Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Miért szeretnétek...

Ellenzékiek! Miért szeretnétek ennyire vitát? Meg tudna titeket győzni Orbán, hogy rá szavazzatok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 15:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
10 ugyanez elmondható a fidesz szemszögéből Márkira.
2022. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekelne, mert kíváncsi vagyok, hogy mire milyen válaszuk lenne, hogyan érvelnének. Elgondolkodnék rajta. Nem vagyok fanatikus MZP fan (biztos ilyen is van), így tudna olyat mondani Orbán is, amivel egyetértenék. Tényleg kíváncsi vagyok a véleményükre egymással szemben. Ahogy annak idején Tarlóst is szívesen meghallgattam volna. Vele aztán végképp nem volt különösebb bajom, abszolút meggyőzhető lettem volna.

Ennyivel szerintem tartoznak is a választóknak.

2022. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

#11

Sajnos vagy nem sajnos, de nem. MZP támogatottsága, ismertsége és népszerűsége is elég nagy, hogy ne számítson neki ez.

Sőt, ha fidesz szempontból igaz lenne, amit írtam, akkor MZP csak veszítene.


Egy vitán MZP-től azt várnák, hogy földbe döngölje Orbánt. Ha erre nem képes és én azt írtam, hogy nem vitáznának ilyen esetben, akkor azzal csak veszítene, így semmi esetre sem igaz ez MZP-re a fidesz szempontjából.

2022. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Több előnye is lenne, például a fidesz talán adna valami ízelítőt az eddig nem létező programjából. Az, hogy "folytatjuk", az nem program. Nem folytatták a napemelprogramot, nem folytatták a társasházak hőszigetelését, nem folytatták a pedagógus életpályamodell kidolgozását, egy csomó mindent nem folytattak, illetve csomó mindenbe kezdtek bele amiknek viszont nem volt előzménye, de jó lett volna tudni, még mielőtt szavazok (pl. kínai hitel, Belgrád vasútvonal, felsőoktatás privatizálása, autópályatender stb.).


Egy ilyen vita alkalmával legalább rá lenne kényszerítve Orbán arra, hogy valami konkrétumot mondjon, MZP meg arra, hogy azokat a nagy ötleteit mégis hogyan akarja megvalósítani, miközben most is alig van pénz a sz*rnak a fenntartására.

2022. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

#13!


MZP támogatottsága folyamatosan zuhan és ő is elismerte, hogy Gyurcsány bármikor félre tudja őt állítani. Közvetlenül az előválasztás után úgy tűnt, hogy MZP érdemes lesz egy ilyen vitára, de mire hivatalosan is elkezdődik a kapmányidőszak, MZP éppen felkapaszkodni akarna a vitán.


MZP folyamatosan azt bizonyíja, hogy ugyanazt csinálja, mint Gyurcsány. Ha MZP egy intelligensebb stílust hozott volna, akkor megnéztem volna a vitát, mert a Horn és a Megyessy féle vita ma is nézhető, hiszen a felek tisztelték egymást. Gyurcsány a miniszterelnöki vitát is el@urta. MZP valószínűleg szintén a vádolok+hazudok kombót hozná. Erre a kocsma színvonalra én vagyok kíváncsi.

2022. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

#15

"MZP támogatottsága folyamatosan zuhan és ő is elismerte, hogy Gyurcsány bármikor félre tudja őt állítani"

Az nagyon jó, ha elismerte, akkor az a valóságot biztos megváltoztatja.

Ha azt is elismeri, hogy a Föld lapos, akkor az lesz?


Gyurcsány egyedül nem tudja. Az összes párt tudja, de ezt eddig is tudtok, mivel a pártok támogatását élvezi, viszont a momentum mindig előbb fog MZP mellé állni, mint Gyurcsány mellé állni, így nem tudják félreállítani. Ez tény.


"MZP folyamatosan azt bizonyíja, hogy ugyanazt csinálja, mint Gyurcsány"

Csak attól még nem lesz igaz, hogy ezt mondod. Gyurcsány ORbánnal egyenértékű. Én nem szeretem MZP-t, de a közelükben sincs.


"Gyurcsány a miniszterelnöki vitát is el@urta."

