Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az „oltásalapú társadalom...

Akik az „oltásalapú társadalom” kiépítése ellen a Mi Hazánk Mozgalomra szavaznak, mérlegelik azt is, hogy ezen párt programjában szerepel a sorkatonaság visszaállítása?

Figyelt kérdés

[link]


Nem szeretném, ha 3-4 havonta kötelező jelleggel Covid-19 elleni oltást kellene felvenni, mivel biztos vagyok abban, hogy hosszú távon ez egy egészséges immunrendszer védekező-képességét gyengíti. Ezt támasztja alá a múlt heti Kormányinfo is, ahol Gulyás Gergely nyíltan elismerte, hogy valójában nem a védettség számít, hanem az oltás. Éppen ezért, eddig úgy gondoltam – egyébként melegként –, hogy a Mi Hazánk Mozgalomra fogok szavazni 2022. áprilisában, mivel véleményem szerint az ország legfontosabb kérdése a jövőre vonatkozóan, hogy életünk végéig folyamatosan, kötelező vakcinázásban kell-e részesülnünk. Szerintem az emberek többsége ezt nem akarja. Véleményem szerint a Mi Hazánk Mozgalom programjából széles körű támogatottsága van még az országgyűlési képviselők mentelmi jogának elvételének, valamint az illegális migráció tényleges meggátolásának.


Ugyanakkor a fent linkelt plakát szerint a Mi Hazánk Mozgalom „az egyetlen párt, amely bevezetné a sorkatonai alapkiképzést”. Ezt én nagyon rossz dolognak tartom, mivel véleményem szerint a 21. században nem lehet mindenkit katonáskodásra kényszeríteni, sokan fizikailag és/vagy mentálisan nem is alkalmasak rá. A tizenéves korom jelentős részében azon aggódtam, hogy vajon eltörlésre kerül-e addigra sorkatonaság intézménye, amire én oda kerülnék. Szerencsém volt, így – a továbbtanulásom általi szolgálathalasztás miatt – nekem már nem kellett bevonulnom és nem szeretném, ha ezt esetleg visszamenőleg meg kellene tennem. Véleményem szerint, ha a 2/3-ad érdekében a Fidesz-KDNP, esetlegesen koalícióra lépne a Mi Hazánkkal, fennállna a veszélye a sorkatonaság visszaállításának, mivel alapvetően a Fidesz is sorkatonaság párti, a kétezres évek elején is csak azért szavazták meg annak eltörlését, mivel rendkívül széles körű társadalmi támogatottsága volt.


A Mi Hazánkban egyébként még azt sem tartom pozitívnak, hogy kilépnének az Európai Unióból, véleményem szerint ez itt, Közép-Európában egyértelműen jelentős hátrányokkal járna.


35/F



2022. jan. 17. 20:23
1 2 3
 21/21 Alex Fly ***** válasza:
@17: igazad van! Nem kell semmi összefogás, mindenki tartsa meg az identitását, kultúráját és boldoguljon önállóan! Követelem, hogy oszlassuk fel Magyarországot és külön közösséget a palócoknak, kunoknak, jászoknak, stb., nem pedig ezt a "magyar" kotyvalékot erőltessük mindenkire!
2022. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!