Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali szavazókat mi...

A baloldali szavazókat mi tartja ebben az országban 12 éve?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyből jönne a visszakérdezés, hogy mi miért nem megyünk keletre, de légyszi tényleg gondoljátok át és válaszoljatok.


1. Ti vagytok a multikulti, világpolgár, globalizációmániás tábor.

2. Ti vagytok az EU, USA meg nyugati kultúra fetisizáló tábor.

3. Ti vagytok az állandó bezzegezők, akik szerint nyugaton minden!!! jobb.

4. Ti vagytok, akiknek ez az ország csak egy földrajzi terület, egy tartomány, a magyar zászlót is magyarkodásnak tartjátok, ha nincs mellette EU-s, az árpádsávost meg egyenesen szélsőségesnek. Trianon meg tabutéma, mint Voldemort.

5. Közöttetek van sokkal több nonbinary genderfluid, tudatosan gyerektelen karrierista csivavás nő, ti dolgoztok nagyobb arányban olyan munkakörökben, munkahelyeken, ahol tárt karokkal várnának akár ugyanazon cég külföldi anyavállalatánál, ti éltetitek a nyugati fizetésből megfizethető nyugati bérleti díjakat és az ottani bérlői piac minőségét és stabilitását és úgy összességében a mosolygósabb, boldogabb ottani embereket, stb.


Végül pedig... ti vagytok ellenzékben 12 éve. Ráadásul 2/3-ados ellenzékben.


Komolyan érdekelne, mert tényleg annyira, de annyira azt érzem, hogy valójában nektek már a hócipőtök tele van a nyugattal, de odakint megszedtétek magatokat és jó lenne olyan országba hazajönni, ahol

- nincsenek no go zónák.

- nem sértődnek meg a mosolygós emberek, ha összecseréled a he/she személyes névmást.

- a nyugati szabad, független sajtóból folyamatosan csak azt hallod, hogy itthon milyen kegyetlenül éhezteti a Viktátor a népet és lassan már durvább körülmények lesznek, mint Észak-Koreában, ahol már egymást eszik az emberek, emiatt pusztán emberi jószándékból, felébred benned egykori honfitársaid iránt a felszabadítási vágy.

- itthon azért van előnye is, hogy nem vezették be az eurót, olcsóbb az ingatlan és az élet, főleg a kint megkeresett tőkéből. Hát még a fogászati ellátás...

- úgy érzed magad, mint Colombus, aki felfedezte az új világot és mindenkivel meg akarta osztani ezt a csodálatos élményt. Vagy aki megtalálta Jézust és nem érti, hogy te miért nem nyitod meg a szívedet, hát majd megnyitja ő és a pokol tüzén fogsz elégni, te eretnek!!! Hiszen az emberben szüntelenül él a vágy, hogy a SZERINTE barbárnak és elmaradottnak tartott népeknek elvigye az ő fennkölt, haladó kultúráját.



2022. márc. 30. 02:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
80%

A Fidesz aljas módon kihasználja a magyarokat, ha azt hiszed, hogy bármilyen szempontból a Fidesz törődik a néppel, akkor nagyot tévedsz. Egyszerű agymosás és maffiaszerű kormány építés. Én jobboldali vagyok, de az egyszer biztos, hogy a Fidesz minden, csak nem jobboldali. A Fudesz egy megtestesült és szétterjedt vírus ebben az országban.


Ajánlom, hogy nézd meg ezt a videót:


[link]

2022. márc. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 Isti22 ***** válasza:
77%

"A baloldali szavazókat mi tartja ebben az országban 12 éve?"


Hát nem Orbán, pedig gyakorlatilag ez lenne az egyetlen igazi dolga.

Hogy olyan országot teremtsen, ahol jól érezzük magunkat. És arról, hogy nem érzem itt jól magam, elsősorban épp a kormány tehet az állandó gyűlöletkeltéseivel.


De ne félj, dolgozunk a költözésen, ha minden jól megy, jövőre már nem leszünk itt, a gyerekünk sem lesz már magyar. Ti pedig majd verhetitek a melleteket az újabb magyar származású hírességekre, akiknek felmenőit a rendszer ellehetetlenítette.


