Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen rendszerrel lehetne a...

Milyen rendszerrel lehetne a leggyorsabban növelni a társadalmi egyenlőtlenségeket?

Figyelt kérdés

Munkanélküliség. Itt írtam egy elképzelést de töröltem hátha moderálnának, másrészt nem is lenne célravezető, ha eltűnnének emberek.


Munkanélküli segély: A szegényebbeknek nuku. A gazdagabb pedig többet kapna és tovább, aszerint mennyire gazdag.


Jövedelemadó: progresszív adózás lenne jó, csak fordítva... Aki kevesebbet keres, a jövedelmének akár a többszörösét is leadózhatná. A gazdagabbnál pedig negatív adózást alkalmaznánk, azaz nem ő fizetne az államnak, hanem fordítva.


Vagyonadó: mint a jövedelemadó


Alapjövedelem: Lehet felhördülni, de szerintem kellene. A gazdagnak nem kérdés miért jó ha a semmiért pénzt kap. A szegény pedig jó, ha életben marad és munkájával a gazdagot gazdagítja. Az alapjövedelem is lehetne fordítottan progresszív. A legszegényebbeknél az ideális alapalapjövedelem pedig éppen az életbenmaradásra elég, kb egy Auschwitz/gulág életszínvonalat biztosítva. Az alapjövedelmet fizethetnék(csak a szegélyeknek) természetben. Félig megfőzött krumpli, fagypont fölé fűtött barakk... Egy kicsi elhullási % a tényleg munkaképtelenek köréből megengedhető lenne elrettentő példának, fokozná a munkakedvet.


Kényszermunka az adósságba keveredők számára, ha önként nem akarnának dolgozni. Mivel adósságot dolgoznak le, ezért nem rabszolgaság.


Az "ideális" egyenlőtlenségnél, egyetlen szupergazdag lenne. A többi pedig barakkban, enné a félig főtt krumplit.


2022. jan. 19. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Vidd át a humor rovatba.. bar annak is eleg sz.r. 😂😂😂
2022. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegregálni a fehéreket a cigányoktól. Külön ivóvíz, iskola, busz hátulja stb
2022. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

✅ Nagyon egyszerű ! A Borsodiakat ösztönözni a jól kereső németországi munkára !

✅ (segély elvétel, stb..)

✅ Akkor itthon teljes mértékben fel lenne számolva az "egyenlőtlenség" !

2022. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindig mondtam, hogy a hülyeség határa a végtelen. És ezek arra játszanak, hogy fokozható-e.
2022. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bokros már megfogalmazta a programját.

Az ment neki eddig is.

2022. jan. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez elég gyenge poén lett.
2022. jan. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kérdést nem viccnek szántam, mindössze egy elméleti kérdés. Nem gondolnám jónak a társadalmi egyenlőtlenség növelését. Jómagam egyébként enyhén balos vagyok.


Elgondolkodtam rajt, hogy a jobboldali emberek szerinti elv (nincs segély, ha nem dologozol halj éhen) milyen lenne a legszélsőbb megvalósítás felé tolva. Egy vicc lenne, persze a legszélsőbb balos is ugyanúgy vicc lenne.


A kérdésben leírt szabályok növelnék a maximumra a munkakedvet, de mégsem lenne tőle jó világ.

2022. jan. 21. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!