Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy egy...

Csak én látom úgy, hogy egy kormányváltással Magyarország öngolt lőne? 2022

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
bizonyos szempontból igen, ezt a szart amit orbán itt felhalmozott csak egy forradalom (nem fülke) tudná eltakarítani
2022. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Igen csak te látod. Következő
2022. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Miért? Mi jó származna egy kormányváltásból?

Semmi.Pontosabban akkor lenne előnye, ha 2/3 ba kerülne a jelenlegi ellenzéki formáció, de tulajdonképen ök sem egy egységes párt, hanem több kissebb párt kényszertársulása, ami további kérdéseket szűlne afelől, hogy képesek lennének-e a kormányzásra. Tudjuk jól, hogy mimagyarok, ahány félék vagyunk, annyi felé mennénk, tehát fejetlenség lenne.

Háttulütője:

A fenti logikus következtetést nyílván a legtöbb értelmes elemző látja. Mert ez logikus és ismerik a magyar mentalitást. Tehát ebből adódóan a befektetések visszaesnének.

A forint valódi mélyrepülésbe kezdene. Esetleg egy rövid emelkedés lenne tapasztalható, de csak a választási eredményként, ám mélyrepülne.

Aztán az ellenzék kénytelen lenne vagy önmagához hűen semmissé tenni minden eddigi Fideszes intézkedést (mert ugye mindet ellenezték) vagy nem, de akkor hiteltelenné válna.

Magánosítani akarnának mindent, mint ahogy próbálták 12 éve, ami pedig azt eredményezné, hogy mindenért fizetni kéne.

Elszabadulnának a hitelek, leminősítenék a besorolásokat. Zavargások, tüntetések lennének, mint régen.

Összeomlana az egész ország.

Én ezt látom, hogy ez lenne egy kormányváltással.

2022. jan. 22. 18:12
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező, kár volt ezt ilyen részletesen ecsetelned, mert csak az elvakult fidesznyikek nem mernek röhögni (bár vannak ott is olyanok, akik titokban megteszik), a többieket meg nem érdeklik az ilyen jellegű kérdések. Menj szépen a pártpénztárhoz, kapsz fél zsák krumplit.
2022. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nézd, én megértem, hogy az MZP-robotok aktiválták magukat még ezen az oldalon is. Nincs is ezzel semmi gond. Csak azt nem értem, hogy MZP programjától nekem, mint átlag magyarnak hogyan is lesz jobb. Mert MZP programja a fidesz kur0gatásáról szól. Kicsit olyan fura nekem. De nekem, semmi előnyöm sem fog származni az ő programjából, mivel annak gyakorlati haszna nincsen.

[link]

Itt van. ez egy vicc.

Mi az például, hogy megteremtjük a nemzeti minimumot?

Azt már tudjuk, hogy túl lehet élni havi 90 ezerrel is. Most akkor leviszi a béremet a minimumra?

Kinek jó ez?

2022. jan. 22. 19:11
 6/16 anonim ***** válasza:
Jól látod.
2022. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 a fidesz komcsi párt ***** válasza:
95%
Egy kormányváltással elűznék a rettenetesen korrupt és hazug Fideszt.
2022. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem csak te. De ez ettöl még nem lesz igaz.
2022. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

1. Elszámoltatás

– VÁDALKUVAL BÖRTÖNBE ZÁRJUK A FŐBŰNÖSÖKET

előszőr alkudozik velük, majd az adófizetők pénzéből etetné itatná őket? Nem lenne egyszerübb elvenni mindenüket beleértve az állampolgárságukat és kiutasítani őket az országból?

Ebből látszik, hogy MZP puhány.

– VISSZAVESSZÜK A NEMZET SZÁMÁRA AZ ELLOPOTT KÖZVAGYONT

Konkrétan kitől? A fidesztől? Ám legyen, de tudjuk jól, hogy a közvagyont még az MSZP idejében tüntették el. Meg aztán ez micsoda nyomozati költségekbe kerülne? Mellesleg, ha képes lenne erre MZP, akkor már megtehette volna az előkészületeket, de bizonyítékot ő sem talált.

– A KOMMUNISTA ÉS A FIDESZES ÜGYNÖKAKTÁKAT IS NYILVÁNOSSÁGRA HOZZUK

Persze. Csak amire eljut odáig, hogy ezzel kezdhetne valamit, adigra az a lista eltünne. Hogy is hiheti, hogy Fideszes listát találhat. A komcsi ügynökök pedig már mind halottak.


2. Demokrácia

– NÉPSZAVAZÁSSAL ELFOGADOTT ALKOTMÁNYT KÉSZÍTÜNK

Magyarul évekig nem fog semmi sem történni, mert az átállás időigényes az uj alkotmányra. Ha egyáltalán a népszavazás ezt megerősíti.

– ÉRVÉNYTELENÍTJÜK A HATALOMBITORLÓ TÖRVÉNYEKET

Ez micsoda?

Sajnos ez lehetetlen, mert akkor ő hogyan gyakorolna hatalmat? Vagy a kormányvagy bárki?

