Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A saját tulajdonú lakás...

A saját tulajdonú lakás preferálásában nincs különbség kormánypárti és ellenzéki szavazók közt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert sokszor lehet hallani olyan ellenzéki kritikát, hogy nem kellene erőltetni minden áron a saját tulajdonú lakás szerzését különböző hitelekkel, hanem inkább bérlakásokra lenne szükség ott ahol ilyen jellegű probléma van, pl. a fővárosban a fiatalok esetén. Másrészről meg a kormánypárti médiában mondanak olyasmit is, hogy erre van szükség és identitása és kötődése is csak így lehet egy embernek, ha saját lakása van, bezzeg nyugaton a nagyvárosokban élőknek erre nincs lehetőségük, amit én egy kicsit túlzásnak tartok. Nagyon jó persze a saját lakás, de éppen ekkora jelentősége szerintem nincsen, mondom ezt kormánypárti szavazóként. Valamilyen köztes megoldásra lenne szükség, ahol a bérleti piac reális alternatíva lehet azoknak, akik nem tudnak önálló ingatlanhoz jutni, akinek meg minden vágya a saját lakás, az akkor azt valósítsa meg.

2022. jan. 20. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

A vége a lényeg...az, hogy ki akar saját lakást, ki pedig nem, az nem pártállás kérdése.

Egy Fidesz szavazó.

( Az esélyek nyilván sosem lesznek mindenki számára pont ugyan olyanok...)

2022. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki saját lakást akar az élete egy pontján, aki megteheti. Legkésőbb, mikor családot alapít. Nem kell jönni nyugattal, éltem nagyon sokat külföldön, aki megteheti, saját lakást vesz és pont.
2022. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Londonban vagy Párizsban szerinted ki vesz saját lakást? Max vmi üzletember vagy valaki, aki nagyon sokat keres, egy átlagember szerintem nagyon nehezen.

2022. jan. 20. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki megteheti, az vesz, ennyi.

Itthon azzal indokolják, hogy a szabadgondolkodású felsőbbrendű nyugatiak nem AKARnak venni, mert nem olyan begyöpösödött maradiak mint a magyarok. Nem ez a helyzet. Aki megteheti, nyugaton is vesz. Csak a többség nem teheti meg.

2022. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!