Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzékel az a baj,...

Ha az ellenzékel az a baj, hogy "inkompetens kormányzóképtelen banda", akkor mutassátok be a fidesz végtelen kompetenciáját a benzinárstop példáján keresztül! ?

Figyelt kérdés

Előbb sikerült veszteséges termelésre kényszeríteni a benzinkutakat. (Többért vették a benzint mint amiért adniuk kellett.)

Kötelező nyitvatartás, bizonytalanság (meddig tart az egész és mennyibe fog ez addig kerülni?), és azt se lehetett tudni, hogy a MOL ideiglenesen vagy véglegesen venné át az üzemeltetést (ami, lássuk be, nagyon nem mindegy).

Majd a nagykerárak fixálása után a MOL-on kívül senki nem szállított a magyar kutaknak, és olyan "ideiglenes logisztikai probléma" lett belőle, amilyet én még sose láttam.


Ha a FIDESZ is csak egy ilyen szánalmas vergődésre képes, akkor miért nem érdemel egy esélyt az ellenzék?



2022. márc. 20. 06:42
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

#29

"Tonnaszám" - ha tudsz valakiről, aki ezt a benzint később profittal továbbadta a saját országában, akkor nyomd fel az adott ország adóhivatalánál. Egy tank - amit tényleg az adott jármű fogyaszt el - nem bűn, sose volt az. A baj inkább az, hogy megteremtették az indokot jönni, aztán sok kicsi sokra ment.


"Ha megengedik neki" - lassan 15 éve meg volt engedve, miért lep meg bárkit, hogy most ez történik?


Reális üzemanyagár, alacsony bérek - a baj inkább az, majdnem hogy minden háztartásban van autó. Ha valaki nem tudna akár fizetés előtti napon is 2 tanknyi prémiumot kifizetni, akkor annak nem autóval kellene járnia.

Azt se tudom, hogy a multiknak miért kellett volna arányosan emelni, főleg, ha annyira azért nem dolgozunk jól. Mellesleg szólok, hogy az emelés egy része ott éktelenkedik a miniszterelnök úr hátsó kertjében egy stadion formájában. (A zsebedben is maradhatott volna, ha a NAV nem szedi be.)

2022. márc. 20. 11:34
 32/45 A kérdező kommentje:

#28


Azért ezt emeltem ki, mert hétről hétre szánalmasabb/nevetségesebb/siralmasabb volt, és annyira állatorvosi lova a mai magyarországnak.

Szóval inkább legyen az ezen eset által bizonyítottan inkompetens, mint az, akinél legalább remény van, hogy jobb legyen?


Százmilliós bevétel?

Bocsánat, az ÁRbevétel volt százmilliós, de annak a legnagyobb része ment is rögtön a nagykernek. Ők kb. 25 forint/literből oldottak meg mindent, rezsitől az alkalmazottak fizetésén át a saját megélhetésükig.


A drágulásra a megoldás meg kevesebbet fogyasztani, vagy valami máson spórolni.

2022. márc. 20. 11:40
 33/45 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Még jó, hogy nem te szabó meg kinek lehet autója, és kinek nem!

Különben, ha zavar az olcsó üzemanyag, és nyomja a zsebed a különbözet azt a pénzt utald el valamelyik olajtársaságnak. Mondjuk ahol tankolni szoktál. Vagy add az ellenzéki összefogásnak segítve a kampányukat.

2022. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Nem én mondom, hanem a személyes pénzügyek alapjai. Mit fogsz csinálni, ha elkopik a gumi vagy felvillan a checkengine?

Elég vacak lehet az "ötezerért légyszi" szubkultúra oszlopos tagjának lenni.

Amúgy küldtem pénzt az ellenzéki összefogásnak.

2022. márc. 20. 13:06
 35/45 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Miből gondolod nekem mire és mennyi telik?

Ha kopik a gumi kap másikat.

Ha a check engine felvillan, akkor hibaolvasás.

Magamnak tankolok. És nem ötezerért! Annyit még sosem láttam egybe! 😂😂😂😂😂

2022. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
52%
Úgy látom felesleges itt vitatkozni, érvek nincsennek csak lepontozások meg az ellenzéki propaganda duma. Akinek ez jó, szavazzon csak mzp bandájára, meg gürizzen tovább is nyugatnak éhbérért. A külföldiek által lopott üzemanyagot meg úgyis megfizetitek adó meg élelmiszerár növekedés formájában. Aki ezt nem látja az sötét.
2022. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
67%

"Azért ezt emeltem ki, mert hétről hétre szánalmasabb/nevetségesebb/siralmasabb volt"

Igen, az ilyen hisztiző emberek viselkedése hétről-hétre szánalmasabb.

"Szóval inkább legyen az ezen eset által bizonyítottan inkompetens"

Nem bizonyitottál semmit. Leírtam világosan, hogy minek mi az oka. Egyetlen esetben sem arról van szó, hogy ez kormányzati hiba lenne. A befagyasztás a jó megoldás rövidtávon, mert ha csak az adót pucoljuk le róla, attól még az ára ugyanúgy megy felfelé.

