Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzékel az a baj,...

Ha az ellenzékel az a baj, hogy "inkompetens kormányzóképtelen banda", akkor mutassátok be a fidesz végtelen kompetenciáját a benzinárstop példáján keresztül! ?

Figyelt kérdés

Előbb sikerült veszteséges termelésre kényszeríteni a benzinkutakat. (Többért vették a benzint mint amiért adniuk kellett.)

Kötelező nyitvatartás, bizonytalanság (meddig tart az egész és mennyibe fog ez addig kerülni?), és azt se lehetett tudni, hogy a MOL ideiglenesen vagy véglegesen venné át az üzemeltetést (ami, lássuk be, nagyon nem mindegy).

Majd a nagykerárak fixálása után a MOL-on kívül senki nem szállított a magyar kutaknak, és olyan "ideiglenes logisztikai probléma" lett belőle, amilyet én még sose láttam.


Ha a FIDESZ is csak egy ilyen szánalmas vergődésre képes, akkor miért nem érdemel egy esélyt az ellenzék?



2022. márc. 20. 06:42
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
70%
Igen, hagyni kéne a 800 FT-os üzemanyagárat, lehet lenne elérhető benya, annak, akinek tényleg kéne, lehet nem ment volna csődbe ennyi magánkút és nem vándoroltak volna az üzemeltetési jogok a MOL-hoz, lehet, hogy más országban nem manipulálják a piacot kommunistailag és a piac megoldja!
2022. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
86%
Mert mindenki tudja, hogy ez az árstop is csak szavazatszerzésre ment ki, amolyan "a következmény nem számít" alapon.
2022. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
86%

Vörös a narancs nem sárga,

Nem előre megyünk hanem hátra!

2022. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
27%
#10 pontosan! Ha 800ft lenne már rég az utcán tüntetnének, meg kormányt akarnának buktatni! Ezeknek semmi sem jó!
2022. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
84%
14-es, nekem tudod mi lenne jó, mondjuk egy osztrák, német vagy holland életszinvonal és kormány, na az jó lenne!
2022. márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Fsms ***** válasza:
96%

#5 mozgó átlagáron vesszük. Ami igen jelenleg olcsóbb , de hosszú távon sajnos kiegyenlítődik. Azaz ha beesik az ár magasabban kapjuk mint a piaci ár. Akkor viszont orbitális veszteség lesz.

Ahogy írja a #7 nincs ingyen ebéd.

Az olcsó árral a gazdád etet, mint sok minden mással.

2022. márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
95%
#10,14 Nem az árstoppal van a baj, hanem azzal hogy a kormány más f#szával veri a csalánt. Ha én adok valamit azt nem a máséból teszem.
2022. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

#5:

Ekkora szánalmas fejetlenséget biztos nem mutatott volna be, valószínűleg bele se nyúlt volna.


Minden esetben emelve lesz a benzin ára, ez nem kérdéses.

Viszont most egy ideiglenes - és mások által megfizetett - olcsóságért adod el a szavazatod?


#6 és #7:

Én ezt tökéletesen látom. Csak simán kíváncsi vagyok, hogy ez a másik oldalról hogy néz ki. (Lehet nem látni? Az én hibám, mert nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet nem látni?)


#8:

Nem egészen.

Azt könnyű belátni, hogy az olaj világpiaci árával nincs mit kezdeni. Az USD-HUF árfolyam nem ilyen egyértelmű, de még az is elfogadható.

Ugyanakkor az, hogy random embereket (jelen esetben a benzinkutakat üzemeltető kisvállalkozókat) képletesen kirabolnak és arra kényszerítik őket, hogy ők állják a cechet, az egy jól működő országban elképzelhetetlen, de szerintem a jobbfajta banánköztársaságokban is. (Tudom, azóta már a nagyker árat fixálták, és egy fix marzs is van a kutaknak. Ugyanakkor ez meg a fő kérdésben szereplő szánalmas, végiggondolatlan vergődést támasztja alá.)

Amellett azelőtt sose találkoztam olyannal, hogy korlátozva legyen a vételezhető mennyiség (autós vagyok). Ez nem van "sapka meg nincs sapka", ez a "sikerült addig piszkálni, hogy valami, ami eddig jól működött, most már ne működjön" esete.

2022. márc. 20. 08:13
 19/45 A kérdező kommentje:

#9

Nem az oroszok volt a kérdés.


7.5 tonna felett most már a piaci árat kell fizetniük (egy hete talán, olvass utána), tehát hamarosan mindennek nőni fog a logisztikai költsége, így az ára is (pont a választások után).

De a hülye X5-t folyton padlógázzal vezető tahó továbbra is támogatva van (ha szlovák, szlovén vagy osztrák, akkor is).

2022. márc. 20. 08:20
 20/45 anonim ***** válasza:
33%

15-

"nekem tudod mi lenne jó, mondjuk egy osztrák, német vagy holland életszinvonal és kormány, na az jó lenne!"

És ezt Dobrev, Gyurcsány, MZP hívja ki aminek akarja, megadja neked?

2022. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!