(Meg azért jó lenne, ha kicsit reálisabban látnád a baloldalt és nem nemváltott óvodások gyülekezetének. Többségünk épp olyan átlagmagyar, mint ti.)

2022. márc. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 anonim ***** válasza:
94%
Már miért kellene bárkinek is elhagynia az országot attól hogy bal vagy jobb oldali, baromság.
2022. márc. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
23%
Mert jó itt nekünk, nem annyira rossz ez az ország/kormány mint aminek beállítjuk, de hát ha ezt így leírnánk az nem lenne nekünk jó.
2022. márc. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
89%
Csak az eredeti kérdésedre válaszolok, mert a kifejtése tipikus fideszes bornírtság. Az, hogy szeretem a hazámat és nem adom fel a reményt, hogy lesznek még itt pozitív változások.
2022. márc. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
92%

Az anyanyelvem, a barátaim, a családom, az irodalom, a kultúra, a színház, a mozi, a gasztronómia, Budapest, a szekszárdi és az egri borvidék, a pécsi hétvégézesek, a balatoni nyaralások, az Őrség, meg még ezer másik dolog.


Attól, hogy rengeteg dolgot, ami politikai tekintetben károsnak tartok az országban, csomó más nem politikai nagyon szeretek. Nem az a bajom, hogy vannak a világ dolgairól másképp vélekedők. Viszont nekem nem ellenségem sem a hajléktalan sem az afgán bácsi, akitől néha veszem az ebédemet. Nem ellenségeim azok a barátaim sem, akik annak ellenére, hogy valamely szexuális kisebbséghez tartoznak, szeretnének jogegyenlőségben élni és például meglátogatni a karanténba került párjukat a kórházban. Az a kazah-szír kettős állampolgár volt kolléganőm sem, aki nem egyszer volt a sírás határán a postaládájába dobált szórólapoktól, amelyek szerint ő valami országrabló félember.


Ellenségem az, aki beszántja a vidéki médiát, aki háborút folytat rengeteg állampolgára ellen, aki eldönteni kívánja, hogy mi az hogy család vagy éppen megfelelően magyar ember.


Sokszor kaptam meg én is, hogy magyartalan vagyok, olyanoktól, akik nem ismerik Krasznahorkait és Tarr Bélát, fogalmuk sincs a történelmünkről, életükben nem tették egy picit sem élhetőbb hellyé ezt az országot, nem segítenek a szomszédjuknak, adót csalnak, mutyiznak, pálinkagőzös lehelettel büdösrománoznak, nem tudva, hogy az üknagyapjuk amúgy még az volt, akiknek fontosabb a magyar foci, mint a magyar egyetemi oktatás, akik szerint a szociális érzékenység nyugati reakciós hóbort.


Azért vagyok baloldali, mert nekem fontosabb felsegíteni azt, aki elesett, mint melldöngetve, üres rigmusokat kántálva elszaladni mellette. Jelenleg nem látok mást jobbról. Kiüresedett identitáspolitika, egyre jobbra tolódva. Nem majmolom a nyugati világot, ezer problémám van vele, soha nem is költöztem egyik nyugati országba sem, miért is tettem volna, itt vagyok otthon. A hazafiasság nem kritikátlanságot jelent. Nem azzal tartozom ennek az országnak, hogy minden egyes dolgot szeretek benne, hanem hogy mindig próbálom egy kicsit jobb hellyé tenni. Ha azzal sikerül, hogy ingyen készítek fel érettségire magánórát megfizetni nem tudó gyerekeket, akkor azzal, ha azzal, hogy zsíros kenyeret kenek hajléktalanoknak a mínusz 10 fokban, akkor meg azzal. Szerintem ezt jelenti hazafinak lenni, nem pedig azt, hogy Trianon teszi ki a személyiségem felét.


Jottányit nem leszek attól kevésbé magyar, hogy nekem Esterházy Péter, Salkaházi Sára, Slachta Margit, Krassó György meg Fábri Zoltán fontosabb, mint Wass, Horthy vagy Tormay.

