Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én egyet azért nagyon nem...

Én egyet azért nagyon nem értek. Mi ez a kettős mérce a társadalomban?

Figyelt kérdés
Gyurcsány bevallotta, hogy hazudtak reggel, délben, este. Azt meg mindneki tudja, hogy a Fidesz lop, reggel, délben és este, egész szektorokat. Nyíltan megmondják a jobboldaliak is, hogy nem baj, mindenki lop, legalább ezek már meglopták magukat. Mondjuk azért tudnak még. Mindenki tudja, hogy a korrupció és lopás emlegetésével nem lehet már kampányolni, ez nem meggyőző erejű. De miért? A 2006-os rendőri brutalitás brutális volt és felháborító. De azt nem értem, hogy akkor miért vonultak ki annyian az utcára Gyurcsány ellen, most meg senki nem vonul ki, pedig 12 éve csak lopnak. Nem értem, a hazugság az erősebb, mint a lopás?? Ez teljesen abszurd. Mi ennek az oka, hogy a társadalom számára egy hazugság az durvább, mint ellopni a fél országot?

2022. jan. 6. 20:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
2022. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
40%

Én agymosott nyuggerként nem a sajtóból, hanem a banktól tudom, hogy tavaly 200 ezerrel többet kaptam, mint az előtt.


Idén még már ennek kétszeresével nyitunk.


Gyurcsánynak nem az a baja, hogy hazudik, az sem, hogy bevallja.


Elkúrta. Ténylegesen.

1,2 millió munkanélküli, rendszeresen 6-9% évi hiány 12% banki alapkamat.

Amire abból lesz 20% mire te vàllalkozóként hitelhez jutsz.


Abból milyen céget lehet fejleszteni?

Aranybánya, kupleráj, de nyomdát nemigen


Szóval van egy valóság is, nemcsak szövegek.

2022. jan. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
41%

Ja, 360-370 az euró, rekord magasságon az államadósság és az infláció.

De örülök hogy te 200 ezerrel többet kaptál tavaly és közvetlenül választások előtt. :D

2022. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

23

Csak az számít a nyuggereknek :)Ö

Az nem baj nekik, ha a gyermekeik/unokiák igazából szárazkenyeret esznek.

2022. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%

#23, nem figyelsz!

Közvetlenül a választàs előtt a dupláját fogom kapni.


Évente 23-26 ezer körül költök kenyérre, rétesre.

Majd ha aggaszt az infáció, akkor visszább veszem a rétes vásárlást, de az odébb lesz


Főleg, hogy egy hónapja találtam tejet (3,8% !) 260 Ft-ért, ami helyből vagy 20 rugó megtakarítás évente.


A netnek az egyik haszna, hogy mindenféle hülyegyerek ideírhat mindent, a másik haszna meg a tej olcsóbban! 😂


Az én életemben a rekordmagas infláció 28% volt, de 4-6% mindig összejött, fél évszázada.

Nekem az a pár év volt lidérces, amikor nem emelkedett a hekk meg a lángos ára a strandon.

Csak néztem ki a fejemből wtf?


Az infláció akkor fog lassulni, ha Kína leáll az élelmiszer tartalékainak növelésével, megduplázódik a félvezető gyártás, az EU meg abbahagyja a hülyéskedést az energia árak tőzsdésítésével.


Nem a magyar belpoltika szabályozza.

Jó esetben van 1-1,5% szerepünk a gazdaságban, erősen nagyképű elgondolás, hogy ezután mi fújjuk majd a passzát szelet.

2022. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
#25 De hát tudhatnád, hogy minden rosszért IS az Orbán meg a fidesz a felelős, persze ha valami jól megy, ahhoz soha semmi közük nincsen, ott csakis a nemzetközi helyzet, a jó gazdasági környezet, meg a 10 évvel korábbi Bajnai féle csodatétel lehetett az okozó. :)
2022. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Oké az egész világon infláció van, dollárban euróban is magas.

De akkor hogy lehet hogy a forint tavaly ezekhez képest is 10%-ot gyengült?

2022. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27, a forint árfolyamsávját 2008-ban szüntette meg Simor bankelnök.

Azóta nem nemzeti valuta, hanem egy termék a pénzpiacon a Facebook részvény és a Bitcoin mellett a milliónyiból.


Nincs akkora pénz magyar kézben, amivel befolyásolni lehetne az àràt.


Az MNB emelgetheti a kamatot, meg leviheti a 2 napos befektetők számára.

Kb ennyi a lehetőség.

2022. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!