Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali szavazókat mi...

A baloldali szavazókat mi tartja ebben az országban 12 éve?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyből jönne a visszakérdezés, hogy mi miért nem megyünk keletre, de légyszi tényleg gondoljátok át és válaszoljatok.


1. Ti vagytok a multikulti, világpolgár, globalizációmániás tábor.

2. Ti vagytok az EU, USA meg nyugati kultúra fetisizáló tábor.

3. Ti vagytok az állandó bezzegezők, akik szerint nyugaton minden!!! jobb.

4. Ti vagytok, akiknek ez az ország csak egy földrajzi terület, egy tartomány, a magyar zászlót is magyarkodásnak tartjátok, ha nincs mellette EU-s, az árpádsávost meg egyenesen szélsőségesnek. Trianon meg tabutéma, mint Voldemort.

5. Közöttetek van sokkal több nonbinary genderfluid, tudatosan gyerektelen karrierista csivavás nő, ti dolgoztok nagyobb arányban olyan munkakörökben, munkahelyeken, ahol tárt karokkal várnának akár ugyanazon cég külföldi anyavállalatánál, ti éltetitek a nyugati fizetésből megfizethető nyugati bérleti díjakat és az ottani bérlői piac minőségét és stabilitását és úgy összességében a mosolygósabb, boldogabb ottani embereket, stb.


Végül pedig... ti vagytok ellenzékben 12 éve. Ráadásul 2/3-ados ellenzékben.


Komolyan érdekelne, mert tényleg annyira, de annyira azt érzem, hogy valójában nektek már a hócipőtök tele van a nyugattal, de odakint megszedtétek magatokat és jó lenne olyan országba hazajönni, ahol

- nincsenek no go zónák.

- nem sértődnek meg a mosolygós emberek, ha összecseréled a he/she személyes névmást.

- a nyugati szabad, független sajtóból folyamatosan csak azt hallod, hogy itthon milyen kegyetlenül éhezteti a Viktátor a népet és lassan már durvább körülmények lesznek, mint Észak-Koreában, ahol már egymást eszik az emberek, emiatt pusztán emberi jószándékból, felébred benned egykori honfitársaid iránt a felszabadítási vágy.

- itthon azért van előnye is, hogy nem vezették be az eurót, olcsóbb az ingatlan és az élet, főleg a kint megkeresett tőkéből. Hát még a fogászati ellátás...

- úgy érzed magad, mint Colombus, aki felfedezte az új világot és mindenkivel meg akarta osztani ezt a csodálatos élményt. Vagy aki megtalálta Jézust és nem érti, hogy te miért nem nyitod meg a szívedet, hát majd megnyitja ő és a pokol tüzén fogsz elégni, te eretnek!!! Hiszen az emberben szüntelenül él a vágy, hogy a SZERINTE barbárnak és elmaradottnak tartott népeknek elvigye az ő fennkölt, haladó kultúráját.



2022. márc. 30. 02:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 A kérdező kommentje:

1. Ezt ne nekem mondd, hanem Soroséknak meg akik abban érdekeltek (nyíltan, mint az alapítványuk céljai), hogy ezeket az egymással ellentétes kultúrákat összemixeljék. Meg azoknak a nyugati országoknak, akik úgy bírálják Magyarországot, hogy náluk már 1-es meg 2-es szülő van, mert nőnek nevezni a nőt is sértő, meg ha kinyitod a nőnek előre az ajtót kb. be is perelhet, hogy mekkora szexista bunkó vagy. Udvarolni sem lehet már, mert jön a #metoo botrány, a nő kiveri a hisztit, hogy nem ülhet le egy padra a parkban nézni a tájat anélkül, hogy valaki fel akarná szedni, ez felháborító. De mikor meg senki nem foglalkozik vele, akkor meg jön a brühühű, nincs egy pasi sem, akinek kellenék. Rossz lehet, mikor gondolatolvasó herceget várunk és csak átlagos pasik jönnek helyette, akiken ha van sapka, az a baj, (mert miért akar ismerkedni, mikor te csak ücsörögnél magadban) ha nincs, akkor meg az (mert milyen férfi, aki nem kezdeményez, nehogymár neked kelljen nő létedre).


2. A Vona Gábor-féle Jobbik sokkal oroszbarátabb volt, mint a Fidesz. Mi kis országként azt tehetjük a legbölcsebben, ha sehova sem állunk, hanem mindegyikkel stratégiai partnerséget vállalunk. Persze így támadnak a legjobban, mert mindegyiket zavarja, hogy nem ő a kizárólagos partnered.


3. "A cél az, hogy a jó dolgokat beépítsük a saját hazánkba úgy, hogy elkerüljük a legtöbb negatívumot."


Tehát a kecske és káposzta örökös esete. Efelé kell haladnunk, de mikor ezek az országok, akik 3x-4x akkora GDP-ből gazdálkodnak sem tudták még ezeket kiküszöbölni, akkor ne kergessünk elérhetetlen álmokat, mert csak depresszió, frusztráltság és koppanás lesz a vége.


