Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az „oltásalapú társadalom...

Akik az „oltásalapú társadalom” kiépítése ellen a Mi Hazánk Mozgalomra szavaznak, mérlegelik azt is, hogy ezen párt programjában szerepel a sorkatonaság visszaállítása?

Figyelt kérdés

[link]


Nem szeretném, ha 3-4 havonta kötelező jelleggel Covid-19 elleni oltást kellene felvenni, mivel biztos vagyok abban, hogy hosszú távon ez egy egészséges immunrendszer védekező-képességét gyengíti. Ezt támasztja alá a múlt heti Kormányinfo is, ahol Gulyás Gergely nyíltan elismerte, hogy valójában nem a védettség számít, hanem az oltás. Éppen ezért, eddig úgy gondoltam – egyébként melegként –, hogy a Mi Hazánk Mozgalomra fogok szavazni 2022. áprilisában, mivel véleményem szerint az ország legfontosabb kérdése a jövőre vonatkozóan, hogy életünk végéig folyamatosan, kötelező vakcinázásban kell-e részesülnünk. Szerintem az emberek többsége ezt nem akarja. Véleményem szerint a Mi Hazánk Mozgalom programjából széles körű támogatottsága van még az országgyűlési képviselők mentelmi jogának elvételének, valamint az illegális migráció tényleges meggátolásának.


Ugyanakkor a fent linkelt plakát szerint a Mi Hazánk Mozgalom „az egyetlen párt, amely bevezetné a sorkatonai alapkiképzést”. Ezt én nagyon rossz dolognak tartom, mivel véleményem szerint a 21. században nem lehet mindenkit katonáskodásra kényszeríteni, sokan fizikailag és/vagy mentálisan nem is alkalmasak rá. A tizenéves korom jelentős részében azon aggódtam, hogy vajon eltörlésre kerül-e addigra sorkatonaság intézménye, amire én oda kerülnék. Szerencsém volt, így – a továbbtanulásom általi szolgálathalasztás miatt – nekem már nem kellett bevonulnom és nem szeretném, ha ezt esetleg visszamenőleg meg kellene tennem. Véleményem szerint, ha a 2/3-ad érdekében a Fidesz-KDNP, esetlegesen koalícióra lépne a Mi Hazánkkal, fennállna a veszélye a sorkatonaság visszaállításának, mivel alapvetően a Fidesz is sorkatonaság párti, a kétezres évek elején is csak azért szavazták meg annak eltörlését, mivel rendkívül széles körű társadalmi támogatottsága volt.


A Mi Hazánkban egyébként még azt sem tartom pozitívnak, hogy kilépnének az Európai Unióból, véleményem szerint ez itt, Közép-Európában egyértelműen jelentős hátrányokkal járna.


35/F



2022. jan. 17. 20:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Hát, ez egy fura helyzet. Bár nem vagyok híve az tásnak, ez nekem kevés ahhoz, hogy a mi hazánkra szavazzak.

Radikális és bár tagadják, de szélsőséges párt. Köszönöm, nem látnám garantáltnak a nyugalmat az ő irányításuk mellett.



Nem ördögtől való gondolat a sorkatonaság, én is voltam még katona. Épp azért lenne hasznos, mert a mai fiatal fiúk lassan inkább lányok. Elkényelmesedtek, elpuhultak, pimaszok, gyeglék, 9 évesen már depresziósak, na hagyjuk, mert felhúzom magam...


Igen, tudom, nem mind ilyen. Tisztelet a kivételeknek.


Mindazonáltal úgy vélem, hogy

1:a mi hazánk féle katonaságból nem kérnék és nem szeregném, ha ilyen katonaság formálná a fiamat.

2: másrészt ma már más alapokon nyugvó életet élünk. Akinek vállalkozása van például, neki a katonaság egyet jelent a roló lehúzásával. Ezt ki téríti meg és hogyan? Nem arról szól ma a sztori, higy van egy munkahelyed, ahova visszatérhetsz, ha leszereltél. Régen ez működött. Visszavettek. Ma már az se garantált, hogy lesz hova visszamenni.

Szóval szépek ezek a szólamok, de demomratikus keretek közt ez ma már nem kivitelezhető. Mondom ezt annak ellenére, hogy tudom: vannak országok, ahol ma is él a sorkatonaság.