Az a vita kizárólag azért nem nézhető, mivel Orbánra nézve olyan kínos. Egyébként teljesen rendbe van. Gyurcsány felkészülten ment, Orbán nem, pedig simán meg lehetett volna szorongatni.

2022. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16!


"Az nagyon jó, ha elismerte, akkor az a valóságot biztos megváltoztatja."

Sokáig éppen tagadták a valóságot, aztán végre elismerte.


"Ha azt is elismeri, hogy a Föld lapos, akkor az lesz?"

MZP-nél már semmin nem lepődnék meg. De ezzek csak azt bizonyítaná, hogy még annál butább, mint amilyennek eddig gondoltam.


"Csak attól még nem lesz igaz, hogy ezt mondod. Gyurcsány ORbánnal egyenértékű. Én nem szeretem MZP-t, de a közelükben sincs."

Tudod, a cáfolat sem abban merül ki, hogy tagadod a valóságot. Legalább is az a fajta cáfolat, amit komolyan lehet venni. MZP kommunikácijában ugyanazt az utat követi, mint az elmúlt években a ballib pártok. Az újdonság annyi, hogy mindenkit lehülyéz, aki nem hisz benne.

Abban egyetértünk, hogy Orbánnak csak Gyurcsány egyenértékű az ellenzéki térfélen. (De ez is csak akkor igaz, ha a kormányzási teljesítményeket nem vetjük össze.)


"Az a vita kizárólag azért nem nézhető, mivel Orbánra nézve olyan kínos..."

Ezt az Öszödi beszéd előtt még röhögés nélkül el tudtam volna olvasni, mert elhiszem, hogy sokan bevettél Fletó előadását. De azóta az egész ország tudja, hogy Gyurcsány végig hazudott, egy szava sem volt őszinte.

2022. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
#17 Abban a beszédben Gyurcsány pont azt ismerte el, hogy tenni akar végre az országért ahelyett, hogy csak hazudnak. Ha ez olyan nagy bűn, akkor már értem hogy miért Orbánt választották meg később, ő valóban nem tesz az országért semmit
2022. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#17

"Sokáig éppen tagadták a valóságot, aztán végre elismerte."

Mi az, hogy tagadta. Épp ezt beszéltük meg, hogy előtte még magas számokat hozott, legalábbis szerinted.


"MZP-nél már semmin nem lepődnék meg."

Uhh, kínos, úgy néz ki te vagy buta, ha már egy hasonlatot se értesz meg. :DDD


"Tudod, a cáfolat sem abban merül ki, hogy tagadod a valóságot."

Az állítás meg nem abban, hogy mondasz valamit és nem bizonyítod. Te állítottál valamit, amíg erre nem hozol bizonyítékot nem kell semmit cáfolnom.


"De ez is csak akkor igaz, ha a kormányzási teljesítményeket nem vetjük össze"

Egyetértek, szerepre és kommunikációra értettem. Orbán gazdasági teljesítménye eléggé alulmarad Gyurcsány eredményeihez képest, pedig még Gyurcsány se volt jó.


"De azóta az egész ország tudja, hogy Gyurcsány végig hazudott, egy szava sem volt őszinte."

Mit hazudott? Hgoy összeszorzott kb. 3 számot és kiderült, hogy amikor Orbán azt állította, hogy az elmúlt pár hónapban 3.5 millió emberrel beszélt, akkor hazudott?

Ezt egy általános iskolás is kiszámolja, és ilyenekkel alázta meg elsősorban.


A másik rettentő kínos rész meg, amikor ORbán adatokkal támadta és nem a saját adatait hozta, hanem az Orbán kormány adatait, amikre sokkal inkább igaz volt Orbán kritikája.


Nem kellett semmit hazudnia, mivel annyira felkészületlen volt Orbán.


#18

Mindkettőt elismerte. Hazudott, hogy kormányon maradjon, mert úgy gondolta, hogy egyedül ő akar valamit tenni.

Az mszp nem támogatta, ezért mondta a beszédet. Ennek nem lett semmi hatása, ezért hozta létre a DK-t.


Így 12 év távlatából meg abban a beszédben elég nagy igazságok voltak, mert vagy véletlenül, vagy már ismerte, de a fideszről mondott állítása pl. teljesen igaz volt.

2022. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!