Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi igaz abból a kijelentés...

Mennyi igaz abból a kijelentésből, hogy aki nem megy el szavazni, az az aktuális hatalmon lévő kormány javára szavaz?

Figyelt kérdés
Családban szó volt a közelgő választásokról, és én kijelentettem, hogy nem megyek el szavazni, mert nincs kire. A fidesz politikájával nem szimpatizálok, de egyik ellenzéki párt sem tud meggyőzni a programjával, így aztán nem is fogok elmenni szavazni se. Erre egy családtagom azt mondta, hogy ez a legrosszabb, mert akkor az aktuális kormányt támogatom. Mondtam, hogy szerintem ez hülyeség. Vagy nem?

2022. jan. 12. 20:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem szavaz az a komcsikra, az ellenzékre szavaz, mert azok mind elmennek
2022. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik ami most van az országban, és amerre halad?

Ha igen, akkor szavazz a fideszre - ne menj el szavazni.

Nem tetszik ami felé halad az ország?

Menj el, és szavazz az összellenzéki jelöltre :)

2022. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Semmi nem igaz belőle.

Ez csak az ellenzék szövege mindig az aktuális választások előtt, hogy mozgósítsa azokat akik lusták szavazni.

Aki nem megy el szavazni az rábízza a döntést azokra akik meg elmennek. Ez annak segít akinek több szavazója megy el. Ha a kormányon levőknek megy el több szavazója - akkor nekik segített hogy nem szavaztak ellenük, ha meg az ellenzék valamelyik pártja nyer, akkor meg éppen a kormánnyal szemben segítettek ennek győzni azzal, hogy nem szavaztak a kormány mellett.

De valójában egyiknek sem segítettek, csak nem szóltak bele a döntésbe.

2022. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%

3

Ne hazudj!

A fidesz ugy alakította a választási törvényeket, hogy az éppen akkori kormány segítségére legyen az, aki nem megy el szavazni!

2022. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

Szigorúan véve, nem igaz.

De én személy szerint ha nem találnám jobbnak az ellenzéket a Fidesznél, akkor is elmennék szavazni a kétfarkú kutyapártra. Ezzel jelezve, hogy egy vicc az egész.

2022. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem megy el, az a mindenkori szélsőséget támogatja, mert a szélsőséges pártok szavazói akkor is lemennek, ha roma gyerekek potyognak az égből. Ezáltal a rájuk adott szavazat %-osan felértékelődik.

Egyébként ahogy #3 és #5 írta.

2022. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
Menj el, és szavazz a Táncsics Radikális Balpártra, hadd kapjanak két szavazatot!
2022. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

7-es

Mert te is rájuk szavazol?

2022. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, nekem is van családtagom aki nem akar elmenni majd szavazni, én meg pont az ellentétét mondom neki, hogy ha nem jön, akkor azoknak segít vele akik meg le akarnák váltani a kormányt. Mindkét esetben az illető nem tudja mi lenne a helyes döntés és ezért inkább nem szavaz.

Én viszont azt mondom, hogy nem baj ha rosszul döntesz, ez is hozzá tartozik a felnőtt léthez. Az első szavazásomon én is olyanra szavaztam akiben utána nagyot csalódtam, ahogy a negyvenen felüli testvérem meg a legutóbbi önkormányzati választáson leadott szavazatát bánta meg azóta nagyon, mert elhitte a kampányt és aztán kiderült, hogy a győztes - akit segített megválasztani - épp az ellenkezőjét teszi annak amit ígért és konkrétan károkat okozott már a döntéseivel testvéreméknek is.

De ezért van utána újabb választás ahol már lehet másképp dönteni.

Ha szeretné a családod, hogy menj el szavazni, akkor menj el velük! Ettől még neked nem kell sem úgy szavaznod ahogyan ők szeretnék, sem szavaznod egyáltalán. Maga az, hogy elmentek szavazni az egy fontos lépés és felesleges vitázni miatta, hiszen úgyis egyedül leszel a szavazólapokkal.

Hallgasd meg amit ők mondanak, de egy kicsikét gondold át más oldalról is a dolgokat! keress pár olyan kérdést ami számodra fontos, amiben határozottan szeretnéd ha valami történne vagy épp ellenkezőleg, ha nem történne meg! Mint pl. egy fiatalnak a felsőoktatásban a tandíj bevezetése, egy középkorúnak a nyugdíjrendszer vagy kisebbet, mint az állatok védelme vagy a kerékpárutak fejlesztése a környéketeken. Olyan témát ami neked eldönthetné, hogy tetszik-e egy párt, szervezet vagy politikus miatta vagy sem. majd nézd meg a nálatok induló jelölteket, hogy ebben az 1-2 neked fontos témában mit képviselnek, mit tettek korábban és mit akarnak tenni később. Aztán ez alapján szavazz!

Ha nem is szimpatizálsz sem a fidesszel, sem az ellenzéki összefogással, van még vagy 10 olyan párt ami listát állít országosan, szavazhatsz rájuk nyugodtan. nem fogsz olyat találni ami mindenben tökéletes, de ha van valami konkrét témád ami fontos, az segíthet dönteni, hogy melyik legyen. vagy simán szavazol a legkevésbé esélyesre, akikről hiszed, hogy semmiképpen nem jutnak majd be a parlamentbe és akkor csak annyiban segíted őket, hogy ha elég szavazatot összeszednek a tieddel együtt, akkor kapnak állami támogatást ahhoz, hogy tovább politizálhassanak. Ezzel segíted a demokrácia fejlődését, de nem szavazol olyanokra akik nem tetszenek.

Ahogy az egyéni jelölteknél is megteheted ezt. Dobnak majd be szórólapot, lesznek hirdetéseik és ha kihagyod a neked eleve nem tetsző pártok politikusait, akkor csak meg kell nézned azokat akik valamilyen más szervezet jelöltjei.

Kerestem egy példát, Szeged választókerülete lett. Itt az ismertebb pártokon kívül állított 2018-ban jelöltet a családok pártja, a szegény emberek Magyarországért párt, a kell az összefogás párt és még vagy 4 szervezet. Egyik jelöltjének sem volt esélye, minden kockázat nélkül lehet hasonlókra szavazni, de jót tesz a demokráciának ha nem csak a nagy országos pártok kapnak szavazatokat, hanem részt tudnak venni újabb induló kezdeményezések is. Utána az önkormányzati választáson lehet hogy majd jobban tudnak szerepelni.

A lényeg, hogy van lehetőséged szavazni, ne hagyd ki! Nem vesztes semmit azzal ha elmész, rajtad kívül fog még szavazni legalább 4,5 millió ember, de nem leszel azon több millió része aki amikor lehetősége lett volna rá akkor nem döntött sehogy, csak utána szidja azokat akik nyertek.

2022. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

#4 "Ne hazudj!

A fidesz ugy alakította a választási törvényeket, hogy az éppen akkori kormány segítségére legyen az, aki nem megy el szavazni!"

Na most kíváncsi lettem. Mutasd már meg nekem, hogy 1. miben hazudtam, 2. a választási törvényben mégis mi a fene van ami szerint aki nem megy el szavazni az segíti a kormányt!

Tényleg mindig gondoskodtok a szórakoztatásunkról!

2022. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!