Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az „oltásalapú társadalom...

Akik az „oltásalapú társadalom” kiépítése ellen a Mi Hazánk Mozgalomra szavaznak, mérlegelik azt is, hogy ezen párt programjában szerepel a sorkatonaság visszaállítása?

Figyelt kérdés

[link]


Nem szeretném, ha 3-4 havonta kötelező jelleggel Covid-19 elleni oltást kellene felvenni, mivel biztos vagyok abban, hogy hosszú távon ez egy egészséges immunrendszer védekező-képességét gyengíti. Ezt támasztja alá a múlt heti Kormányinfo is, ahol Gulyás Gergely nyíltan elismerte, hogy valójában nem a védettség számít, hanem az oltás. Éppen ezért, eddig úgy gondoltam – egyébként melegként –, hogy a Mi Hazánk Mozgalomra fogok szavazni 2022. áprilisában, mivel véleményem szerint az ország legfontosabb kérdése a jövőre vonatkozóan, hogy életünk végéig folyamatosan, kötelező vakcinázásban kell-e részesülnünk. Szerintem az emberek többsége ezt nem akarja. Véleményem szerint a Mi Hazánk Mozgalom programjából széles körű támogatottsága van még az országgyűlési képviselők mentelmi jogának elvételének, valamint az illegális migráció tényleges meggátolásának.


Ugyanakkor a fent linkelt plakát szerint a Mi Hazánk Mozgalom „az egyetlen párt, amely bevezetné a sorkatonai alapkiképzést”. Ezt én nagyon rossz dolognak tartom, mivel véleményem szerint a 21. században nem lehet mindenkit katonáskodásra kényszeríteni, sokan fizikailag és/vagy mentálisan nem is alkalmasak rá. A tizenéves korom jelentős részében azon aggódtam, hogy vajon eltörlésre kerül-e addigra sorkatonaság intézménye, amire én oda kerülnék. Szerencsém volt, így – a továbbtanulásom általi szolgálathalasztás miatt – nekem már nem kellett bevonulnom és nem szeretném, ha ezt esetleg visszamenőleg meg kellene tennem. Véleményem szerint, ha a 2/3-ad érdekében a Fidesz-KDNP, esetlegesen koalícióra lépne a Mi Hazánkkal, fennállna a veszélye a sorkatonaság visszaállításának, mivel alapvetően a Fidesz is sorkatonaság párti, a kétezres évek elején is csak azért szavazták meg annak eltörlését, mivel rendkívül széles körű társadalmi támogatottsága volt.


A Mi Hazánkban egyébként még azt sem tartom pozitívnak, hogy kilépnének az Európai Unióból, véleményem szerint ez itt, Közép-Európában egyértelműen jelentős hátrányokkal járna.


35/F



2022. jan. 17. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
2022. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mérlegelem.

De valószínűleg ez lenne az utolsó dolgok egyike, amit bevezetnének, mivel nincs akkora támogatottsága. És ahogy halnak ki azok akik nosztalgikusan tekintenek rá vissza, úgy csökken.

2022. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

#1 "virust", "beoltot"


Hogy én mennyire nem vártam mást.

2022. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Remélem megnyerik és véget vetnek ennek az oltásőrületnek!
2022. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

"bevezetné a sorkatonai alapkiképzést"

"sorkatonaság intézménye"

Tehát mégegyszer, a kettő nem ugyan az. Az első szerepel a programunkban. A másodikat a tagságunk jelentős része sem támogatja (ők is voltak sorkatonák, nem nagyon élvezték...)

2022. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Mérlegelem, ezért nem szavazok rájuk sem, ahogy a vakcináci covidfasiszta Fideszre és ellenzékre semm
2022. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Nyugi, ha koalícióra is kerülne sor, a sorkatonaságból akkor sem lenne semmi.

A Fidesz populista politikát folytat. Azaz nem néz jó vagy rossz hatást, azt nézi, hogy melyik döntés népszerű és azt hozza meg. A sorkatonaság vélhetően nem lenne népszerű, báááár ha egy népszavazásra kerülne sor, a sok nosztalgikus nyugger lehet sokat nyomna a latba, cserébe a diákok szavazati jog híján nem is szavazhatnának a saját jövőjükről.. meh:D

A lényeg, hogy elég valószínűtlen, hogy bevezetnék.


Fontos az oltáskérdés, de azért nem nevezném az ország legnagyobb problémájának. Társadalmilag sokkal égetőbb és rombolóbb hatású folyamatok zajlanak, ami talán nem olyan szembetűnő, mint egy injekció, dee sokkal nagyobb galibát okozhat.

Cserébe államcsődöt jelenthetünk az EU nélkül. Nem túl jó deal.

És melegként a MiHazánk... hát... te tudod...

2022. jan. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=Y2blqFRmwf0&list=PLNe1ifBOUo..

Itt a kérdésedre a válasz 16:45 től ahol Toroczkai maga mondja, hogy a sorkatonaság kontraproduktív lenne.

2022. jan. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
A Mi Hazánk nem szeretne sorkatonságot ezt maga Toroczkai mondta, Toroczkai azt mondta hogy például nyári szünetben 1-2 hetet kéne elmenni és lehet hogy sokan élveznék is! és a mostani generációt elnézve rá is férne! egyébként a leárásban amit küldtél link oda van írva "alap kiképzés" a másik hogy Toroczkai nem azonnal lépne ki az európai unióból! ő maga mondta hogy összeomlana a Magyar gazdaság ha egyik napról a másikra kilépnénk! meg kell erősíteni a Magyar gazdaságot és utána kell kilépni mert az európai unió inkább 1 politikai szövetség mint gazdasági (remek példa erre hogy az EU megszavazta hogy a férfiak is szülhetnek)
2022. jan. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Alex Fly ***** válasza:
8%

Egyrészt a védőoltás nem kívánságműsor; anno havonta kaptad a DPT-t, minden tiltakozásod ellenére és valahogy mégis működik az immunrendszered...

Másodszor pedig az, hogy a mihazánk az antivaxereket szólítja meg a kampányával, még nem jelenti azt, hogy a programjukból bármi is megvalósulhatna. Csak szavazókat akar magának azok közül, akik enélkül Gődény kamupártját támogatnák...

És attól, hogy esetleg ezen a választáson bejuthat 1, esetleg 2 képviselőjük a Parlamentbe, az ország politikája nem fog változni, így az esélytelenek nyugalmával ígérgethetnek bármit - és annak ellenkezőjét is.

Reálisa nézve a legtöbb amit elérhetnek az annyi, hogy elmondhatják, hogy sikerült egy képviselőt bejuttatniuk az Országgyűlésbe - és akadályozni a kormányváltást...

2022. jan. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!