Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lakásárak azért magasak,...

A lakásárak azért magasak, mert a kormány, MNB túl sok pénzt pumpál az építőiparba, építkezések támogatásába, lufit fújnak vagy pedig azért mert túl keveset adnak erre, túl kevés lakás épül, súlyos lakáshiány van a városokban?

Figyelt kérdés

Az ellenzékben mindkettővel szokták indokolni a helyzetet, ezt ellentmondásosnak érzem.


Így kérdéses, hogy megoldásként visszafognák a költekezést, hitelezést, beruházásokat, legyen végre egy lecsillapodás vagy inkább tolnák bele a pénzt, megpróbálnák felpörgetni az építőipart, hogy jóval több lakás épüljön minden évben, nőjön a kínálat.



2022. febr. 18. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
mnb semennyi pénzt nem pumpál az építőiparba azon kívül hogy az egyik épületüket felújítják.
2022. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Az a gond, hogy nincs korlátozva/ extra adóval sújtva a befektetési célú ingatlan vásárlás a lakhatási célú javára, ezen felül az sincs korlátozva, hogy az állampolgárok előnyben részesüljenek hazai ingatlan vásárlásakor külföldi nagytőkésekkel szemben.


Attól függetlenül, hogy nincs állami lakásépítés, viszont a család támogatás inkább családtalan-büntetésként sült el. Hiszen aki CSOK-képes, annak mindegy a 30 millióval dragabb ingatlan, mert kap ingyen 30 milliót és ugyanúgy 15-ért veszi meg a most 45 millás lakást, ami a CSOK előtt 15 volt..

2022. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Pontosan.

Nézzük meg majd 5-10 év múlva milyenek lesznek az ingatlanárak, meg majd azután amikor Cigányország leszünk. De a hitelt 30-40 évig kell fizetni majd. Ez a NER rabszolga csapdája. Én ezért IS mentem ki külföldre, mert nem akartam itt ingatlant venni, mert tudom, hogy Kelet-Európában nem ér annyit amennyire most felpumpálta a NER.

2022. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!