Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti, akik örültök annak, hogy...

Ti, akik örültök annak, hogy az ellenzék leállt a népszavazásra való aláírásgyűjtéssel! Ti hogy álltok ehhez?

Figyelt kérdés

Ti támogatjátok, hogy Magyarország saját pénzből létrehozzon egy egyetemet, amibe csak kínaiak járhatnak?


A költsége előzetes tervek szerint 500 milliárd, dee ez ugye a kivitelezés során még változhat.



2022. jan. 17. 23:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, ha téged frusztrál, hogy kérdezel valamit és nem arra válaszolnak, vagy szokj hozzá, vagy töröld a regisztrációdat!
2022. jan. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Ên minden egyetemet támogatok, te meg egyet se láttál közelről.


Olyan nincs, ami állítasz: "amibe csak kínaiak járhatnak?" Talán a kínai védelmi egyetem, vagy ilyesmi.


Már csak nyugger óraadó vagyok, de ősszel a csopotjaimban Vietnàmtól Brazíliáig voltak vagy 10 országból hallgatók.


Jó volt, de kihagytam volna a bakui és leuweni féléveket is 4-4 millióért egy csepeli 3,5 kedvéért.

Főleg, ha nem kettő lett volna, hanem mondjuk egy négy teljes éves állásként.

2022. jan. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
10%
Nem hiszem hogy leállt volna.
2022. jan. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

#6

Igen, pozitívumnak ítélem meg.

De az erről szóló kérdésed eleve kamu, nem csak kínaiak fognak odajárni.

2022. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

"Van olyan hülye, aki azt hiszi, hogy egy budapesti egyetemre csak kínaiak fognak járni? XD"


Nem, de azt is hülyeség hinni, hogy egy maroknál több magyar engedheti meg majd magának a több milliós tandíjat.


"Amúgy az egyetemi turizmus önmagában egy jelentős bevétel az országnak,"


Mennyire? Vagy csak mondtál valamit?


"Mivel az egész EU-ban (!) nincs színvonalasabb egyetem mint a Fudan,"


Oxford? Cambridge? Csakhogy a két legnépszerűbbet mondjam... Most ezek után hogy vehetnélek komolyan?

Másik válaszoló:

"(a a ceu-n kívül egyiknek sincs baja a magyar szabályozással)"

Talán lemaradtál róla, de a CEU is megfelelt a magyar szabályozásnak, csak épp annak elfogadását a kormány határidő előtti hetekig húzta, illetve méregette a farkát New York állammal.


"Az sem igaz, hogy itt kínai kémeket fognak képezni. Az egyetemi képzés nem ideológiák mentén zajlik"


A Kínai Kommunista Párt nemrég egy az egybe beiratta a Fudan egyetem alapértékei közé, hogy igenis a kínai kommunista eszméket kell szolgálni... Ráadásul pont enm azért van para, hogy itt kémeket képeznek majd, hanem hogy maguk a tanárok, a személyzet fog kémtevékenységet folytatni, ami viszont nem lenne példa nélküli.


Egyértelmű hülyeségeket is képesek voltatok leírni, innentől kezdve tényleg, miért kellene egy szavatokat is komolyan venni válaszolók?

2022. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%

#15, a legtöbb drága egyetemnek van ösztöndíj programja is.

A Corvinuson két angol nyelvű csoportom volt, bő a fele magyar hallgató.

Nem tudom mennyit fizetnek, de jó pár millió a vége.


A Fundanról nem írta itt senki, hogy a legjobb volna Európában.

De mégis csak a 34. helyen van a világon.

Talán a SOTE van az első 200 között, szóval felfelé fog húzni mindent.

2022. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

Miért írod, hogy az egyetemre csak kínaiak járhatnak???

Előbb tájékozódj ember, mielőtt b@romságokat írsz ki.

2022. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
45%

Már sajnálom a sok fagyoskodó aláírás gyüjtőt.

Ázk#rták őket.

2022. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Vegre lesz autentikus kinai etterem Budapesten :))) Gondolom olyan is lesz a Fudanon. Siman beiratkozom egy heti menure, de lehet vegigcsinalok egy egesz szemesztert :DDD
2022. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"#15, a legtöbb drága egyetemnek van ösztöndíj programja is.


A Corvinuson két angol nyelvű csoportom volt, bő a fele magyar hallgató.


Nem tudom mennyit fizetnek, de jó pár millió a vége."


Figyelj, ha a Fudanra is egy az egyben ráhúzzák az állami ösztöndíjrendszert, akkor ilyen téren nem fogok panaszkodni, egyébiárnt nagyon nem kéne magyar egyetemmel összehasonlítani a helyzetet. Egyrészt, másrészt pedig valaminek a létezése nem bizonyítja annak szignifikanciáját. Szóval, ha a X ezer fős Fudanra ösztöndíjjal felvesznek majd 50 magyart (és még 100 másikat, akiknek családi vagyona ezt megengedi), akkor nem érzem olyan súlyunak ezt az érvet, mint ahogy itt sokan próbálják eladni.


"A Fundanról nem írta itt senki, hogy a legjobb volna Európában."


De igen, írta. Egy az egybe be is idéztem. Lehet nem te voltál, de akinek nem inge, ne vegye magára.


"De mégis csak a 34. helyen van a világon."


Bizony, ez nem egy rossz hely. De lássuk be, szerintem ha a 33. helyezettnek (az a Kyoto egyetem? Vagy a Northwestern? Nem tudom, most milyen friss listát nézek) ajánljuk fel, hogy adunk nekik egy telket, építünk nekik egy kampuszt az ő cégükkel és ehhez még a forrásokat is tőlük vesszük majd fel és fizetjük ki a kamatokat, akkor milyen valószínűséggel utasítanák vissza? Persze ez csak egy teoretikus kérdés, mert mint kiderült, más egyetemet nem is kerestünk meg ezzel, csak a Kínai Kommunista Pártét...

2022. jan. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!