Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj a fidesz-kdnp...

Miért baj a fidesz-kdnp szimpatizáns kommentelőknek, hogy a propaganda működésére próbálok rávilágítani?

Figyelt kérdés

Ajánlva - A Rábeszélőgép c. könyv átolvasását!


Kicsit átírtam napjainkra.


“Az adott miniszterelnök és néhány embere nem sokra tartja a tömegek felfogóképességét. Látják, tudják, hogy az emberek csak a meggyőzés mellékútjain járnak, s gondolkodásukban rendre szimpla rávezetések zsinórmértékére hagyatkoznak. A hatásos propaganda e rávezetőkön és az érzelmi húrok pengetésén nyugszik.


A propaganda elsősorban az érzelmekre hasson, s csak kisebb mértékben az értelemre. Nem szükséges, hogy a nép tudatosan gondolkodjék, hiszen az emberek felfogóképessége amúgy is meglehetősen korlátozott, intelligenciájuk csekély, viszont igen gyorsan felejtenek. Ehhez képest a hatásos propaganda csupán néhány pontra szorítkozhatik, s a jelmondatokat addig kell ismételnie, míg a közönség minden tagja megérti, hogyan kell értenie őket.“



2022. jan. 12. 09:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

"Szükséges lehet, de csak akkor, ha a minősége,nem olyan szinten van"

1️⃣ Az intelligens emberek számára nincs szükség propagálásra. Tisztában vannak az adott témával, mert informáltak.

2️⃣ De a kevésbé informált embereknek erre a propagálásra van szükség. Ez az ő szintjük, egyszerű leközlési forma ! EZ AZ Ő NYELVÜK. Ők nem akarnak sok időt tölteni ezekkel a témákkal, más az érdeklődési körük. Ez a propagálás az ő szintjükre/nyelvükre lett szabva !

3️⃣ Én nekem nem volt szükség a kormány migrációs propagálására, anélkül is tisztában voltam a jelentőségével. SKIPPELNI tudom a kormány propagálását,egyik fülemen be másikon ki. Mert tisztában vagyok rá, hogy nem nekem készült,hanem másoknak,azoknak viszont szükségük van erre, mert csak ezt a nyelvet értik, és elég nagy számú tömegről van szó.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

2022. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Tudnál mutatni példákat ilyen esetekre?
2022. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

“Szükséges lehet, de csak akkor, ha a minősége, értékvezérlete nem olyan szinten van, mint évtizedek óta.“


Ezt írtam. Nem azt, amit te kiragadtál. Látszik, hogy fogalmad sincs a minőségbiztosításról és az értékvezérelt életről, hiába akarod magad intelligensnek beállítani.


Érvelni te sem tudsz, csak félrevezetni.

Nagyon alacsony a szellemi szint.

2022. jan. 12. 20:23
 34/36 A kérdező kommentje:

Zárásképp!


Kedves 9-es és 11-es hozzászóló!


Köszönöm az értelmes, az idelátogatókat gondolkodásra késztető hozzászólásotokat. Bár nagyon felszínes volt, konkrétumok nélkül.

Bár szerencsére még léteznek gondolkodó emberek, csak nagyon kevés van belőlük. Személyetekben (gondolkodó) ennek volt jele.


Bár, sajnos ellenérv nem született sem az oktatással, sem a minőségbiztosítás, hatásvizsgálat bevezetésével kapcsolatba, amit már a kampány időszakában, választási programban be kellene vezetni. Hát még más valódi problémát firtató hozzászólásomra.

Csak a demagóg sületlenségek ismétlése ment gondolkodás nélkül. Érvelés nélkül.

Meg kell állapítanom, hogy tényleg csőcselék színvonal van. Sajnos.


Minden jót kívánok nektek!

2022. jan. 12. 20:35
 35/36 anonim ***** válasza:

"Bár nagyon felszínes volt, konkrétumok nélkül."

A te kérdésed és a hozzátartozó leírás konkrétumok nélküli. Mutass már példákat arra, amikor a fideszeseknek nem tetszett, hogy te a propaganda működésére világítasz rá.

2022. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk, az egyszerű, szájbarágós üzeneteket, pl travik az óvodába mennek és juj ez rossz, meg a migránsoktól félni kell mert lerombolják a nem létező kereszténységre épülő kultúránkat... hát na ez eléggé egyszerű és félelemre építő üzenet... de én úgy egyiktől se félek, sőt azt gondolom, hogy a FIDESZ eléggé keresztény-dzsihádot folytat, ugyanúgy üldözi, csak finomabb módszerekkel most az LMBTQI embereket.
2022. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!