Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből finanszírozzák ezt a...

Miből finanszírozzák ezt a rengeteg pénzköltés?Választások évében érdekes mód hogyan,hogy lett mindenre pénz?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 07:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Abból, amiből a nem választási években is. Az adóforintjainkból.
2022. jan. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Kipucolják az államkasszát.Aztan választások után jönnek a megszorítások.
2022. jan. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Vettek fel egy rakás kölcsönt tavaly és megszorításokat jelentettek be. Az így felszabadult milliárdok felét zsebre rakták ínségesebb időkre, a másik felét kiosztották a népnek. A legvidámabb barakk pedig tapsolva rohan a boltba, hogy megvegye a hatósági áras farhátat.
2022. jan. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Eddig nem voltak adóforintok?
2022. jan. 19. 07:43
 5/16 A kérdező kommentje:
#2 ez esélyes sajnos
2022. jan. 19. 07:44
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 a hitelen van kamat amit sose tud az állam visszafizetni.
2022. jan. 19. 07:44
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
#6 Ettől még felvette és csak novemberben 1000 milliárddal növelte az államháztartási hiányt. Ez jelenleg 42 ezer milliárdon áll.
2022. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Megy a szánalmas szövegelés, hogy "megszorítások jönnek" meg hasonló baromságok.

12 éve hallgatjuk minden alkalommal amikor valami olyat jelentett be a kormány ami az államkasszának kiadás és nem bevétel, hogy ez scak osztogatás, nem is ér semmit, nem lesz hatása semmire, majd vissza kell vonni, csak átmeneti megoldás aztán majd jön a gazdasági összeomlás blablabla... Aztán soha nem történt semmi ilyen. A családi adókedvezmény bevezetésekor pontosan ugyanezek a szövegek hangzottak el és azóta eltelt 10 év, nem csak vissza nem lett vonva, hanem még bővítették is. Ugyanez volt a CSOK-nál, hogy összeomlik a gazdaság, mert nem lesz miből fizetni, a nők 40 nyugdíjkorhatárnál is, hogy majd a nyugdíjrendszer nem fogja bírni stb. stb. Aztán láttuk, hogy semmi nem volt igaz a siránkozásaikból.

Kérdező, ez egy átgondolt, hosszútávra kidolgozott és minden oldalról megtámogatott, működő gazdaságpolitika eredménye. Az intézkedések befektetések a jövőbe és éppen úgy lettek meghozva, mint az előző 12 év összes intézkedése - tudták miből és mennyi pénzt fog visszahozni a költségvetésnek a megvalósítása után.

Az első lépés volt a gazdaság kifehérítése, az adók jobb beszedése. Ehhez valósították meg egyszerre az alacsonyabb jövedelemadókat - hogy ne legyen értelme eltitkolni, zsebbe fizetést elfogadni, és az online kasszákkal, közúti ellenőrző rendszerekkel a kereskedelemben az ÁFA beszedések javítását. Mivel így többen fizetnek adót, az alacsonyabb adóterhelés mellett is több az állambevétele adóban, járulékokban.

Ehhez jön, hogy a nyugdíjakat már nem kell hitelből fizetni, mert a nyugdíjjárulékok nem mennek ki egy magáncéghez, hanem az állami nyugdíjkasszában maradnak és abból lehet fizetni a nyugdíjakat, ahogy kellett volna tenni mindig is. A ballib kormány alatt 3000 milliárdos hitelnövekedés amiatt volt, mert hiányzott a pénz a nyugdíjkasszából, a nyugdíjasoknak a járandóságát mégis ki kellett fizetni az állam más pénzeiből.

Most (az elmúlt években) ezek a pénzek mehettek a gazdaság fejlesztésére amikből az államnak bevétele van. Ma közel 1 millióval több ember dolgozik, mint 12 éve (3,8 -> 4,7 millió). Ez közel 20%-kal több munkavállalót jelent és így ennyivel több munkabér után megy a költségvetésbe adó és járulék, ennyivel kevesebb ember szorul állami segélyekre, kevesebb az ilyen kiadás a költségvetésből, ahogy ennyivel több pénzt költenek el az emberek a mindennapokban vásárlásra, ami szintén adóbevétel a költségvetésnek.

Az a vicc, hogy nem a választás évében van ilyen "pénzköltés" hanem szinte minden évben volt hasonló nagy akció. Az elmúlt években (ebben a kormányzati ciklusban) volt a 4 gyerekes anyák adómentessége, a babaváró hitel bevezetése, a nagyszülői gyed, falusi CSOk, lakásfelújítási program, a diákok nyeltanulásának lehetősége 3-3 hétre állami pénzből külföldön, anyanyelvi területen (ami sajnos a pandémia miatt el se tudott indulni) stb.

Az államadósság mégis folyamatosan csökkent GDP arányosan, mert a bevétele az államnak nőtt. Most van egy durva visszaesés, mert a járvány alatt a bevételi oldal egy időre lefagyott, a turizmus szektora szinte megszűnt hónapokra, miközben a kiadási oldal hatalmasra nőtt az azonnal szükséges járványvédelmi kiadások miatt. De a 2021-es költségvetési bevétel már szép eredményt hozott, a kiadási oldal is jól alakult, ezért volt annyi lehetősége a kormányzatnak, hogy újabb lökést adhassanak a gazdaságnak egy ilyen kifizetéssel.

Amit most pénzben visszakapnak a családok az előző évi jövedelemadójukból azt rövid időn belül el is fogják költeni - itt az országban, mert külföldre most nem könnyű utazgatni. Abból a pénzből lakásfelújítások lesznek, ruha vagy kocsivásárlás, hiteltörlesztés és hasonlók, amikkel megint adó és járulékbevétele lesz az országnak - nem fog hiányozni a kasszából.

2022. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

"Az államadósság mégis folyamatosan csökkent GDP arányosan"

Jelenleg történelmi magasságban van GDP arányosan is.

2022. jan. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

#8

Végre aki rendesen látja a dolgokat!

2022. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!