"mint az, akinél legalább remény van, hogy jobb legyen?"

De hát látjuk, halljuk, hogy a másik oldalnak miről mi a véleménye. Nekem az jön le, hogy ők inkompetensek, másnak meg nem. Majd a választáson meglátjuk, melyik oldalon vannak többen. Ezen kár vitatkoznunk.

"Bocsánat, az ÁRbevétel volt százmilliós, de annak a legnagyobb része ment is rögtön a nagykernek."

Akkor nem több százmilliós, hanem csak néhány százmilliós bevételük volt. Elszegényedni nem fognak, attól nem kell félni.

"A drágulásra a megoldás meg kevesebbet fogyasztani"

Ezt a nótát ismerjük.

2022. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

#37

Ahogy látom, alapvető vállalatgazdasági fogalmakkal nem vagy tisztában. Amíg nem látod az árbevétel és a profit közötti különbséget, addig tényleg kár vitatkoznunk, de igen, így megértem, hogy nem látod a problémát. (Kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy a LIDL pénztáros milyen gazdag, mert mennyi pénzt nyomnak a vásárlók a kezébe.) A baj az, hogy az alapvető ismeretek hiánya ellenére szavazójogod még van.


#36

A benzinturizmus ellen ágálni nem érv. Talán a '80-as években még lett volna realitása annak, amit írsz, de így a 2020-as években leginkább sci-fi. Inkább az én mondandómat támasztod vele alá: a kormány vagy nem tudta, hogy ez lesz, ami gáz, vagy tudta, de csak akkor kezdte el érdekelni, amikor baj lett belőle, ami szintén gáz.

Megnyugtatlak, augusztusban 1000 forint/liter is lesz a benzin ára, akár az ellenzéki összefogás, akár a fidesz nyer. Gyere vissza és kérd számon rajtam nyugodtan, ha nem.

Azért látom, hogy fáj, hogy a külföldiek által "lopott" (=minden jogszabálynak megfelelően, számlával vásárolt) üzemanyagot "nekünk kell megfizetni" (ami csak a MOL állami részének elmaradt profitjának, valamint a csökkentett jövedéki adó erejéig igaz), ellenben amikor más (= a kutas) fizet helyetted, az teljesen helyénvaló. Mi lesz, ha legközelebb a kormány azt találja ki, hogy Neked (=egy olyan csoportnak, aminek a része vagy) kell fizetni más helyett?

2022. márc. 20. 17:28
 39/45 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezt nem tudta előre a kormány. Feltételezte, hogy a külföldi annyira azért mégse pofátlan hogy tonnaszám vigye az üzemanyagot. Most kiderült, hogy hát de ennyire pofátlan...

De mégis nézzük meg, hogy hangzik ez a külföldiek oldaláról:

-Áh, szankcionáljuk az oroszokat nem veszünk onnan kőolajat, de azért magyarból mégiscsak megvesszük az orosz alapú gázolajat/benzint!


Nem ellentmondásos ez mégis? A saját szankcióját bojkottálja! (Itt a háttérhez még hozzátartozik hogy a MOL köztudottan növelte picit az orosz kőolajimportot.)


"Azért látom, hogy fáj, hogy a külföldiek által "lopott" (=minden jogszabálynak megfelelően, számlával vásárolt) üzemanyagot "nekünk kell megfizetni"

Aki magyarnak érzi magát, jogosan tarthatja fájónak. De ez ne úgy jöjjön le most, hogy ez az én problémám, hiszen ez egy általános, sokakat érintő problémakör, valószinüleg a kormány előbb-utóbb lépni is fog. (Ami engem illet, mindig prémium E5 benzint veszek, mert havi 2xféltank nekem elég, szóval az árstop nálam nem is játszik).

2022. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

#39

Az egész történet még november-december tájékán kezdődött, hol voltak akkor még a szankciók, vagy egyáltalán maga a háború!


A kormány nagy tétben fogadott arra, hogy a kőolaj világpiaci ára nem nagyon megy fel... nem jött be.

"Azért mégse annyira pofátlan" - a benzinturizmus egy lassan 100 éves jelenség, kár szépíteni. Biztos vagyok benne, hogy könyvtárnyi irodalma van. Nem számolni vele az amatőrség netovábbja. Ha a piaci ár érvényesülne, nem "tonnaszám" vinnék kifele a benzint.


A kormány lépni fog - április 4 vagy május 16n mert nem fenntartható, illetve a választások után okafogyott is lesz.


"Nem vagyok személyesen érintett, de sokan igen" - szerinted elfogadható az, hogy valakit KÉNYSZERÍTENEK arra, hogy a saját vagyonából választási osztogatást folytasson?

Ha nem, hogy lehetsz még kormánypárti? Ha igen, honnan tudod, hogy legközelebb nem Te leszel az a valaki, akinek a kontójára olcsó népszerűséget akar venni a kormány? Akkor is elfogadható lesz, csak mert "ezerszer több embernek jó mint ahánynak rossz"?

2022. márc. 20. 21:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!