Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali szavazókat mi...

A baloldali szavazókat mi tartja ebben az országban 12 éve?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyből jönne a visszakérdezés, hogy mi miért nem megyünk keletre, de légyszi tényleg gondoljátok át és válaszoljatok.


1. Ti vagytok a multikulti, világpolgár, globalizációmániás tábor.

2. Ti vagytok az EU, USA meg nyugati kultúra fetisizáló tábor.

3. Ti vagytok az állandó bezzegezők, akik szerint nyugaton minden!!! jobb.

4. Ti vagytok, akiknek ez az ország csak egy földrajzi terület, egy tartomány, a magyar zászlót is magyarkodásnak tartjátok, ha nincs mellette EU-s, az árpádsávost meg egyenesen szélsőségesnek. Trianon meg tabutéma, mint Voldemort.

5. Közöttetek van sokkal több nonbinary genderfluid, tudatosan gyerektelen karrierista csivavás nő, ti dolgoztok nagyobb arányban olyan munkakörökben, munkahelyeken, ahol tárt karokkal várnának akár ugyanazon cég külföldi anyavállalatánál, ti éltetitek a nyugati fizetésből megfizethető nyugati bérleti díjakat és az ottani bérlői piac minőségét és stabilitását és úgy összességében a mosolygósabb, boldogabb ottani embereket, stb.


Végül pedig... ti vagytok ellenzékben 12 éve. Ráadásul 2/3-ados ellenzékben.


Komolyan érdekelne, mert tényleg annyira, de annyira azt érzem, hogy valójában nektek már a hócipőtök tele van a nyugattal, de odakint megszedtétek magatokat és jó lenne olyan országba hazajönni, ahol

- nincsenek no go zónák.

- nem sértődnek meg a mosolygós emberek, ha összecseréled a he/she személyes névmást.

- a nyugati szabad, független sajtóból folyamatosan csak azt hallod, hogy itthon milyen kegyetlenül éhezteti a Viktátor a népet és lassan már durvább körülmények lesznek, mint Észak-Koreában, ahol már egymást eszik az emberek, emiatt pusztán emberi jószándékból, felébred benned egykori honfitársaid iránt a felszabadítási vágy.

- itthon azért van előnye is, hogy nem vezették be az eurót, olcsóbb az ingatlan és az élet, főleg a kint megkeresett tőkéből. Hát még a fogászati ellátás...

- úgy érzed magad, mint Colombus, aki felfedezte az új világot és mindenkivel meg akarta osztani ezt a csodálatos élményt. Vagy aki megtalálta Jézust és nem érti, hogy te miért nem nyitod meg a szívedet, hát majd megnyitja ő és a pokol tüzén fogsz elégni, te eretnek!!! Hiszen az emberben szüntelenül él a vágy, hogy a SZERINTE barbárnak és elmaradottnak tartott népeknek elvigye az ő fennkölt, haladó kultúráját.



2022. márc. 30. 02:38
 81/118 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, szerintem jobban jársz, ha elengeded ezt az egész témát, minthogy a saját (szerintem beszűkült) látóköröd miatt idegesítsd itt magad. Gyakorin és az interneten esélye sincs a fidesznek, remélem ezt te is látod. Szerintem te sem veszíthetsz, ha most nem rájuk szavazol, hanem az ellenzékre. Ők is megérdemelnek ennyi idő után legalább egy esélyt. Ha nem válik be, akkor 4 év múlva ugyan úgy szavzhatsz megint másra. Az viszont biztos, hogy 12 év alatt a fidesz semmit sem tudott érdemben felmutatni, ugyan azt csinálják, mint 2010 előtt Gyurcsányék, csak még durvábban. De csak hogy egy példát említsek: Ígérgetnek itt szuper utakat mindenhol mindenkinek, főleg választások előtt, de abból szinte sosem valósul meg semmi. A főúthálózat minősége borzasztó, néhol életveszélyes (tapasztalat sajnos). A városokban még rosszabb a helyzet, a többiről pedig még említést sem merek tenni. Menj el Ausztriába vagy Romániába, Szlovákiába. Menj ott végig a főutakon. Na ott az utak normálisn meg vannak csinálva, nem úgy, mint itt. Ausztria millió fényévvel jár előttünk minden téren. A Fidesz nem hogy közelebb vitt ahhoz, hanem egyre távolodunk attól a szinttől. Csak egy napot menj el legalább. Konkrétan áthajtasz a vasútátkelőn, és nem érzel meg belőle semmit sem. Minden téren ilyenek, látszik, hogy ott nem csk a lopásból áll az ország. Az emberek viselkedése, gondolkodása, magatartása, becsülete szintén sokkal jobb, mint itthon. Szerinted miért?
2022. ápr. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/118 anonim ***** válasza:
Ott dolgozni is kéne.
2022. ápr. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/118 anonim válasza:
14%
#1 lehet szar a fidesz,de ez a baromarcu zay és társai még szarabbak.Csak nézz rájuk!Már kinézetre làtszik,hogy valami nincs rendben!Elmebetegek!
2022. ápr. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/118 anonim ***** válasza:
49%