2022. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Egyébként tegyük fel, hogy legyen sorkatonaság. Ha csak 2 hetes tábor jelleggel, az azért elég túlélhető akkor is, ha nagoyn utálja az ember.

Deeeeeee azért egy óriási reform ráférne, mert az ismerősi körömbne aki volt sorkatona, hát ő ott tanult meg inni, gyűlölni minden létező felettest, vagy csak szimplán beleültetett egy erős szorongást. Annyi emlékük van róla, hogy végig szivatták őket értelmetlenül, erőszakosan, a legjobb ami ott történt vleük az a vodka volt.

Pedig biztos lehet ezt jól is csinálni, és nyilván amíg nem kezdi el senki sem jól csinálni, marad ez, ami miatt sokan azonnal elutasítják a gondolatát is az egésznek.

2022. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
Hajrá Mi Hazánk
2022. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 KTP 3.0 ***** válasza:
67%

Úgy látom kérdező hogy pár dolgot nem jól tudsz. A Mi hazánk nem a klasszikus értelmében hozná vissza a sorkatonai szolgálatot. Nyaranta pl lenne egy pár hetes alap kiképzés ennyi. Kb úgy képzelik el ahogy a 12es válaszoló leírta/javasolta. Az EU kilépésről pedig népszavazást indítanának. Amennyiben megszavaznánk (én személy szerint a kilépésre

szavaznak) akkor pedig nem egybol lépnének ki, fokozatosan felkészítenék az ország gazdaságát rá, A programjuk szerint erre 2030-ra készen kell állnunk. A vak is látja hogy az EU egy felgyarmati rendszer amibe van a szopó ág meg van a termő ág. Mi nem kell mondanom hol vagyunk... Arról nem is beszélve hogy egyre jobban beleszólnak a tagállamok politikájaba. A fidesszel meg a balliberális moslékkoalícióval se fognak koalícióra lépni.

Éljen Toroczkai!

2022. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 kristóf2010 válasza:

Én szerintem a sorkatonaság még jó is lehetne mivel a fiataloknak fegyelmet,

és sok más hasznos dolgot tanítanak nekik. A rendszerváltás elött

aki volt sorkatona , az jobban megállta a helyét a munkahelyén, stb

helyeken. ÉN szerintem legalább is így volt.

2022. jan. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%
#14 Ki ne merjünk lépni az EU-ból. Nincs már olyan messze az Európai Egyesült Államok. Imádnám <3 Egy szuperhatalom lenne. Olyan gazdaság lenne, amit el nem tudnánk képzelni.
2022. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 KTP 3.0 ***** válasza:
55%

És szerinted hogyan tartasz egybe egy 20 nemzetből meg egy rakat egyéb kisebbségből álló országot? Amerikának is alig sikerül pedig ott meg van a közös nyelv... Ezenkívül szerinted jó dolog feladni nemzeti identitásunkat kultúránkat, hagyományunkat egy instabil identitás nélküli kultúra nélküli moslékért? Akkor már inkább a kihalás...

14es voltam

2022. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem jó dolog ezeket feladni, igen.
2022. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

17, az megvan, hogy az Európai Egyesül Államok, csakúgy, mint az Amerikai Egyesült Államok, nem egy ország? Mint azt a neve is sugallja: több államból áll. Az államoknak saját alkotmánya, saját törvénykezése, saját kormányzója és saját bírósága van. Felettük csak az alig 20 oldalas Alkotmány áll ami majdhogynem annyira egyszerű, mint az 1848-as 12 pont:D


Szóval nem kell rémeket látni, senki nem adja fel az identitását, kultúráját stb.. legalábbis külső nyomásra nem. Az más kérdés, hogy a magyar kultúra kihalóban van mindenféle külső hatás nélkül is. Ez inkább az urbanizáció hibája, mint a globalizációé, hisz idegenek között könnyű magyarnak lenni.

2022. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 KTP 3.0 ***** válasza:
Gratulálok. Jó nagy hazaárulók vagytok, de ne aggódjatok! Teszünk róla hogy ez a nemzet és emberellenes globalista, lineralista rémálom sose valósulhasson.meg.
2022. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!