Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökken a népesség...

Miért csökken a népesség annak ellenére, hogy nagy támogatások vannak jelenleg?

Figyelt kérdés

2021-ben 63 ezerrel csökkent a népesség(kivándorlás most minimális). A covid betett, de azért nem ennyire. Miben látjátok az okokat?

Talán a bizonytalanság érzése van az emberekben?



2022. jan. 26. 16:10
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%

miből gondolod, hogy képzettség nélküli embereknek pest az a kánaáán? egyáltalán nem az


nem tök mindegy az neked, hogy kecskeméten vagy budapesten dolgozol egy gyárban?

miért kell azt az álmot kergetni, hogy én is ott akarok lakni, ahol a felsőfokú végzettségű keresett képességű emberek laknak, hogyha te egy sori munkás vagy? ja és ezt mind állami pénzből képzelem el

2022. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

19, a 10 misi után fizetni kell a törlesztőt, amíg nem jön meg az első gyerek. És utána 3 évvel újra fizenti kell. Oké, nincs kamat rá, de törleszteni kell.


Hát, a devizahitel pont nem a lakástakarék hibája. És Az a lakás, amit mi a héten 26millióért vettünk, az 2008-ban még 6-7 millió körül volt. A lakástakarék meg eg ypár estén 3.6 millát ad, és a lakástakarék meg 6 év alatt két főre 3.6millió saját pénzt ad (nem hitelt) és ugyanennyi kedvezményes lakáshitelt.

Azaz a válasz: de, a lakástakarékból akkoriban lehetett venni valamire való lakást.


Persze, jöhetsz az érvekkel, hogy "ha nincs pénzed normális környékre, menj a putriba, az olcsóbb" meg "minek mentél pedagógusnak, mikor mehettél volna könyvelőnek és akkor lenne pénzed"... deee ez nettó demagógia. Családtámogatásról beszélünk. Ha az az érv, hogy "miért nem oldottad meg magad", akkor annak semmi köze a családtámogatáshoz:D

2022. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Pesten a Diószegi környékén is 15-20milláért adnak lakásokat. Pedig az aztán minden, csak nem jó környék:D Most mondhatod, hogy akkor költözzön az ember Aggtelekre, és valóban, ott már 3-5 millióért is adnak kertes házat... pont azért, mert 20 km-en belül csak a helyi vegyesbolt van munkalehetőségként, a kutya sem akar oda költözni:D
2022. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
19-es, és mit tudsz tanácsolni nekem? Nekem van 2 szakmám és hamarosan lesz 2. diplomám is, 30 éves férfi vagyok, viszont meleg. Akkor nekem hol járna a CSOK meg a babaváró hitel? Nekem mi lenne a jó opció?
2022. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten nőttem fel, Budapesten tanultam, Budapesten dolgozom.

2015-ben 9 millió Ft-ért vettem egy 1,5 szobás panel lakást Budapesten, most alsó hangon 27 millió Ft egy ilyen lakás. Akkor még lakáskasszát is fel tudtam használni, 3,5 millió Ft kedvező kamatozású hitellel, 5 év alatt ki tudtam fizetni. A társasházunk több felújítást szintén lakáskasszából finanszírozott, mert volt rá lehetőség, a szüleim társasházát annak idején panelprogram keretében újították fel (szigetelés, nyílászárók, fűtéskorszerűsítés, napkollektor), most semmilyen alternatíva nincs ezekre.

2022. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
0%

akkoriban 10%os kamatok voltak, tehát akinek volt 6 millió forintja annak évi 600 ezer ft-ot kamatozott


jó, hogy nem volt pénz az ingatlanban

de cserébe nem is épültek ingatlanok


csak államkötvényben 9 millió forint az akkor 10%-on kamatozóból ma 18 millió forint lenne


szóval ne keverjük össze, nem a lakás volt olcsó, a pénz volt drága


egy olyan pillanat volt, ahol azok jártak jól, akik a párnába tömködték a pénzüket, egyébként pénzügyi törvényszerűségek szerint teljesen irracionálisan

de az esetek 90%ban ezek az emberek rosszul járnak, tehát pl mostanában nem járnak jól ezzel a taktikával

2022. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

26, ki beszél most újépítésű ingatlanokról? Én a 80as években épült 40 m2-es panelekre gondoltam, az volt 10 éve 6millió és az most 30..

Tény, hogy akkor nagoyn olcsók voltak a válság miatt az ingatlanok, most meg évek óta fújódik a lufi, de ez a fő kérdésre nem ad választ: Miből vegyen egy fiatal pár lakást magának?

2022. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

jav

"fiatal pár" mondtam, de tök jogos, miért csak fiatal párok akarnának elköltözni a szülőktől? Mások Aki nem ígér gyereket, az örököljön?:D

2022. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
20%

"Miből vegyen egy fiatal pár lakást magának?"


soha nem tudott magának egy fiatal segédmunkás pár magának lakást vásárolni

ahogy megyünk vissza az időben úgy egyre hatványozottabban nem

2022. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%

"miért csak fiatal párok akarnának elköltözni a szülőktől? Mások Aki nem ígér gyereket, az örököljön?:D"


hát aki nem nevel gyereket annak mi a kifogása a munka meg az önképzés ellen?

2022. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!