Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökken a népesség...

Miért csökken a népesség annak ellenére, hogy nagy támogatások vannak jelenleg?

Figyelt kérdés

2021-ben 63 ezerrel csökkent a népesség(kivándorlás most minimális). A covid betett, de azért nem ennyire. Miben látjátok az okokat?

Talán a bizonytalanság érzése van az emberekben?



2022. jan. 26. 16:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
7%

"Itt vagyok huszon éveim második felében és nem látom egyelőre, hogy hogyan lesz gyerekem. Nettó 230.000 ft a fizetésem, 120.000 ft. az albi"


Nem értem, hogyha valaki nincstelen, nincs szakmája az miért költözik EGYEDÜL albérletbe.

Nem értem, hogy miért kell ÖNSORSRONTÓnak lenni.


"Én több helyen olvastam érintettektől, hogy azokat a támogatásokat valójában egy szűk réteg tudja úgy igénybe venni"


A családtámogatások maximuma tetőzik nettó 180 ezer forint körül.

A CSOK egyedül körülményesebb, de az amúgyis arra van kitalálva, hogy a 3. gyerek megszülessen.

Vicces, hogy kapsz az államtól 10 misit, és a azon problémázol, hogy a 3 milliós önerőt jajj most össze kell szedni. gyurcsányék alatt meg egy petákot nem kaptál

2022. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
75%

A halálozás: Az elmúlt évtizedben 128-130ezer körüli fő halt meg évente. Ez 2020-ban 141ezer volt, ami elég kiugró adat. VÉletlen vagy sem, de 2020-ban pont 10ezer (pontosabban 9ezer párszáz) ember halt meg COVIDban

Sajnos 2021-ről nem találtam még adatot KSH-n, de ha a COVID számok igazak, akkor az átlaghoz nem 10et hanem 30at kell hozzáadni, azaz 1150-160ezer körül lesz a halottak száma. Ami ugye baromi sok.

Hogy a COVID számok mennyire tiszták vagy sem, arról megoszlanak a vélemények, de szerintem ha kijön ez az adat, akkor kiderül, hisz egiyk évről a másikra csakúgy nem hal meg 30ezer ember átlag fölött.



A születések száma árnyalatnyival ugyan, de növekedett. Eddig 88-90ezer volt évente, az elmúlt pár évben inkább 90-92ezer.


Ami ajövőt illeti:

A halálozások száma.. hát.. függ a járványkezeléstől. Jelenleg semmilyen járványkezelésről nem beszélhetünk, szóval ha ez így marad, akkor tarthatjuk ezt a hetente 1000-1200 halottat. Ez csúnyán meg fogja tépni a statisztikákat.

Ugyanakkor az én spekulációm a születésekről az, hogy meg fog ugrani 2-3 éven belül. A babahitelt 2019-ben hozták be, és 5 éven belül kell gyereket produkálni, szóval ez valamelyest meg fogja nyomni.

De mivel a babahitel csak annak elég saját lakásra, ainek volt már kb uganannyi alaptőkéje, így akkora bummra nem számítanék, mint a 70-80-as években volt az OTP gyerekeknél. Mert a gyerekhez elsősorban lakhely kell, nem pénz.


Forrás:

[link]

2022. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
79%
Hm, Kérdező, a kérdésedben írod, hogy 2021-ben ennyivel kevesebben vagyunk. Akkor te találtál infót a tavalyi népmozgalomról? Küldd már el pls.
2022. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
"Vicces, hogy kapsz az államtól 10 misit" - Én egy fillért nem kapok, mert nincs gyerekem, és még a lakáskasszát is elvették.
2022. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolja 14 a 11, hogy minden vonzalom nélkül, pusztán anyagi megfontolásból, és nuku érzelemmel összejössz egy nővel, a 11. szerint, és bevállaltok három gyereket... és utána éltek mondjuk külön ágyon a szép házatokban vagy lakásotokban....és a gyerekek szépen felcseperednek ebben a diszfunkciós családban....végül is igazán középkorias gondolkodásmód...
2022. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

11, Gyurcásnyék alatt lakástakarék volt.


És ne feledd, a "kapsz 10 misit" az hitel, nem teljesen ingyenpénz. És ha valaki nem tud havi 50ezret félretenni, akkor a hitelt sem fogja tudni fizetni.

Nomeg Pesten egy lakás, ahol 1 gyerekkel kényelmesen meg lehet lenni, az 30 milliónál kezdődik. De az nem CSOK kompatibilis.

Persze, a maradék 20milliót is fel lehet venni lakáshitelként (ebben az estben a babahitel önerőnek számít), deee az azt jelenti, hogy kb 150 és 200 között van a havi törlesztőrészlet. Ezt két ember, főleg ha a nő GYESen van, nem feltétlen tudja megengedni magának.

2022. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak a végtelenül ostoba pénzügyi analfabéták hihetik azt, hogy a családtámogatásokkal együtt sem óriási pénzügyi teher a gyerekvállalás.


Talán ezért lehet az, hogy pont a szegény rétegek hajtanak az előre beígért kölkök utáni CSOK-ra, az értelmesebb réteg csak a meglévőkre veszi fel.

2022. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ma kapsz támogatást, amiből megépíted a holnapod. És mi lesz az azt követő napokkal? Egy gyereket nem addig kell nevelni és gondozni, míg kapod utána a pénzt, hanem 18 éves koráig. Érted ezt? 18 év. Ez egy átlagos ember teljes életének a harmada, esetleg negyede.


Ráadásul most is csak pénzzel támogatnak, idővel, energiával nem. Tudod mit jelent este 10-kor lefeküdni, majd hajnali négykor kelni, miközben a gyerek kétszer ébresztett? Vagy mit jelent feláldozni szinte minden szabadidődet, hogy tanulj vagy játssz vele? És ez nem 1-2 nap, hanem hosszú évek.

2022. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
0%

a 10 misi az konkrétan ingyen pénz a + 10 misi államilag támogatott hitel, ami szintén gyakorlatilag ingyen van, mert a pénz használati díját az állam állja, és akkor még babaváró, ha megszületnek a gyerekek adókedvezmény


"Gyurcásnyék alatt lakástakarék volt."

azért nagyon hamar kiderült, hogy abból soha nem lesz lakásod, ezért adósodtak el az emberek svájci frankban meg euróban


"Nomeg Pesten egy lakás, ahol 1 gyerekkel kényelmesen meg lehet lenni, az 30 milliónál kezdődik. De az nem CSOK kompatibilis."


esetleg nem olyan környéken kell nézelődni, amit nem engedhetsz meg magadnak

vagy rosszindulatúan megkérdezhetem, hogyha 30 éves vagy, akkor mi a jó fenével töltötted az előző 12 évet, mert versenyképes szakma szerzésével biztos nem

2022. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
19, te neked van házad, gyereked, adósságmentesen élsz vidéken? Vidéken eleve nulla a munkalehetőség..... vagy nem annyi bért viszel haza mint Pesten...
2022. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!