Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzékel az a baj,...

Ha az ellenzékel az a baj, hogy "inkompetens kormányzóképtelen banda", akkor mutassátok be a fidesz végtelen kompetenciáját a benzinárstop példáján keresztül! ?

Figyelt kérdés

Előbb sikerült veszteséges termelésre kényszeríteni a benzinkutakat. (Többért vették a benzint mint amiért adniuk kellett.)

Kötelező nyitvatartás, bizonytalanság (meddig tart az egész és mennyibe fog ez addig kerülni?), és azt se lehetett tudni, hogy a MOL ideiglenesen vagy véglegesen venné át az üzemeltetést (ami, lássuk be, nagyon nem mindegy).

Majd a nagykerárak fixálása után a MOL-on kívül senki nem szállított a magyar kutaknak, és olyan "ideiglenes logisztikai probléma" lett belőle, amilyet én még sose láttam.


Ha a FIDESZ is csak egy ilyen szánalmas vergődésre képes, akkor miért nem érdemel egy esélyt az ellenzék?



2022. márc. 20. 06:42
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Belátható, hogy novemberben még nem lehetett a háborúval tervezni, ezért nem látta előre senki az olajáremelkedést sem.

Persze, átlagos benzinturizmus létező jelenség, azonban a mostani egy példátlan, magasabb szintű változata.

"A kormány lépni fog - április 4 vagy május 16n mert nem fenntartható, illetve a választások után okafogyott is lesz."

Honnan veszed? 3hete kb. a rendkívüli tájékoztató előtt ugyanez a tévhit terjengett, mint kiderült, alaptalanul.

"szerinted elfogadható az, hogy valakit KÉNYSZERÍTENEK arra, hogy a saját vagyonából választási osztogatást folytasson?"

Mivan?

2022. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez a kormányellenes propaganda már olyan unalmas. Mert csak azért van az üzemanyagára befagyasztva, hogy a kormány nyerjen. Most kapaszkodj meg! Az általad annyira imádott nyugaton is kezdenek lépéseket tenni az üzemanyagár mérséklése miatt.

Nem tudom emlékszel e még, de idéznék egy nagy klasszikust!

"lassan mondom, hogy mindenki megértse. Lassan mondom, hogy Orbán Viktor is megértse. Nem lesz gázáremelés." Aztán lett! Ott csak igergetés volt.

2022. márc. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

#41:

A benzinturizmus az árkülönbséggel arányos, biztos vannak rá szép képletek.

Nem lehetett előre látni, de kizárni se. Jelen formájàban egy nagy fogadás volt, amit elbukott.


"Honnan veszed? 3hete kb. a rendkívüli tájékoztató előtt ugyanez a tévhit terjengett, mint kiderült, alaptalanul." - hülye is lett volna a legnagyobb kampányhajrában visszavonni. Majd amikor lesz újabb 4 év a következő választásig, akkor győzni fog a racionalitás meg a fenntarthatatlanság.


"Mivan?"

Ezek szerint ezt a részét nem hallottad?

Volt egy pár hét, amíg a kutaknak olcsóbban kellett adniuk a benzint, mint amennyiért ők maguk beszerezték. Tehát minden egyes eladott liter konkrét veszteséget jelentett nekik, és akkor még hol van a rezsi meg az alkalmazottak bére. (Persze nem a kutak, hanem a kormány népszerűsége nőtt miatta.) Erre mondtam. Közben megmondták, hogy ha nem akarnak veszteségesen üzemelni, akkor átveszi a MOL - de azt nem, hogy ideiglenesen vagy véglegesen, ami rohadtul nem mindegy. (Mint ahogy engedélyezési oldalról se ennyire egyszerű.)

Aztán ezt a helyzetet "oldották meg" a nagyker árak fixálásával.


#42:

Egy olyan nyugati országról se hallottam, ahol emiatt a kutaknak veszteséggel KELLETT üzemelniük, illetve ahol ennyire ötletszerű szánalmas vergődés lett volna belőle.

Mellesleg szólok, hogy a szállítmányozók múlt héten kikerültek a kedvezményezettek köréből, tehát a szállítási költségek növekedése hamarosan emelni fogja mindennek az árát.

2022. márc. 21. 06:44
 44/45 anonim ***** válasza:
67%

"Amíg nem látod az árbevétel és a profit közötti különbséget, addig tényleg kár vitatkoznunk"

Én tisztában vagyok ezzel, csak neked fogalmad sincs, hogy mennyi egy benzinkút havi bevétele.

"A baj az, hogy az alapvető ismeretek hiánya ellenére szavazójogod még van."

Az a baj, hogy az alapvető tisztelet és intelligencia hiánya ellenére szavazójogod van még.

De ha már ilyen nagy szakértővé avanzsálódtál itt néhány nap alatt, mondd már nekem, hogy te hogyan oldanád meg ezt a problémát. Kíváncsi lennék rá, mert eddig nekem az jön le, hogy neked semmi sem jó. Persze, leírtad, hogy inkább legyen 900 ft a benzin, de nyilván akkor meg azért rinyálnál.

2022. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

#44:


Igen, inkább lenne 900 forint, de nagyon max. a jövedéki adó csökkentése lenne az egyetlen értelmes lépés.


De Te is kérd rajtam nyugodtan számon, ha augusztusban nem lesz 1000 is.



Az intelligenciahiányt nem tudom, honnan veszed, a tiszteletet meg ki kell érdemelni, de Neked ez - eddig - nem sikerült.


"Én tisztában vagyok ezzel, csak neked fogalmad sincs, hogy mennyi egy benzinkút havi bevétele."

- ez a mondat önmagát cáfolja, ha tisztában lennél vele, akkor látnád, hogy az árbevétel mennyisége - amíg az eladott áruk beszerzési költsége, a munkaerőköltség és társai ismeretlenek - önmagában egy semmitmondó adat.


De ok, bizonyítsd be, hogy tévedek. Szerinted mennyi pénze volt - azelőtt - egy töltőállomás tulajdonosának? Vezesd le számokkal!

2022. márc. 21. 18:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!