Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik a jobb, ha...

Szerintetek melyik a jobb, ha a fidesz nyer és meg kell enniük amit ők főztek, vagy ha az ellenzék nyer, de azzal a kockázattal, hogy felbomlanak nyomás alatt?

Figyelt kérdés

Szívem szerint most a fideszre húznám be az X-et, hogy minden sz*rt, adósságot, költségvetési hiányt, hitelt, EU-s támogatási válságot nekik kelljen megoldani, ha egyszer már ők is hozták létre. Egyedül az ukrán menekültekért nem tehetnek ők, de nagyságrendileg az nem egy nagy gazdasági kihívás. Az első legpörgősebb három hetet szinte teljesen a civilek kezelték állami támogatás nélkül, szóval persze, problémás és macerás logisztikailag, de itt már kvázi egész Európa eléggé tapasztalt helyzetkezelő.


A kockázat szerintem az, hogy meg se próbálják majd menteni az országot, hanem még 9 évre beültetik az embereiket és végeznek mégegy hatalmas vagyonkimentést pl. alapítványok formájában. Kvázi utolsó pillanatban kifosztják az államkasszát és nyugdíjba mennek (amúgy is abban a korban vannak már).


Ellenben itt van az ellenzék esete is, akik valószínűleg próbálnának tüzet oltani, de milyen hatékonysággal? Hatalmas nyomás alatt lesznek, ami szerintem egy többkoalíciós társaságnak nem igazán használ. Ráadásul ebben az esetben a fidesz, mint újdonsült ellenzék folyamatosan gáncsolhatná és savazhatná őket, hogy "naugye!", mégha a legevidensebb döccenőkről is van szó. Ennek eredménye az is lehet, hogy az ellenzék úgy, ahogy rendbehozzák a gazdaságot és a fidesz újra békeidőben átveszi a kormányzást, a válságot az előző vezetőkre kenik és bebetonozzák magukat ezzel a narratívával. Ez történt '98-ban, amikor egy Bokros csomagnak köszönhetően lettek megválasztva, ez történt 2010-ben, mikor egy gazdasági válság után lettek megválasztva.



2022. márc. 25. 09:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Tudod mit? Mivel neked eleve nem számít, hogy alapvetően hazugság, hogy most rossz állapotban van a gazdaságunk és csőd jön akármi is lesz, maradjunk annyiban, hogy mindenképpen jobb ha a fidesz marad kormányon.

Neked azért, mert akkor nem kell kedvenceidnek foglalkoznia azzal a szerinted szörnyű helyzettel ami ki fog alakulni az országban - nekünk meg azért, mert tudjuk, hogy hülyeség amiket állítasz és egyrészt a fidesz bizonyította, hogy tudja jól kezelni a válságokat és erősíteni a gazdaságot, javítani az életünket, az ellenzék meg bizonyította, hogy még békeidőben sem képes jól vezetni az országot.

Maradjunk abban, hogy mind a fideszre szavazunk és majd vitázunk újra 4 év múlva azon, hogy na akkor majd legyen-e kormányváltás vagy sem!

2022. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Jó kérdés, meg is válaszoltad.😂
2022. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
Fidesz, de csak 100 képviselővel, aztán majd ha megszűnik a Stop a nyugdíjasok majd sivítoznak, én meg megkérdezem de hát nem ezt akartátok?
2022. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Engem akkor nem zavar a Fidesz győzelem, ha csak egyszerű többséggel, minimálisan nyernek, és végre kapnak egy erős ellenzéki féket, akkor a nyakukba borulhat. Ha megint 2/3 lesz, az nem lenne jó. Én mindenképpen az ellenzékre szavazok, akkor is, ha nem nyernek, csak lesz erejük fékezni az ámokfutást.
2022. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

4

Erős fék azt jelenti, hogy nem jutnak előre egy kérdésben sem. Vagyis kormányzásképtelenség állna elő. Pl. nem kaphatnák meg az idősek a már most beígért kétszeri inflációkövető nyugdíjemelést. Amiben talán lenne keskeny mozgástér, azok a feles törvények.

2022. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell ezt jelentenie. Ami most van, az kifejezetten rossz.
2022. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
egyék meg amit főztek, de ne kétharmaddal.
2022. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
Ami most van, 100%-os kormányzásképesség és törvényhozás. Mondjuk nekem se tetszik ez a rendszer, mert senki nem akar engem lekorrumpálni v. nekem zsíros megrendelést adni.
2022. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Nyerjen az ellenzék. Vállalták, hogy megoldják a helyzetet.
2022. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

"Szívem szerint most a fideszre húznám be az X-et"


Akkor tarkón is váglak... Elég sok pénzt szórtak már el, ne szórják még 4 évig...

2022. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!