Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony szerint vajon miért...

Karácsony szerint vajon miért szentségtörés építkezni a Városligetben?

Figyelt kérdés
Azon csekélyke tényt is figyelembe véve, hogy a Városligetben voltak épületek, igaz nem egy impozáns épület hanem romosak.
2022. jan. 26. 20:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
21%

Még egy kis adalék a fanyalgó ellenzékiek számára:

https://www.youtube.com/watch?v=fFChXzvOX2c

2022. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
96%
20: attól,hogy város, nem kell betontengernek lennie. A kettő között a középutat kell megtalálni: város sok zöld parkkal.
2022. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy eddig nagyjából csak vidékiekkel találkoztam, akik szerint fullra kell építeni a Ligetet. Budapesten így is alig van zöldövezet. A parkos részeket érintő felújításokkal senkinek semmi baja nem volt, az lenne a jó irány. Épült pár remek játszótér, kültéri edzőterület. Ezerszer inkább rakták volna helyre a futsalpályákat, mondom ezt úgy, hogy amúgy nem focizom, de teljesen nyilvánvalóan van rá igény és a tömegsport lenne a lényeg, ha országszinten akarunk egészségmegőrizni.
2022. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

20# Érvelési hibát követtél el, ugyanis k.ra semmi köze annak, hogy ki hol él és honnan hová költözik ahhoz, hogy mit gondol a városliget helyzetéről.


Szubjektív élmény: leginkább pont a tősgyökeres belpestiektől szoktam hallani a sírás-rívást, hogy mennyire vágynak egy kis zöldre, és hogy élhetetlen a beton dzsungel. Meg a tyúkszaros vidékiek nem ölelgetnek fákat.

Mert vidéken.

Van.

Fa.

Elég.

2022. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
95%

Még Tokióban sem betonoznak le mindent, pedig a világ egyik legnagyobb városa.

[link]

2022. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

25# Mert még a japánokba is szorult annyi kultúra (jóllehet, perverz egy népség), hogy tudatosan gondolnak a zöld övezetek kialakítására (annak ellenére, hogy relatíve k.szott kicsi szigeten vannak összezsúfolva, vagy talán pont ezért) és nem arról szól a városvezetés, hogy "nah, itt van a haverom cége, mit lehetne még jól szétk.rni, hogy zsebre tehessük a pénzt?"

Oké, abból jön a GDP meg a haverok pénze, de biztos, hogy ez a legjobb amit tehetsz a városligettel? Jah, az eredmény már le van szarva, lényeg, hogy fogjunk mindent a felköltöző vidékiekre, meg a mindenkori politikai ellentáborra.

2022. jan. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mert hülye. Ha a ligetben nem lennének épületek, csak fák, akkor az nem park lenne, hanem erdő."


Ezt azért ne erőltesd szerintem, mert nagyon gyorsan szívbajt hozol néhány tájépítészre.


"Épületek, kulturális intézmények mindig is voltak, csak az évtizedek alatt lepusztultak. Ezek helyére, illetve a leaszfaltozott ronda parkoló helyére épültek az új és impozáns épületek."


Ha ugyanarra a betonterületre építkezünk, miért kellett kivágni akár egyetlen egy darab fát is? Az építkezésekkel az volt a baja az embereknek és Karácsonynak is, hogy nemcsak felújítás történik/történt volna, hanem bővítés is a zöld területek kárára.


És itt nagyon fontos megjegyezni, hogy különbség van zöld terület és "felület" között. A fidesz nyilván kedvelten keveri a kettőt, ugyanis a felületbe simán beletartozik az a 1 köbméter földdel kibélelt betonmélyedés is, amibe beleültettek valami dísznövényt. Ezeket nagyon sok helyen keverik fogalmi szinten, pláne itt a gyakorin, mikor hétköznapi emberek beszélgetnek el egymás között, de meg kéne érteni, hogy hatalmas minőségi különbség van a kettő között.


És annak a naív embernek, aki látványtervekkel próbálja győzködni az igazát, neki ezt üzenném:

[link]

2022. jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
14%
aki 444-et olvas annak valahol 60 körül tetőzhet az IQ-ja, soha senki nem állította, hogy a duna aréna úgy fog kinézni, mint a látványterveken
2022. jan. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

28: azért itt elég tetemes a különbség


"annak valahol 60 körül tetőzhet az IQ-ja"


Ha így van, akkor annak az IQ-ja, aki fideszmédiát olvas, legfeljebb egyszámjegyű lehet.

2022. jan. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem én linkeltem be azt a cikket, de az IQ nem érv a zöldterületek fontossága ellen, már bocs. Folyamatosan hallom rádióban, hogy hol rossz a levegő minősége, igenis kell a zöldterület a betondzsungel közepébe is. Mellesleg én Budapesten születtem, nem ide jöttem lakni.
2022. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!