van az, hogy egy csúcstechnológiás telefon az egy magyar átlagfizetés, amikor Gyurcsány idején 20 000 forint volt?

Figyelt kérdés

Gyurcsány idején a világ csúcskategóriás telefonja az ilyen Nokia 3410 vagy Siemens C40 volt. Akkoriban a wap volt nagy újdonság, meg a játékok. De a lényeg az, hogy az volt akkoriban a csúcs technológia és simán megfizethető áron volt, magyar átlagbér töredéke.

Most meg egy új iPhone az jól tudom több mint 200 000 forint. Tehát akkor ez azt jelenti, hogy bruttó 2 millió forintnak kellene lennie az átlag fizetésnek ahhoz, hogy ugyanolyan életszínvonalon éljünk mint Gyurcsány idején, reálbérekben.

A technológia állandóan fejlődik, globálisan, az teljesen független a kormányoktól. Volt idő amikor a szakóca volt egy csúcs eszköz meg olyan idők amikor még a ló volt a fő közlekedési eszköz stb. A technológia fejlődése az adott dolog.

De miért nem fejlődik hozzá a gazdaságunk is mint más országokban? A reál életszínvonal az nálunk csökken, máshol meg emelkedik a technológia fejlődésével egyenesben.

Miért van ez?



2022. jan. 6. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Talán mert egy csúcskategóriás okostelefon egészen más műfaj, mint egy régi Nokia? Az Iphone egy túlárazott vacak, vegyél egy sima kínai mobilt, ha ilyen csóró vagy.
2022. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hazudsz.
2022. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 meszike91 ***** válasza:
44%
A forint jelentősen leértékelődött a dollárhoz és az euróhoz képest, mindezt úgy hogy közben azok a valuták is inflálódtak.
2022. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Klári ki fogja vizsgálni ezt is valószínűleg.
2022. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Luxusnak számító, high cuccokat eddig is olyanok vettek akiknek tellett rá, vagy nem bírtak magukkal és törlesztővel bohóckodnak miatta.

Vannak gyors, erős autók is, mégsem érdeke senkinek a gyártón és fogyasztón kívül hogy koreai autók eladásait szorongassák meg.

Vannak drága holmik, és ami nekünk nagy pénz az másnál elhanyagolható összeg.

2022. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Éljen Gyurcsány!
2022. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen annyira sötét vagy, hogy feleslegesnek érzem egyáltalán próbálkozni a tényekkel való szembesítést.
2022. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Hogy a 3410 volt-e valaha "csúcsmobil", azt nem tudom (szerintem egy 6310i jobb volt, már csak a Nokia akkori számozásából kiindulva is), de szerintem maximum egy erős középkategória lehetett. Az árát végképp nem tudom. De hogy a nettó átlagfizetés 2002-ben nem 200 ezer forint volt, az biztos (a bruttó is csak 120). Egy erős középkategóriás telefon jelenleg simán 100 ezerből megvan, ami a nettó átlagfizetés töredéke.

Ugyanakkor csúcskategóriás telefonban mérni a fizetés erősségét szerintem gyenge próbálkozás.

2022. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Chiphiány.
2022. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
Feri még miniszterelnök volt mikor először bevezették az iPhone 3G-t Magyarországon, a második generáció volt - az elsőt tudtommal nem forgalmazták. Megsúgom: nem volt olcsóbb, sőt, az első is 200.000 forint fölött volt. Szóval a törlesztő volt 20 ezer, nem a listaár.
2022. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!