– BEZÁRJUK AZ ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT HAZUGSÁGGYÁRAKAT

Peti haverjai felvásárolják az m1-et? MZP-tv lesz ezentúl és MZP rádió. Hagyuk már. Az összes politikus hazudik. Ezért politikusok.

Honnan tudod, hogy egy politikus hazudik?

Hát onnan, hogy mozog a szája XD


3. Korrupció felszámolása

– CSATLAKOZUNK AZ EURÓPAI ÜGYÉSZSÉGHEZ

és az nekünk jó lesz?

– LEVÁLTJUK A CINKOS FŐÜGYÉSZT ÉS MÉDIATANÁCSOT

és kik lesznek helyettük?

– BIZTOSÍTJUK AZ ÁTLÁTHATÓ ÉS SZABAD VERSENYT

De hol?


4. Szakértői kormány

– EURÓPAI SZÍNVONALÚ OKTATÁST ÉS EGÉSZSÉGÜGYET ÉPÍTÜNK

Itt ennél a résznél már érdemes elgondolkodni azon, hogy mi is ma a szinvonal európában XD

– TISZTESSÉGES NYUGDÍJRENDSZERT VEZETÜNK BE

Helló magánnyugdíjpénztár. Űdv újra.

– VALÓDI REZSICSÖKKENTÉST MEGÚJULÓ ENERGIÁVAL ÉS ENERGIATAKARÉKOSSÁGGAL

Na, ez egy jó ötlet, csupán az a gond, hogy ez ismét beruházás és pénz. Mellesleg energiatakarékosság ügyileg is lehetne még sporolni. De hogy mindez mikortól fogja éreztetni a hatását? azt nem tudjuk.


5. Vidék

– FELSZABADÍTJUK A VIDÉKET A FIDESZ FÖLDESURAITÓL ÉS AZ UZSORÁSOKTÓL

De hogy ezt hogyan képzeli megoldani, úgy, hogy közben ne haljunk éhen, arra már ugye nem tér ki.

– VISSZAADJUK AZ ÖNKORMÁNYZATOK FÜGGETLENSÉGÉT

Innentől kezdve oldják meg az önkormányzatok maguknak a dolgokat. Szarviláglesz vidéken.

– MEGTARTJUK A KÖZMUNKÁT

oké, érdekes lesz, megtartjuk a közmunkát, de nem a közmunkást. Majd lesz erre is egy haver, aki az utcákat sepregeti.


6. Európa

– ÚJRA MEGBÍZHATÓ PARTNEREI LESZÜNK NATO ÉS EU SZÖVETSÉGESEINEK

Sosem voltunk azok. Muszályból csatlakoztunk. De ezzel a mondattal legalább számíthata csávó egy hátbaveregetésre. Hű voltál fiam azokhoz, akik valójában szétlopták az országot a világháborúk után.

– A KELETTEL CSAK KÖLCSÖNÖSEN ELŐNYÖS KAPCSOLATOKAT ÉPÍTÜNK KI

De mennyire keletre gondolt? Nem mindegy.

– BEVEZETJÜK AZ EURÓT, MEGŐRIZZÜK A FIZETÉSEK ÉS A NYUGDÍJAK ÉRTÉKÉT

Az eurót? 10 év után talán, de addigra leváltanak titeket.

7. Biztonság

– MEGVÉDJÜK A HATÁRAINKAT ÉS KIUTASÍTJUK A FIDESZ BŰNÖZŐ MIGRÁNSAIT

Nem azellenzék ellenezte a kerítést? Ők nem ingyen engedték volna be a migránsokat?

– FELSZÁMOLJUK AZ ELLENSÉGES KÉMHÁLÓZATOKAT

A hidegháborút idéző mondat ez. Csávókám kicsit lemaradt.


8. Nemzet

– MINDEN KÜLFÖLDÖN ÉLŐ MAGYARNAK BIZTOSÍTJUK A SZABAD VÁLASZTÁST

Hát nem pont aza bajotok, hogya külföldön élők is szavaznak? Meg hogyan biztosítjátok? Buszoztatjátok majd őket?

– MEGSZÜNTETJÜK AZ EGYHÁZAK ÁLLAMI FÜGGŐSÉGÉT

Tulajdonképpen én egyvasat sem adnék nekik. A kereszténység van olyan erős, hogy önmagát fenntartsa. Vagy most mi is van?

– MEGTEREMTJÜK A NEMZETI MINIMUMOT

Azt már tudjuk, hogy túl lehet élni havi 90 ezerrel is. Most akkor leviszi a béremet a minimumra? Ja nem, már értem, az adót emeli meg, igazságosan, hogy mindenki nettóba ugyanannyit kapjon.


Hogyan? Hogyan? Hogyan?

Mi a gyakorlati haszna ennek?

Szerintem még az anarhiával is jobban járnánk.

2022. jan. 22. 19:50
 10/16 A kérdező kommentje:

Tehát fentebb kielemeztem MZP relytélyes programját.

Számomra nem üti meg a mércét.

Amugy én az összeset fejbelőném, aki politikával foglalkozik, de akkor sem lenne jobb. Egy kormányváltás pedig beláthatatlan negatív következmények sorát indítaná el.

2022. jan. 22. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!