Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ti is úgy vagytok...

Fideszesek! Ti is úgy vagytok vele, mint én? A CSOK bevezetésével megrendült a bizalmatok a Fidesz felé, a mostani adóvisszatérítéssel pedig végképpen elásták magukat előttem.

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

"A CSOK mindannyiunkat érintett. Emiatt ugrottak a tízmilliós házak fel harmincra."


1. Azt vágod hogy csak újépítésű?

2. Ez nem ingyé pénz. Ez HITEL. Ha nem felelne meg egy normális hitelnek, akkor ezt se kaoja meg. Itt annyi a különbség egy normális hiteltől, hogy gyerekhez kötik, így kedvezőbb.


Ezzel nem gettó családok jutnak luxusvillákhoz. Hanem mondjuk egy három gyerekes család nem 5 évig kuporgat panelban, majd 10 évig fizet, hanem nem kell kuporgatni, majd 15 évig vissza.


Legalább nézz bele mielőtt hábororgsz. 🙄

2022. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Butaságot írtok. A CSOK bejelentése után egyből lett egy 50 százalékos emelkedés. Egy év után dupla. Két év után tripla árak. Tudom, mert akkor akartam lakást venni. A hat milliós garzon panelok ma huszonöt milliók. A CSOK beépült az árakba.
2022. febr. 13. 19:21
 13/21 anonim ***** válasza:
46%
"Butaságot írtok, mert én azt mondtam! Oáááá!!!"
2022. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A csok nem hitel, hanem ingyen pénz. A 10 milla ingyen.
2022. febr. 13. 19:24
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

14es, döntsétek már el, hogy akkor a csok "ingyen pénz, ami az egyedülállók ledöntésére van" vagy "hitelcsapda a családosoknak".


Mindekettő bem lehet.



De egyebként rosszul tudod, ez hitel. Ha nem az lenne, a szüleimnek nem kéne most visszafizetni.

2022. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Az adóvisszatérítés jó dolog, egyetlen baj, hogy 12 év után nem most a választás előtt 2 hónappal kéne villantani. Nálunk 1 egyerek van, mi eddig semmiféle támogatást nem kaptunk a 12 év alatt, szóval ezt sokkal inkább csak szavazatgyűjtés céljából adták, mint az átlag család támogatásaként.
2022. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
46%

Én a CSOK-ot és a Babavárót "szingli adónak" tekintem. Mivel a szinglik is ugyan úgy adóznak azonban nem vehetik ezeket igénybe.


Az eredeti elmélet az az volt hogy ettől majd több gyerek fog születni. Nos talán csekély mértékben tud pár százalékos változást előidézni viszont...


Olyan országokban ahol sokszorosa az életszínvonal ott sem születik elég gyerek. A bolygó összes fejlett országában demográfiai probléma van. Így a pénz aligha fogja ezt megoldani...


Ellenben viszont a szingliket jól "megadóztatja"... Az ingatlanárak az egekben! Jobb volt régen mert így csak társadalmi egyenlőtlenséget szült ez az egész.

2022. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
16: ugyhogy ha tobb eszed van mint egy valasztasi krumplinak, akkor nem fogsz emiatt rajuk szavazni, mert 12 ev utan 1x hozzadvagtak valamit.
2022. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%
17: te mirol beszelsz? tulnepesedes van. egyebkent mi az istenert lenne kotelezo teleszulni a vilagot? osszedol a vilag ha nem leszunk 10 milliardan vagy mi? eszem megall.
2022. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
45%

"Én a CSOK-ot és a Babavárót "szingli adónak" tekintem. Mivel a szinglik is ugyan úgy adóznak azonban nem vehetik ezeket igénybe."


Én benne vagyok az összes családtámogatás eltörlésében, HA:


Fixáljuk a nyugdíj arányát a költségvetésben. Nem akarok többet fizetni mint te, csak azért mert lusta voltál gyereket szülni. És még a szüleimet is akadályozod hogy "szingli adó".


Ebben az esetben benne vagyok. Jaaa? Hogy ez így már nem tetszene??

2022. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!