Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindig ilyen töketlen sztrájko...

Mindig ilyen töketlen sztrájkok voltak idehaza?

Figyelt kérdés

31-én sztrájkolnak a tanárok egy napot, de akkor is meg kell tartaniuk az órák háromnegyedét. Ha a kormány nem teljesíti a "követeléseiket" majd márciusban megismétlik, valamivel hosszabban.


Mindig ilyen vérszegény bohóckodás volt a sztrájkolás, vagy régebben előfordult, hogy teljesen felálltak az éppen az akaratukat érvényesíteni szándékozók, és el is értek valamit?



2022. jan. 25. 17:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
15%

#10

Hazudozzatok csak tovább a pedagógusbérekkel kapcsolatban. Személy szerint több pedagógus rokonom van. Köztük több olyan, aki már 2002 előtt, ill. még ma is pedagógus. A pedagógusok bére sokkal nagyobb mértékben nőtt 2011. január 1. és 2017. december 31. között vagy éppen 2015. január 1. és 2021. december 31. között, mint 2003. január 1. és 2009. január 1. között.

Hét évet vizsgáltam és nem vettem figyelembe a 2010-es, a 2014-es és a 2022-es (idei) választási éveket. Ebben szándékosság van.


Egyébként sokkal láthatóbb volt a 2015-2021 közötti bérfejlesztés, mint a 2011-2013 között volt. Ezt több hivatalos bérlapon láttam, amit akkor és ma is tanítók mutattak nekem.

2022. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

nem a 10es vagyok

11, én elhiszem neked, de ettől még a tényen nem változtat, hogy a pályakezdő pedagógusi bér nettó 140ezer forint. A legutóbbi béremelésig konkrétan a pedagógus feleségem intézményében dolgozó takarító többet keresett:D


És a bérek tekintetében nem is az az arcpirító, hogy mennyi a fizu, hanem az, hogy a csapból is az folyik, hogy milyen isssszonyatos mértékben emelték a fizetésüket.

Konkrétan az első naaaaagy pedagógus béremelés úgy törétnt, hogy heti 4 óra fizetetlen túlórára kötelezték őket.

Azaz emelték a ifzetést.. és az órasázmot, fizetetlen órákkal. Szóval ha íg ynézzük, az órabér nem is emelkedett annyit.



DE!

És itt jön az oktatás kapcsán a fontosabbik rész!


Az emberek, és a kormány is azt hiszi, hogy a pedagógusok a fizetésemelésért sztrájkolnak. Pedig... elég nyílt a kommunikációjuk, hogy nem, nem több pénzért tüntetnek. Az elmúlt 12 évben volt pár pedagógustüntetés, de egyik sem a fizetésről szólt. Csak a kormány reagálta azt, hogy "okéoké, akkor megemeljük a fizetéseteket":D


A mostani tüntetés pl azért van, mert elég sok pedagógust elbocsájtottak azért, mert nem voltak beoltva. Miközben csak és kizárólag a Kléberberg alá tartozó pedagógusokra vonatkozik ez a kötelezettség, az alapítványi, és egyházi iskolákra nem

És ezt mind a tanév kellős kközepén, 2 héttel a középiskolai központi írásbelik előtt.


Plusz szar tankönyvek, nyílt fikázás a hatalom részéről, tonnányi felesleges adminisztráció, működésképtelenné köztpontosítás, utánpótlás silányítása....

Pl a legutóbbi törvények értelmében az most képzésbe kerülő pedagógusok egy része nem lesz alkalmas emeltszintű éretsségiztetni. Az egy dolog, hogy ez azt jelenti, hogy lesz olyan végzős hallgató, aki többet tud adott tárgyban mint a tanár aki tanította őt.. de vidéken elég problmetaikus lesz, ha a településen nincs emelteztető pedagógus és a diáknak a szomszéd településre kell átjárnia, ha emeltezni szeretne...


Plusz 2014es kutatás szerint az akkori pedagógusok közel 50%-a elmúlt 50 éves. Azaz 10-15 éven belül nyugdíjba megy. Azaz... eltűnik a pedagógusok fele a munkaerőpiacról. Van utánpótlás, persze, de közel sem elegendő.


A pedagógusok ezért tüntetnek. Tenni kell valamit, de a kormány a bekáderezésen és nyilvános ócsároláson kívül látszólag semmi olyat nem tesz, ami segítene elkerülni a rendszer összeomlását.