"#73: Nem, de olyanra akarsz szavazni, aki nyíltan vállalja is, hogy el akarja adni "Éljen az Európai Egyesült Államok" meg ..."

Én ugyan nem. :) Kicsit összekeveredett, hogy ki mit írt kinek miről. Mindegy már. :)

2022. ápr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/118 anonim ***** válasza:
80%

83 hát ebből lehet választani. De amúgy csak egy fogyatékos érvel úgy, hogy azért szavaz az átbaszos bünözökre mert a másik sem lehet jobb. Tisztára mint a bántalmazó kapcsolatban élö nők, aztán amikor véletlenül agyon ütik, akkor meg mely a pingvinezés, hogy ki gondolta volna.

Én sem szívesen szavazok az összefogásra, de hát ebben a balkáni kis országban ebből lehet választani (4 év múlva csinálhatsz pártot, ha ilyen okos vagy), én nem szeretném a fideszt további 4 évig támogatni. Ennyike

2022. ápr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/118 anonim válasza:
10%
Utolso mekkora ostoba vagy te.
2022. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/118 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy mi nem:


https://www.youtube.com/watch?v=EjnqDVtU4ik

2022. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 anonim ***** válasza:
86 kiszolt a gödörből a lyuk :D
2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/118 A kérdező kommentje:

#87: Ha alaposan végignézted a videót, látható, hogy még be is vallják, hogy a média alapból baloldali, liberális termék, azaz a Fidesz VÉDELEMBŐL épített fel egy másik irányba torzító médiát, ami nem a legkorrektebb ugyan, de mondj egy jobb megoldást egy ilyen világban.


Rupert Murdoch neve ismerős? Nem ma élt és nem volt túl sok köze a Fideszhez, sem Magyarországhoz. Nézz utána mit épített fel az USA-ban.


Állami média nélkül esélyünk se lenne ilyen torzításban. Elég megnézni az orosz-ukrán konfliktust is. Mindenhol a szegény ukránok ömlik a csapból meg a csúnya gonosz diktátor Putyin.


Igazából sokat gondolkoztam rajta, hogy a laposföld, fóliasisak meg a többi talán azért jött létre, hogy kitolja a szélsőség határát az egykori jobboldalon, hiszen a baloldali VILÁGmédia segítségével évtizedek alatt teljesen természetes és elfogadott lett a legabszurdabb dolog is és még ezt fokozva mennek tovább "progresszíven" ebbe az irányba.


Ha valamiben túl sok só/cukor/kakaó van, akkor az ellenoldalra, ha még nem adtad fel, hogy megmented a NATÚR üres semmi nem kell. Igen, ez a másik véglet, a másik szélsőség, kevesen isszák feketén a kávét vagy sótlanul a bármit. DE! Ha utána megcsinálod a normális változatot és a túlzottan sózott/cukrozott tábor át akar nyomulni "az egyesüljünk egy globális, közös pénzes, közös nyelves, világbékés világ égisze alatt" felkiáltással a te oldaladra, akkor megint ott tartunk, hogy a kettő ELEGYE már túlzottan cukros/sós lesz.


