Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért alakult ki az a tévhit,...

Miért alakult ki az a tévhit, hogy az EU-ból és a Natoból kilépés automatikus függéssel járna az oroszoktól?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre népszerűbb az EU-ból és a Natoból kilépés gondolata. Főleg most, hogy a Nato katonai csapatokat telepített ide, ami egyértelműen nagy felháborodást váltott ki a magyar társadalomban. Egyre világosabb, hogy csak úgy tudjuk megúszni ezt a háborút, semlegesek maradni, és megőrizni az autonómiánkat, ha mindkettő szövetségből kilépünk. De amint ezt valaki felveti, jön pár nyugatimádó libsi, és elkezd ajvékolni, hogy akkor az oroszok bábjai leszünk, Putyin ide is jön békefenntartani, visszajön a Rákosi korszak stb.stb. Honnan veszik ezeket a sületlenségeket? Nekem nem rémlik, hogy Putyin bármikor is ránk akarta volna kényszeríteni az akaratát. Ellenben az EU folyamatosan ezt teszi, és most már a Nato is. Semmi bizonyíték nincs rá, hogy az oroszoktól bármilyen negatív hatást kaphatnánk, maximum erősödne a velük való szövetség, amivel nem járnánk rosszul.

2022. márc. 26. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert Orbán jól láthatóan nyal Putyinnak. Kizárt hogy függetlenek lennénk, ha csak egyesek a Kádár-féle "függetlenségre" nem gondolnak.
2022. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

" Nekem nem rémlik, hogy Putyin bármikor is ránk akarta volna kényszeríteni az akaratát."

Én azért megkérdezném a köpcöst, hogy önként térdelt le előtte vagy kényszerítette.

2022. márc. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

"Nekem nem rémlik, hogy Putyin bármikor is ránk akarta volna kényszeríteni az akaratát"

Pár hónapja mondott olyat, hogy a NATO vonuljon vissza az 1997 előtti helyére. Mi 1999-ben léptünk be. Ha nem esik le magadtól, ezzel pont azt akarja követelni hogy lépjünk ki a NATO-ból. Tessék, meg is dőlt az elméleted.

2022. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

"Magyarországon egyre népszerűbb az EU-ból és a Natoból kilépés gondolata. "


Már hazugsággal kezdődik a kérdés. Kérdező, azért mert te ezt szeretnéd, mások mg nem biztos, hogy ezt akarják.


Az EU-tagságot is próbálta lejáratni a fideszpropaganda több évig, de az emberek többsége még most is a tagság mellett van.

2022. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Moszkovita kérdező, költözz az oroszokhoz, ha az EU-n kívül akarsz lenni. A magyarok többsége a tagság mellett van.
2022. márc. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4! Ja egyáltalán nem népszerü honnan szedi? Magyarországon az egyik legmagasabb az uniós tagságot támogató aránya.
2022. márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ez csak a szokásos hergelése a haladároknak.

Az, hogy a magyarok egyre nagyobb része gondolja, hogy ki kellene lépni az eu-ból meg NATO-ból, amúgy nem igaz.

A NATO tagság támogatottsága mindig is nagyon magas volt, most még erősebb, mint az elmúlt években valaha.

A EU tagság támogatottsága pedig Magyarországon jóval magasabb mint egyes régi nyugati tagállamban. A csökkenés valós ebben az esetben, de semmi köze hozzá Putyinnak meg az oroszoknak, csakis az uniós töketlenkedéseknek meg liberáldiktatúrának.

De még így is az országban nagyon erős a tagság támogatottsága, csak alacsonyabb, mint volt 2004-ben.

"Az európai válaszadók nagy többsége (62 százalékuk) saját országuk uniós tagságát jó dolognak tartja - csak kilenc százalék gondolja másképp. Ez a pozitív vélemény a 2007 óta elért legmagasabb eredmény. Magyarországon is 62 százalék azok aránya, akik jó dolognak tartják az ország EU-tagságát, csak 5 százalék gondolja másként."

[link]

2022. márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 peca1000 ***** válasza:
20%

Az utóbbi pár évben csak olyan emberrel találkoztam, aki kiléptetné az országot az EU-ból.


Nem véletlen.

2022. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

#8 Én is sok ilyen emberrel találkoztam, akinek vannak már kétségei, de a legtöbb esetben ott van előtte, az hogy HA... akkor lépnének ki. Ahogy én is.

HA folytatódik az a negatív tendencia amivel épül le az unió gazdasági ereje...

HA továbbra is liberáldiktatúrát akarnak létrehozni és minket is a haladárok agymenéseire akarnak zsarolással kényszeríteni..

HA az illegális migrációt tovább erőltetik és kötelező befogadást akarnak előírni rájuk...

HA tovább akarják csorbítani a szuverenitásunkat és a csatlakozási szerződéssel ellentétesen akarnak jogainkból kiforgatni...

HA az egyesült államokat akarják létrehozni az unió helyett, AKKOR tartanám jobbnak ha kilépnénk.

Addig viszont nem.

2022. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!