Persze, lehet arra gyúrnak, hogy omoljon össze, és akkor magánoktatás jön be a képbe.... deee.. kétlem..

2022. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%

#12

A kötelező oltással alapvetően egyetértettem volna, de úgy, hogy nem egységesen vezették be, vagyis az egyházi és az alapítványi iskolákban tanítókra nem vonatkozik, azt gusztustalannak tartottam. Úgy tűnik, hogy az ott tanuló diákok nem oly fontosak a kormányzatnak, mint az állami fenntartású iskolákba tanulók.


A többit megértem. Sajnos nem a pedagógus szakma az egyetlen, ahol bérfeszültség van. A vasútnál lassan egy pályakezdő többet kap, mint egy 25-30 éve ott dolgozó. Ugyanez igaz a többi közlekedési vállalatra és sok esetben a közszférára is.


Nagyon sok idősebb kereskedő anno azért választotta a kereskedelmet, mert legalább hétvégén otthon lehet a családjával, majd jött a rendszerváltás és ez többnyire megszűnt.

2022. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük még hozzá, hogy az emelés is úgy emelés, hogy a bármikor elvehető pótlékkal szeretnek variálni.



Családtag 30 év után nem szokott 300 ezret kapni. 30 évről beszélünk! Beülsz a Lidl kasszájába, vagy ott vagy a raktárban 2-3 éve és annyit kapsz, mint valaki, aki a tanárok között már jó keres, mert 30 éve ott van.


Férjem katona. Alapbére nettó 270. DE már 20 éve ott van! Az a helyzet, hogy minden évvel növöget a fizetés. Egy kezdő olyan szar pénzt kap, hogy ha van más lehetősége, persze hogy nem megy oda. Dettó a rendőrök. A Fidesz mindig azzal jön, hogy milyen jó fizetés a 20 éve pályán lévő akár… de ba meg, 20-30 év után kap egy normál fizetést, hova szarjak? Kezdők 140 ezret kapnak, nem fognak odamenni. Főleg a leszakadó térségekbe vesződni a mélyszegénységben élő gyerekekkel, pedig oda ha lehet még fontosabb lenne az utánpótlás.

2022. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Jah, a pótlékok...

10%-os emelésről beszélnek, csak azt elfelejtik hozzátenni, hogy nem az összfizetés nő 10%-al, hanem a fizetés negyedét-ötödét kitevő pótlék 10%-val. Ez nálam konkrétan 800 forintos emelést jelent.Elalélek.:D

2022. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
54%

Én erre annyit mondok, hogy 140 ezres fizetéssel mit félnek hogy kirúgják?

Oké hogy most a szüleik még eltartják őket, meg hogy keresnek egy gazdag házastársat, de ez így nem élet. Régen a jobbágyok éltek így. Minek ragaszkodnak hozzá ennyire?

Ha kirúgják, mehet a Lidl-be, 3-szor ennyi fizetésért. Aztán közben elvégez vmi marketing büfészakot, és beül vmi multihoz kávézni meg cigizni.

Ha én egy potenciális hajléktalan lennék, mennék sztrájkolni, meg mennék az utcára is.

Ez csak józan látásmód meg bátorság kérdése.

2022. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
#6 azért, mert ha nem tartják be, akkor karhatalmi erőt vetnek be és senki nem akar sittre kerülni politikai okból egy olyan országban, ahol nincs összetartás.
2022. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

#11

Ez így van, legalábbis ha ignorálod az inflációt. Egyébként meg csökkent volna.

De választási évekkel is max azt lehet mondani, hogy stagnált.

2022. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
69%

17-es: Hagyjátok már itt páran ezt a butuskodást. Magyarországon mikor került bárki is börtönbe sztrájkolásért a rendszerváltás után? Ha egyetlen példát írtok megemelem a kalapom.


Tüntetésért igen, Gyurcsány lelövetett pár embert gumilövedékkel és börtönbe is küldte őket. De sztrájkolásért sose volt semmi.

2022. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

"Gyurcsány lelövetett pár embert gumilövedékkel és börtönbe is küldte őket. De sztrájkolásért sose volt semmi."



Gratulálunk, versenyben van a "nap hülyéje" címért!

2022. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!