Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg katasztrófa volt a...

Tényleg katasztrófa volt a Gyurcsány-korszak? 19 éves vagyok, egyáltalán nem emlékszem a 2006-os eseményekre. A gazdaság is rossz állapotban volt, vagy csak az öszödi beszéd miatt volt balhé?

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 16:40
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Sokaktól hallottam, hogy egyáltalán nem volt rossz a helyzet. Sok szempontból jobb volt, mint ma.
2022. jan. 24. 16:40
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

kb mint most, igen


Orbán 12 év és sokmilliárd euró támogatás után elvezette az országot a gyurcsánykorszakba

2022. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy vicces... Mikor 2008-09 környékén volt a nagy gazdasági világválság, akkor kántor hitoktató nőmmel vitatkoztam össze, hogy de hát nincs is romokban az ország, mert a mi utcánkban építkeznek éppen, erre legyintett, hogy jó de azok fekete pénzből csinálják... anélkül, hogy ismerte volna a szomszédokat...
2022. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Nem volt az. Évi 4-5%-os volt a gazdasági növekedés, csak ezen kicsit vérszemet kapott a kormány is meg a devizahitellel a nép is és túlköltekeztek valamennyire, ami önmagában nem lett volna baj, csak aztán beütött a gazdasági világválság.
2022. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként válságkor, mindig szélsőséges és populista pártok jutnak hatalomra, akik egyrészt ellenségképet generálnak, rá ülnek a tömeg haragjára és utat mutatnak, csak lehet ez-az út rosszabb lesz és végül ügyes média hatalmi ág meg más hatalmi ágak megszerzésével manipulálják a tömeget... ügyes taktika, de valahogy erre immunis voltam, ja és Gyurcsányt se sírom vissza...
2022. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

[link]


"Tudományosan is bebizonyították, hogy Gyurcsány Ferenc történelmi léptékben is szörnyű hatással volt a magyar GDP-növekedésre kormányzása idején."


Túltolták a költekezést amikor épp konjunktúra volt, végig hazudták a 2006-os választási kampányt, hogy hatalmon maradjanak, majd "jó érzékkel" pont a válság előtt kezdtek el szigorítani és úgy toltuk végig a gazdasági válságot, hogy amikor a laskosság nem tudott költekezni akkor az állam nem vette át a szerepét és azzal, hogy az állam se költött csak még inkább elmélyítettük a válságot.

2022. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

az őszödi beszéden maximum ilyen tizen huszon éves szarjankók szoktak sivalkodni (bocsánat ha megsértek ezzel valakit). Krvára nem azért utálja a nép nagyrésze gyurcsányt, az egy ilyen hűha momentum volt két hét után már nem érdekelt senkit sem a dolog.


Hanem azért utáljuk mert amit csinált. Középső adókulcs eltörlése, rezsi ár támogatások befagyasztása. 2006-2007 re volt aki 40% al többet fizetett a rezsiért. Az állami szférából meg több ezer embert rúgtak ki, köztük orvosokat, nővéreket.

2022. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amerikai kutatók véleménye talán pártatlanabb, ők nem az itthoni pártok szimpatizánsai, vagy éppen ellenzői.

2022. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A Fidesz populista, uszító, manipulatív propagandája önmagában elég ok arra, hogy életem első voksát ne nekik adjam. Pedig a családpolitikájuk például szimpatikus nekem. Nem várom el az ellenzektől sem, hogy sokkal jobban kormányozzon egy győzelem esetén. Csak vegyék kisebb fordulatszámra a populizmust. Egyszerre vicces és hányingertkeltő a Fidesz bohóckodása.
2022. jan. 24. 17:03
 10/26 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem, nem ezzel kellene foglalkozni! Nem a múlt a fontos, mint ahogy a kormány állandóan a múltra hivatkozik!A jövővel kell foglalkozni. Gondold át, nézz utána, hogy a mostani kormány cselekedetei előre viszik-e az országot? Mit gondolsz arról, hogy a valós tettek segítenek jobbá tenni Magyarországot, vagy változás kell?
2022. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!