Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj a fidesz-kdnp...

Miért baj a fidesz-kdnp szimpatizáns kommentelőknek, hogy a propaganda működésére próbálok rávilágítani?

Figyelt kérdés

Ajánlva - A Rábeszélőgép c. könyv átolvasását!


Kicsit átírtam napjainkra.


“Az adott miniszterelnök és néhány embere nem sokra tartja a tömegek felfogóképességét. Látják, tudják, hogy az emberek csak a meggyőzés mellékútjain járnak, s gondolkodásukban rendre szimpla rávezetések zsinórmértékére hagyatkoznak. A hatásos propaganda e rávezetőkön és az érzelmi húrok pengetésén nyugszik.


A propaganda elsősorban az érzelmekre hasson, s csak kisebb mértékben az értelemre. Nem szükséges, hogy a nép tudatosan gondolkodjék, hiszen az emberek felfogóképessége amúgy is meglehetősen korlátozott, intelligenciájuk csekély, viszont igen gyorsan felejtenek. Ehhez képest a hatásos propaganda csupán néhány pontra szorítkozhatik, s a jelmondatokat addig kell ismételnie, míg a közönség minden tagja megérti, hogyan kell értenie őket.“



2022. jan. 12. 09:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, melyik vállalatnál voltál párttitkár?
2022. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Egyiknél sem. Nem vagyok párttag.

Én csak felvilágosítani jöttem a népet.

Mert a propaganda, sajnos vagy nem, az életünk része.

Jó, ha felkészült az ember.

2022. jan. 12. 09:44
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Mert az ô szemükben az nem propaganda, hanem tájékoztatás.
2022. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
70%

Érzelemre könnyebb hatni, mint értelemre, ez a politikában is így van. Mindkét oldal az érzelemre próbál hatni elsősorban.

Én csak azt nem értem, hogy az ellenzéki kommentelőknek miért probléma, ha én az értelemre próbálok hatni? Mert a vége mindig az, hogy érzelmi töltetű szitkozódást kapok.

2022. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Pedig nem veszik észre az egyszerű tájékoztatások közepette, hogy az érzelmeik húrjait pengeti az adott kormány, állandóan ugyanazt ismételve, hogy megértessék velük azt, amit a kormány megakar velük értetni.
2022. jan. 12. 09:54
 6/36 anonim ***** válasza:
38%

ÉS az LMBT propaganda, bevándorlóbarát propaganda?

Nem zavar?

2022. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló!

Kérlek tanulj meg szöveget értelmezni, mert a kérdés a propaganda működéséről szól.

Köszönöm!

2022. jan. 12. 09:59
 8/36 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj, hogy akik migránsoktól féltek, azok nem ismertek egyet se 2015 előtt, de én simán bementem a Józsefvárosba a Népszínház utcába és levágattam a hajam egy közel-keleti fodrásszal, vagy simán megettem ugyanabb az utcába lévő afgán büfés kajájat, pusztán mert kiváncsi voltam.


Meleg vagyok és vidéken 2018-ig voltam közösségi vezető szintig eljutott önkéntes aktivista, egyszerű társadalmi szolidaritásból vállaltam el ezt a szerepet. Ugyanis míg a magyarok beletörődésben, és passzív ellenállásban jeleskedtek, addig a lengyelek aktív ellenállást választottak, akár szamizdat kiadványokat kiadó ellenzéki csoportokra gondolok, akár a nagyobb felkelésekre mikor Lengyelország nem létezett...


És én többször leírtam itt, hogy milyen felnőni egy olyan kelet-magyarországi kisfürdő városi közegben melegként, ahol mondjuk enyhén vallásos nevelést kaptam, ahol én nem tehettem fel a kérdéseimet, hanem mindennek magamnak kellett utána járnom...

2022. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert általában az egyszerűbb, buta emberek a leghangosabbak mindenhol. Ez a közösségi médiára hatványozottan igaz. Az ide kommentelők többsége elvakultan élteti az egyik oldalt és szidja a másikat. Nagyon ritkán találkozom érdemi vitával a politika rovatban, inkább csak mindenki a sajátját fújja és úgy kezelnek egy pártot, mintha a családján esett volna sérelem. A propaganda pont az ilyen réteget célozza meg, hiszen könnyen lehet befolyásolni, meg sem kérdőjelezi az igazságtartalmát. A propaganda hatása az is, hogy a közösségi médiát ellepte a szélsőséges csőcselék, hiszen mindkét oldal erre buzdítja a híveit. Harcolj értünk és cserébe megvédünk az ellenségtől. Ez az ellenség lehet Brüsszel, a migráció, vagy a korrupt kormány.
2022. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként a gyűlöletpropaganda hatás mechnanizmusát is ismerem, mivel 2013-2016 között szociológia szakon tanultam, ahol szó esett szociálpszichológiai tantárgyban erről is... de 2011-2013 között intézményi kommunikátor szakon is tanultunk erről...
2022. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!