Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudják sokan megérte...

Miért nem tudják sokan megérteni/elfogadni, hogy nem minden oltatlan oltásellenes?

Figyelt kérdés

A járványkezelésről nagyjából egy véleményen vagyok Schiffer Andrással, azaz indokolatlannak és rettenetesen túlzónak tartom a járványügyi intézkedéseket, ráadásul az állam és az ún. "szakemberek" egyáltalán nem bizonyították be ezeknek az ésszerűségét, sem pedig az arányosságát.

Tehát jogi szempontból elfogadhatlannak tartom az oltatlanok korlátozását, másnéven az oltottsági diszkriminációt, így a védettségi igazolványokat és a kötelező oltásokat is ellenzem, valamint a lezárásokat is.


Viszont egyetlen összeesküvés elméletben sem hiszek, és nem is hittem soha, már csak azért se, mert felsőfokú végzettségem van. Gődényt is egy svindlernek tartom, aki csak le akar nyúlni újabb 150 millát a kamupártjával. De iszonyodok a szélsőjobbtól is, így a Mi Gatyánk-ot sem támogatom, mert a gyomrom forog a homofóbiájuktól, noha azzal nagyrészt egyetértek amiket a kötelező oltásról mondtak.


Illetve nem hiszek Lenkeinek, Tamasinak stb stb..egyik kuruzslónak sem.


Mégis azt látom, hogy Magyarországon az oltáspártiak azt hiszik, hogy minden oltatlan valami konteós futóbolond aki attól retteg, hogy billgéc nanobotokkal fogja beoltani. Miért ennyire beszűkültek az emberek?



2022. febr. 22. 23:09
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek veled, abszolút nem minden oltatlan számít antivaxxernek
Nem minden oltatlan antivaxxer, de sajnos azt tapasztalom, hogy nagyon sok van közöttük
Szerintem bárki aki nem oltatja be magát, de megtehetné - akármilyen oknál fogva is - az oltásellenes
Csak az számít oltásellenesnek, aki agitál az oltások ellen és konteókban is hisz
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is felsőfokù végzettségem van,éppen ezért tudom,hogy a jelenleg forgalomban lévő inekciòval beadhatò szerek,amiket a koronavìrussal összefüggésben reklámoznak,nem oltások,mivel nem akadályozzák meg sem a vìrus továbbadását,se annak elkapását,az omikron esetében pedig nem is csökkentik annak esélyét.A nehéz lefolyás ellen is igen csak korlátozott ideig védenek,de az omikronnal et már nem is téma,mert a nehéz lefolyás extrém ritka.Oltás ellenes nem vagyok,de az inekcioval beadhatò értelmetlen szereknrk ellene vagyok.
2022. febr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Mivel bármiféle diszkrimináció megszüntethető egy ingyenes szurival, amiből már milliárdnyit adtak be, indokolatlannak és rettenetesen túlzónak tartom az emiatti jogi és egyéb hisztiket. A járványok elleni harcban az egyén jogai másodlagosak, és kész. És ez nem újdonság, a karantén meg vesztegzár nem új keletű dolog.
2022. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2: OLyan szempontból újdonság, hogy régen csak azokat zárták karanténba, akik igazoltan fertőzöttek voltak. Ma pedig sok helyen beutazáskor karanténba tesznek még akkor is, ha teszttel igazolom, hogy nem vagyok fertőzött. Ilyen szempontból ez újdonság, és egyértelműen látszik, hogy az a célja, hogy állami erőszakkal beoltsanak mindenkit.


Teszi ezt a magyar állam, ami évtizedek óta tapossa sárba az emberi jogokat, pl melegek jogainak korlátozása, klímaváltozásba való beleszarás, közpénzek ellopása és szétosztása a strómanok között, az egészségügy leépítése...stb. De most hirtelen érdekli a kormányt az emberek egészsége, ez teljesen hihető :)


" A járványok elleni harcban az egyén jogai másodlagosak, és kész"


Valóban? Akkor minden fertőző betegség ellen kötelező oltás és lezárások kellenének? Yikes, lehet érvelni azzal, hogy pl a covid veszélyesebb mint az influenza, de az omicron már szinte soha nem okoz tüdőgyulladást, így még annyira sem veszélyes, mint a béta vagy a delta variáns.


Az oltás egyáltalán nem ingyenes, azokat az állam veszi meg (Magyarországon inkább mutyizza ki Kínától és Oroszországtól) az adófizetők pénzéből.

2022. febr. 22. 23:51
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

2)Az indokok nem állnak fennt,amit írtál.

A jelenleg forgalomban lévő oltások nem akadályozzák mrg a vìrus terjedését, a nehéz lefolyást is igencsaj rövid ideig,és azt se minden variánsnál Tehat nrm jogos az emberi jogok korlatozasa,se a kötelező oltás még egyes szakmákvan sem.

PS:ha lenne olyan oltóanyag,ami a vìrus terjedéset 100 százalékban megadalyozza es az elkapast is,pl mint a kanyaro,szamarkohoges,akkorlehetne kotezo oltasorol vitat nyitni

2022. febr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2022. febr. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Nos, hát olvashattunk egy futóbolondot, aki összezagyvál itt mindent, aminek semmi köze a témához, melegjogoktól klímaváltozásig. Semmivel nem vagy jobb a többinél.
2022. febr. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hangzott az elsöprő erejű érv :D
2022. febr. 23. 02:59
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként hazugság az is, hogy a járványoknak nincsen köze a klímaváltozáshoz. Erről Jakab Ferenc PTE-es virológus is többször beszélt már, a külföldi médiában pedig rendszeresen foglalkoznak ezzel a korrelációval, szóval ülj le egyes :)
2022. febr. 23. 03:15
 9/17 anonim ***** válasza:
2022. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
Akkor miért van chiphiány?
2022. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!