Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek eljuthat az...

Szerintetek eljuthat az ország oda, hogy ténylegesen, fizikailag ketté szakadjon, mint Irország, vagy Kórea?

Figyelt kérdés

Annyira mélyen van, már a társadalom és a két politikai oldal annyira "lövi" egymást, hogy eljátszódott bennem a gondolat, hogy egy polgárháború elkerülése végett, ténylegesen kettéválasztanánk az országot, kelet-nyugat alapon és mindenki eldönthetné, hogy melyikhez tartozzon, fizikailag.

Támogatnál egy ilyet?



#FIDESZ #Magyarország #politikai megosztottság #Kettészakadság #Mindenkimás
2022. febr. 15. 09:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem képes ez az ország nem hogy erre, de semmire sem.
2022. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy szovjet testvéreink két részre osztják, de Berlinben megállnak cigiszünetre.
2022. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
3%
Ha majd a magyarok le akarnak szakadni a cigány régiókról akkor igen
2022. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Előbb gyújtanám fel napalmmal ezeket a "régiókat" mint hogy az értékes hegyvidékeinket nekik adjuk, lásd Borsod, Nógrád, Heves, Zala, Baranya... értsd jól...
2022. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, mivel a lakosság ugyan politikai nézetek tekintetében megosztott, de területileg vegyesen laknak.

Egyébként Miskolc és Tiszaújváros környéke most pl ellenzéki vezetésű és a felmérések szerint az ellenzéknek nagyobb a támogatottsága. Debrecen és Hajdúböszörmény viszont Fideszes többségű. Mindkettő Kelet-Magyarország és mindkettő Európai Unió párti. Sopron és Győr szintén Fideszesek, míg mondjuk Szombathely és Tatabánya ellenzékiek. Mi alapján szakítanád ketté az országot?

2022. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kelet-Nyugat!

Mivel az ország fele kelethez húz társadalmilag, a másik része a nyugathoz.

Lehetne A Duna a választóvonal, vele együtt Budapest, amit ugyanúgy kettévágnék, mint annak idején Berlint.

2022. febr. 15. 10:06
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kórea?
2022. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
És a jó egri borok legyenek a diktatórikus Keleté, csak mert földrajzilag Eger ott helyezkedik el?
2022. febr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező? Én A párt híve vagyok, a szomszédom B pártra esküszik. Az ő szomszédja meg van győződve róla, hogy csakis C érdemes a hatalomra stb.

Én szegény vagyok, egy másik szomszédom luxus körülmények között él. Az utcában (ami igencsak rövid él itt született vietnámi, tanulni ide jött beduin, japán család.

Van nyolc osztály is csak éppen elvégzett, és többdiplomás is.

Adsz kölcsön vonalzót és ceruzát, hogyan osszuk fel a terepet?

2022. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ez más orzságban sem volt probléma, ha arról volt szó, hogy háború, vagy osztottság.

Irországot, Németországot, de akár a Balkánon a jugókat is meg tudták oldani. Nyilván ez veszteségekkel járna mindkét oldal irányából. És értem, a technikai problémákat, de, ez elvi kérdés. Ha ott tartanánk, hogy a megosztottságunk egy polgárháborús helyzetté eszkalálódna, akárminek a folyamán...

2022. febr. 15. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!