Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik a jobb, ha...

Szerintetek melyik a jobb, ha a fidesz nyer és meg kell enniük amit ők főztek, vagy ha az ellenzék nyer, de azzal a kockázattal, hogy felbomlanak nyomás alatt?

Figyelt kérdés

Szívem szerint most a fideszre húznám be az X-et, hogy minden sz*rt, adósságot, költségvetési hiányt, hitelt, EU-s támogatási válságot nekik kelljen megoldani, ha egyszer már ők is hozták létre. Egyedül az ukrán menekültekért nem tehetnek ők, de nagyságrendileg az nem egy nagy gazdasági kihívás. Az első legpörgősebb három hetet szinte teljesen a civilek kezelték állami támogatás nélkül, szóval persze, problémás és macerás logisztikailag, de itt már kvázi egész Európa eléggé tapasztalt helyzetkezelő.


A kockázat szerintem az, hogy meg se próbálják majd menteni az országot, hanem még 9 évre beültetik az embereiket és végeznek mégegy hatalmas vagyonkimentést pl. alapítványok formájában. Kvázi utolsó pillanatban kifosztják az államkasszát és nyugdíjba mennek (amúgy is abban a korban vannak már).


Ellenben itt van az ellenzék esete is, akik valószínűleg próbálnának tüzet oltani, de milyen hatékonysággal? Hatalmas nyomás alatt lesznek, ami szerintem egy többkoalíciós társaságnak nem igazán használ. Ráadásul ebben az esetben a fidesz, mint újdonsült ellenzék folyamatosan gáncsolhatná és savazhatná őket, hogy "naugye!", mégha a legevidensebb döccenőkről is van szó. Ennek eredménye az is lehet, hogy az ellenzék úgy, ahogy rendbehozzák a gazdaságot és a fidesz újra békeidőben átveszi a kormányzást, a válságot az előző vezetőkre kenik és bebetonozzák magukat ezzel a narratívával. Ez történt '98-ban, amikor egy Bokros csomagnak köszönhetően lettek megválasztva, ez történt 2010-ben, mikor egy gazdasági válság után lettek megválasztva.



2022. márc. 25. 09:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%

10

Én is ezt mondom, ezentúl szórják nekem!

2022. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Jó kérdes. Alapvetoen egyetertek azzal amit leirtal. De itt sok mulik pl. az EU-n is. Ha a Fidesz marad, nagyon meghararozo lesz hogy adnak-e pénzt. Milyen feltetelekkel, mennyire veszik komolyam a költés elszamoltatast stb. Ha adnak, Orbánek meg vannak mentve. Es megint 4 ev agyzsibbaaztás jön. En biztosan az ellenzekre szavazok inkabb.
2022. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Fidesz nyer, de nem lesz többsége a parlamentben.
2022. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha nyer a fidesz simán elhazudják, mint eddig. Jó alap lesz rá a háború, de majd visszatér Soros, meg Brüsszel is. Ők voltak olyan kedvesek és a választás alatt megpihentek, hogy tudjanak Gyurcsányra fókuszálni. A sok hülye úgyis bólogat mindenre ha a Viktor mondja.
2022. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%

#12 "Ha a Fidesz marad, nagyon meghararozo lesz hogy adnak-e pénzt. "

Jó lenne ha szavazás előtt megnéznéd, mit csináltak azok akik most ellenzékből kormányra akarnának jutni, amikor kormányon voltak.

2004-től is adott az unió pénzt az országnak, nem is keveset. Fel tudnál belőle sorolni olyan beruházásokat, fejlesztéseket vagy gazdasági eredményeket amit sikeresen elértek, megvalósítottak? Nem fog menni!

Hiába szavaznád meg most őket újra kormányra, hiába adna nekik az unió pénzt, TE abból most sem látnál semmi eredményt, csak ugyanazt ami miatt 2009-ben gyurcsánynak le kellett mondania. Gazdasági visszaesést.

2022. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

"Jó lenne ha szavazás előtt megnéznéd, mit csináltak azok akik most ellenzékből kormányra akarnának jutni, amikor kormányon voltak."


Jó lenne, ha szavazás előtt megnéznéd, hogy ezek közül kik voltak és kik nem voltak kormányon, ha már hivatkozol erre.

2022. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Én nem szeretnék még 4 ámokfutást csak azért, hogy esetlegesen rosszabb színben tűnjenek fel, amit aztán úgyis kinagyaráznak, a fanatikus híveik pedig el is hisznek. Azt kell látni, hogy a Fidesz kormányon mindenképp jól jár, mi pedig rosszul.
2022. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

#16 "Jó lenne, ha szavazás előtt megnéznéd, hogy ezek közül kik voltak és kik nem voltak kormányon, ha már hivatkozol erre."

Én megnéztem.

Az ellenzéki összefogás legnagyobb pártja a dk abból az mszp-ből meg szdsz-ből jött létre, akik a nagyobbik kormánypártot alkották. Az szdsz ott van a momentum mögött is. Az ellenzéki összefogás bejutásra esélyes politikusainak nagyobbik része azoknak a kormánypártoknak volt politikusa.

2022. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
#15 Amúgy nem zavar, hogy már vagy 3 napja minden agymenésed eléri a 0%-ot? És még megkérdezed egyik kérdésnél hogy vajon hol vannak a Fideszesek. Nézzél tükörbe, ha be nem törik.
2022. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

"#15 Amúgy nem zavar, hogy már vagy 3 napja minden agymenésed eléri a 0%-ot?"


Szerintem a gyakoris ranglista utolsó helyére pályázik. :-D

2022. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!