Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem úgy volt, hogy senki nem...

Nem úgy volt, hogy senki nem akar iskolákba menni LMBTQ-felvilágosítást tartani?

Figyelt kérdés

[link]


E szerint a cikk szerint rendszeresen jártak.



2022. febr. 17. 14:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%

Kérdeznéd pár dolgot tőled kedves kérdező.


Hány éves vagy?

Miyen településen élsz, úgy értve faluban városban?

Mi a végzettséged?

Van családod? Házas vagy és vannak gyerekeid?


Tudod én őszintén válaszolok, hogy én jelenleg külföldön vagyok egy nagyobb városban, előbb leírtam, hogy én 2001-2011 között jártam általános és középiskolában, kisvárosban, akkor is beszéltek már az osztálytársaim a szexről, sőt a melegség se volt földalá seperve, de inkább negatív viszonyultak ehhez ott ahol felnőttem, ennek ellenére szerencsésnek mondhatom magam, hiszen én ideje korán megszereztem magamnak a kulturális tőkét vagy példaképeket, ami az LMBT vonalat érintette, néztem a fiúk a klubbolt, hallgattam a biszex Janis Joplin, vagy Dawid Bowie, vagy szintén biszex énekesekkel rendelkező Placebo és The Ark együttest, olvastam ennek pszichológiai és szociológiai hátteréről, de mint említettem, mikor azt a lányt kiközösítették az osztályomban, a többi lányok a leszbikussága miatt, akkor én voltam az egyetlen aki szolidaritást mutatott felé és segítette őt, nem csak abban, hogy én felvállaltam, hanem abban is, hogy pl korrepetáltam őt történelemből.

2022. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
#11: Nem az élettörténetedről szól a kérdés.
2022. febr. 17. 15:03
 13/34 anonim ***** válasza:
94%
Az élettörténetem bizonyítja, hogy jó lett volna ha vidéken ilyen foglalkozást tartanak legalább egyszer az én szakiskola szakközépiskolámban, mert akkor nem gondolták volna azt arról a lányról, hogy majd sorra kikezd a többi lánnyal és nem tették volna pokollá az életét...
2022. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%
A te kérdéseid se izgatnak senkit, na hogy ízlik a válaszom, mert mindig megkapod a válaszokat, amik bebizonyítják, hogy igen is van igény erre az érzékenyítésre, mert igen a magyarok középiskolákban, de általánosban elkezdődik a megkülönböztetésdi, abba is belekötnek, ha valakinek idősek a szülei, ha kövér, ha roma, ha zsidó, ha vega, ha mozgáskorlátozott, pláne ha meleg és pl romák esetében is jönnek trénerek érzékenyíteni, vagy pl zsidóság kapcsán is jönnek zsidó tréner zsidó civil szervezetektől, sőt holokauszt túlélők is tartanak előadást, ugyanúgy én is beszéltem pl második világháborús dolgok miatt, amit a lengyel nagyszüleim átéltek, bár én csak apámtól tudom ezt, hogy milyen volt lengyelként megélni azt, hogy két birodalom egyik napról a másikra újra megszüntette a második lengyel köztársaságot.
2022. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
95%

#10 Attól még nincs rendben. Vagy szerinted azokat a gyerekeket nem kell védeni? Pont az a réteg az egyik legsérülékenyebb. Még az se tud kitörni, aki ki akarna, mert ez a helyzet (na meg az előítéletek).

De persze sokkal kisebb gond a sok korai terhesség, a funkcionális analfebetizmus, a nyomor, mint az, hogy a gyerek hall arról, hogy a melegek léteznek.


Egyébként meg ha azt feltételezzük, hogy a szexuális orientáció nevelés kérdése, akkor ha valakinek a gyerekét át tudja nevelni két darab (nekem ennyi szexuális felvilágosításos órám volt, úgy, hogy most végzek gimiben, ez a 13. évem a közoktatásban) csoport előtt tartott felvilágosító óra, amit egy random idegen tart, az szülőként nézzen magába. Ha egy idegen 2-szer negyvenöt perc alatt nagyobb hatással volt a gyerekedre, mint te, aki már jó ideje neveled, akkor elég rossz szülő voltál.

2022. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként el lehet olvasni a melegség és megismerés programot, sőt videók is fent vannak erről, hogy ez a program nem arról szól, hogy de jó melegnek lenni, csak arról van szó, hogy ha van egy meleg vagy leszbikus, transznemű, biszex osztálytársad, akkor ne gondolja azt az osztály nagy többsége, hogy azért vállalja fel, hogy felvágjon ezzel, vagy ha fel is vállalja, akkor nem azt jelenti, hogy a leszbikus vagy meleg osztálytárs majd sorra leakar feküdni az útjába kerülő személyekkel...



és igen is beszélek az élettörténetemről, mert ez bizonyítja, hogy átlagos, tradicionális, keresztény három generációs nagycsaládban is előfordul a melegség, minden szülői jó nevelési szándék ellenére... valaki így születik, vagy nem...


vagy szerinted az úgy működik, hogy én hallgattam Janis Joplint és titokban olyan dolgokat sugárzott a zenéje a fejemben, hogy ó de jó Maybe után kipróbálom pasikkal... kamasz fiúként?

2022. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
#14: Vicces. Pont a romák szoktak belekötni másokba. Nem a magyar gyerekek miatt kellettek az iskolaőrök.
2022. febr. 17. 15:16
 18/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted egy meleg témájú filmsorozat megnézése, egy biszex előadó által előadott dal lehet olyan hatással egy kamasz fejlődésére, hogy kipróbálja a dolgot? Téged eltudott volna téríteni a heteroszexualitástól az, hogy ha tudod, hogy Janis Joplin nő létére nőkkel is folytatott viszonyt?
2022. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
#15: Nincs rendben. De a cigányokat is ti véditek, libsik. Miattatok válnak kezelhetetlenné.
2022. febr. 17. 15:17
 20/34 anonim ***** válasza:
93%
https://www.youtube.com/watch?v=caiBo_wTxrY hallgasd meg a zenét és utána írd le, hogy ennek hatására megváltozott-e a szexualitásodban valami.
2022. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!