Tehát minél nagyobb és abszurdabb a szélsőség az egyik oldalon (amit nem érzékelsz, mert a világ médiája baloldali, liberális és ezért érzékeled fordítva, tudod, mint a vonatnál amikor nem tudod, hogy melyik indult el a másikhoz képest), annál nagyobb szélsőséget kell csinálni a másik oldalon is, hogy a megmaradjon az ALKUPOZÍCIÓ, avagy utolsó mentési lehetőség, ha a te beleegyezel, hogy a férfiak ne dönthessék el, hogy szülhessenek, vagy legfeljebb 18 fölött, akkor én sem hajtogatom tovább a gyíkemberes laposföldes témámat. 1:1, fifty-fifty.


Csak hát láthatjuk, hogy ez nem így működik, egyúttal azt is, hogy fanatikus agyhalottak mindkét oldalon vannak, akik tényleg hisznek ezekben. Akár abban, hogy a biológiai nemeknek semmi jelentősége és majd valami genderfluid génmódosított lények leszünk végül, akár abban, hogy vissza kell állítani a patriarchátust.


Akár abban, hogy az egész világot össze kell mixelni, lesz egy közös kreol-mongolid rassz, mindenki egy hivatalos nyelvet és egy közös, világkormány által központilag szabályozott pénzt használ. Vagy abban, hogy újra drótkerítés, szuverenitási háborúk, zászlólobogtatós nemzetieskedés.


Meg van az úgy néz ki nem növekedő tábor, aki a pálya széléről aggódva figyeli ezeket a folyamatokat és legszívesebben valahogy megpróbálna a TÖBBSÉG számára a lehető legkompromisszumosabb megoldásokat találni, de itt meg mindig lesznek járulékos veszteségek meg mindig relatív lesz minden, hiszen az érdekek lehetnek teljesen ellentétesek attól függően, hogy kinek a szemszögéből közelíted meg.


Nehéz kérdés ez, hogy hova tolod az individualista szuverenitás csúszkáját, a másik oldalon pedig VELE EGYÜTT a központosított kötelezővé tétel csúszkáját, hogy MINDKÉT oldalon minimalizáld a veszteségeket.


Egyesek szerint elég nagy a Föld, szerintem nem és ezt már felismerték a milliárdosok és ezért rajzanak ki az űrbe, hátha ott majd ugyanez folytatódhat, a'la Star Trek. Lesz majd Klingonbolygó, Ferengi-bolygó, stb. meg ugyanúgy lesz hódító Borg-kollektíva, ami minél több helyre szeretné exportálni a saját kultúráját.

2022. ápr. 3. 20:56
 90/118 anonim ***** válasza:
51%
Engem semmi nem tart otthon, el is költöztem. Madridban tanulok, heti 25 ora munkával megkeresem amit más otthon 40 óra alatt. Szerintem nem kéne szidni azt aki a jobb élet és a normális mentalitás miatt elmegy külföldre. Igen, nem tetszett ami otthon van, el is mentem🤷🏽‍♂️ Kiskorom óta tanultam már sok országban, de ilyen ellentét, gyűlölködést egy országban sem láttam. Gendersemleges, transznemu, meleg valaki? Mi kozom nekem ehhez? Neked mi kozod hozza? Miért fáj neked ha azonos neműek házasodnak vagy örökbe fogadnak? Neked attól kevesebb lesz vagy mi? Tanulj már meg magaddal foglalkozni nem mással, gyűlölködj kevesebbet, örülj magadnak, hogy a drága szélhámos, homofób, rasszista kormányod nyert. Ja és hidd azt is el, hogy hanyatlik a Nyugat meg, hogy egekbe a rezsi🤣 Közbe ugyanannyit fizetek ugyanakkora lakásért, mint a barátaim Budapesten. Egy agymosott birka vagy, de lehet annak is több esze van
2022. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!