Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Áprilisban ha elmegyek szavazn...

Áprilisban ha elmegyek szavazni, lehet csak az országgyűlési választáson voksolni, a népszavazás kihagyásával?

Figyelt kérdés

Vagy ha az egyiken akarok, a másikon is kell?

Nem vagyok rutinos szavazó, eddig csak egy önkormányzatin voltam.


(Van egy hasonló kérdés, amit más írt ki, de a válaszolók ott csak trollkodnak.)



2022. márc. 13. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet.
2022. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Nem is tudtam, hogy népszavazás is lesz akkor.


Miről fog szólni?

Ha valami hülyeségről akkor ráfirkálok a lapra valami hülyeséget.

2022. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Szavazólapot mindkettőre kapni fogsz. Az, hogy a népszavazásosat üresen hagyod, vagy egy 30 centis, sok aprócska érrel és szőrszállal alaposan kidolgozott f.szt rajzolsz-e rá már kizárólag a te dolgod. Csak arra figyelj, hogy ne legyen két egymást metsző vonal a karikák egyikében.
2022. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező egyik szavazás sem. Azt is megteheted, hogy csak listára vagy csak egyéni jelöltre szavazol.

Viszont nekik át kell adniuk neked a szavazólapokat, ne veszekedj a szavazókörben ülőkkel, hogy te nem akarsz szavazni a népszavazáson. Akkor egyszerűen áthúzod a népszavazás lapját és úgy dobod be az urnába. Akkor tuti érvénytelen és másképpen sem tudja senki kitölteni.

Ha jól tudom kihozni nem szabad üresen a szavazólapot, azt tiltja a törvény.

2022. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A népszavazásit át kell húzni, hogy legyen érvénytelen.
2022. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a legbiztosabb, ha mindkét mezőbe teszel X-et, mert akkor nem lehet meghamisítani.
2022. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Kétszer kell aláírnod, ha nem szeretnél a népszavazáson résztvenni, mindjárt jelezd, és akkor csak egyszer kell aláírnod, és csak az országgyülési választási szavazólapokat kapod meg.

Légyszíves semmiképpen se adj le érvénytelen szavazólapot, se a népszavazáson, se a választáson, mert nekünk számlálóknak az háromszoros plusz munka, mert minden érvénytelen szavazatot háromszor kell dokumentálnunk, plusz azzal a számlálási idö is meghsoszaboik így a végeredményt is késöbb fogod megtudni.

Üdv: Egy bizottsági tag

2022. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Kösz az infót!

Nem tudtam, hogy lehet külön elutasítani a népszavazáson való részvételt.

2022. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

"Légyszíves semmiképpen se adj le érvénytelen szavazólapot, se a népszavazáson, se a választáson, mert nekünk számlálóknak az háromszoros plusz munka, mert minden érvénytelen szavazatot háromszor kell dokumentálnunk, plusz azzal a számlálási idö is meghsoszaboik így a végeredményt is késöbb fogod megtudni."


EZ NEM IGAZ, hogy sokkal hosszabb lenne a számlálás! Ne dőljetek be ennek, ez csak a propagandaszöveg, mert a fidesz fél attól, hogy a gyalázatos népszavazáson tömegek fognak érvénytelenül szavazni!


Én is számoltam már és egyszerűen 3 csoportba kell tenni a lapokat: igen, nem, érvénytelen. Azok egy picivel több időt jelentenek (mondjuk 2 perc), amelyeknél kérdéses lehet, hogy most érvényes vagy sem, de az egyértelműen érvénytelenek egyszerűen egy másik sorát jelentik a számlálásnak, lehet, hogy ha sok az érvénytelen, akkor akár összesen 5-10 perccel tovább tarthat az egész számolás. És így a számlálóknak nem 14 órát, hanem 14 órát és 10 percet kell aznap a szavazókörben lenniük.

2022. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
9-es: Milyen tömegek szavaznának érvénytelenül? Lehet egy-két megszállott balliberális érvénytelenül szavaz,de egyébként az eredmény borítékolható.
2022. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!