2022. márc. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Azért nem megyek külföldre, mert nincs tőkém hozzá, ugyanis ez a verhetetlen 200 ezres minimálbér (nem ennyiért dolgozom) nem nagyon teremt lehetőséget arra, hogy tudjak pénzt félretenni és elhagyni ezt a fertő országot.

Ahogy jól látom az írásod jelképezi az abszolút fideszes arroganciát. Szépen tanulsz a megvásárolt köztévéből, az egyszer tény. Természetesen megnyugodhatsz, hogy vasárnap nem fogok a viktor barátodra savazni! A magad fajta embereknek, akik ilyen párttagok vagytok természetesen megélnek vígan, hiszen egymás seggét nyaljátok. Nincs ezzel baj vannak ilyen emberek is, mindig voltak, lesznek. Több nyugdíjassal is beszéltem, akik elmondták, hogy a Kádárba több jóindulat volt, mint a kis felcsúti gömböcödben, és legalább nem volt gyáva, odaállt a nép elé. A viktor barátod csak a hívei elé áll, és azok elé is azért, hogy soros, migránsot mondjon nekik. Ez vagy te és a keresztény fideszed.

Egyébként meg, hogy rövidre zárjam a válaszom. A viktor barátod soros ösztöndíjon tanult. Merem állítani, hogy ezt azon szülők gyerekei kaphatták, akik legalább párttagok voltak. Így a viktor szüleinek meg kellett hunyászkodni azért, hogy a gyerekük tanulhasson. Most pedig odas.art arra az asztalra, ahonnan evett. Ez szép munka. Kb mindenhol utálják. Olcsó ingatlan árak? Szerintem te napszúrást kaptál az első tavaszi nap sugaraitól. Neked olcsó egy 25 milliós vidéki 50nm-es panellakás? Hmm valóban olcsó, csakhogy a fidesz tehet róla, ahogy az elmúlt 12 évben minden másról is! A szétvert egészségügyről, a tanárok rossz fizetéséről. És igen, mint ellenzék mutogatok, hisz a lehetősége ott volt 2/3-a megvolt. Én mint ellenzék labdába se tudtam rúgni, tehát mindenről ők egy személyben döntöttek. Ahelyett, hogy megoldották volna a problémákat, olyan törvényeket alkottak, amelyek számukra legalizálják a lopást. 400 órás túlóra lehetőség és társai. Pláne ne fossa azt a mocskot a fidesz a szájából, hogy ők mekkora családbarát kormány. Mert mint családbarát kormánynak kötelessége lenne a gyermekes szülők munkahelyének megvédése. Ugyanis képzeld el te agyon művelt fideszes hülye gyerek, akinek kis gyereke van és mer havi 3 napot hiányozni úgy kivágják, mint a taknyot. Elő példa rá az élettársam. És természetesen a sok ukránt is a fidesznek köszönhetjük. Bizony ám, és nem a háborúról beszélek. Hanem 2015-2016ról. Behoztak egy rakat ukránt, és folyamatosan hozzák őket. Ingyen szállás, munka adott, heti 3szori busz járat boltba. Bizony ám lenne pénz a magyar fizetésekre csak ez a sok szemét c.gány nem akarja. Inkább odaadja a külföldinek, ez pedig a munkás emberek hátbaszúrása, szemen köpése. És akkor van bőr a pofáján békéről beszélni. Hát az eszem megáll. Kicsit szállj magadba kérdező! Nem mondom, hogy mindenki nézetét képviseltem, de szerintem jópár embernek hasonló a véleménye. Remélem a kedves barátaid megint választási csalást fognak bevetni, meglátjuk.

2022. márc. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
9%
Itt jobban tudnak gáncsoskodni, képmutatni, hazudozni, amiben igazán jók.
2022. márc. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 anonim ***** válasza:
85%
gyenge lett, de a krumpli biztos jár ezért is :D
2022. márc. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 anonim ***** válasza:
87%
A kedves kérdező bizonyára még nem gondolkodott el azon, hogy Orbán lánya a családjával miért nyugatra költözött ki, és miért nem Oroszországba.
2022. márc. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!