Mint mikor azt célzod meg, hogy te leszel a következő Elon Musk, mert egy csomó önfejlesztő anyagot meghallgattál, elolvastál és ha utána 40 évesen búslakodsz a "sz...ros" 200 milliót érő kis budai házikódban a "sz...ros" 4 éves prémium német autóddal és a "tetves" 1,1 millió nettós fizetéseddel, ami egyébként is "csak" úgy annyi, hogy egyéni vállalkozó vagy, máskülönben "csak" 700 ezer körül lenne. Tehát kudarcot vallottál és szenvedsz, miközben az emberek 99%-a cserélne veled.


No go zóna a Hős utca, de ott azért kisebb eséllyel halsz meg azért, mert aki melletted sétál le akarják őt lőni golyószóróval a rivális bandából és téged is éppen eltalálnak, nem akartak bántani, így alakult.


Vagy mikor Londonban (megtörtént volt kollégámmal még a sebhelyét is mutatta) békésen alszol az amúgy zajos és lepukkant albérletedben és mikor felkelsz wc-re valami darázscsípésnél 100x fájdalmasabb éri a lábadat és görcsbe rándul, kell pár másodperc, mire rájössz, hogy átment egy golyó a vádlidon, ami a vékony falak miatt volt, nem téged akartak ott se bántani.


"Láttál te mostanában lakásárakat? Vagy bérleti díjakat?"


A svájci, londoni, norvég, svéd, osztrák árakhoz mérd, azokhoz képest olcsó.


"Relative olcsóbb mint a nyugat, de a fizetések is töredéke az ottaniaknak."


Igen, ezért van hatalmas felvevőpiac nyugatabbra, akik örömmel felvásárolnák az itteni, NEKIK olcsó ingatlanokat, míg nekünk továbbra is megfizethetetlen lenne.


Mi ugyanezt úgy tudnánk hozni, hogy ha mondjuk Vietnamba vagy Thaiföldre költöznénk. Csak annyi apró baj van, hogy


1. Itt stabil a net, sokszor jobb, mint nyugatabbra, a harmadik világban annyira nem.

2. Itt az időjárásban nincsenek akkora extrémitások.

3. Itt azért nagyobb a közbiztonság, mint a harmadik világban.

4. A harmadik világban élve átértékeled az itteni egészségügy állapotát.


Szóval ez nem igazán másolható, pedig hidd el, szívesen költöznék olcsóbb, tengerparti országba nyugdíjas éveimre, aztán nem érdekelne, hogy ide meg jön a Balatonpartra meg Budapestre a svájci meg a német nyugdíjas.


De egyelőre az a forgatókönyv van, hogy ha szerencsém van és jól sáfárkodom, akkor nem kell az aprópénzt számolgatnom nyugdíjaskoromra a hatósági áras csirkefarhátra, de nagyon fel se fog vetni a pénz és sokkal kevesebb nyugdíjból megtakarításból fogok élni, mint a szomszédom, a svájci nyugdíjas, aki kp-ra vásárolta meg az ingatlant mellettem.


Neki kinyílik a világ, mert 2x, 3x annyit tud fogyasztani itthon, legyen az hévizi wellness, taxival viteti magát ide-oda, minden nap étteremben kajál és sosem fogy el a pénze, még a magánfogorvosra is jut neki.


Én meg feküdhetek otthon filmeket nézve, netezve, mert az ingyen van, esetleg szívhatok egy kis friss levegőt a Margitszigeten, mert az is ingyen van, aztán meglephetem magam jeles alkalmakkor 1-1 étteremmel, wellness hétvégével, ami a külföldről idejött nyugdíjasnak mindennapos.


"mikor már Lengyelországgal sem értünk egyet akkor már észre kéne venni, hogy gond van."


Azért a CEU doktor (akit nehéz lenne kormánypártisággal vádolni) is elszólta magát, hogy Európa nehogy be merje fogadni Kaczyńskit, mert trójai faló, el ne higgyék, hogy megjavult, csak egyensúlyozik az EU és Oroszország között, ráadásul nekik nem voltak olyan vidám emlékeik a Szovjetúnióról, mint a legvidámabb barakknak, tehát ők sem akarnak a választóik többségének nem szimpatikus döntéseket hozni.


Úgyhogy annyira még ne temesd a V4-et, szimpla taktika és stratégia a részükről.

2022. márc. 30. 13:39
 32/118 anonim ***** válasza:
82%
Szóval mindenki húzzon el aki nem fideszes. Oké, Anyádék miért nem emigráltak a kommunizusban?
2022. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/118 anonim ***** válasza:
82%
Kiváncsiságból kérdem, ezért is kapsz pénzt vagy csak a fészook trollkodásért.
2022. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/118 anonim ***** válasza:
38%
anyád jól szop. az tart itt.
2022. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 anonim ***** válasza:
96%

1. Össze-vissza kevered itt a dolgokat. Kicsit olyan volt ez mintha a Fox News -nak a szalagcímeit beleraktad volna egy paragrafusba.

Én elhiszem hogy Soros nem a legjobb ember, de maradjunk annyiban hogy a Fidesz kinevezte főgonoszként, annak érdekében hogy elterelje az emberek figyelmét a mindennapi problémáikról.


2. Nem tudsz mindig két oldal között lavírozni, főleg ha az egyik oldalnak tagja is vagy, ez nem ilyen egyszerű.


3. Nem minden pénz kérdése, az hogy bicikliutakat építsünk pl sokkal kevesebbe kerül mint fenttartani az autók által használt utakat és Hollandia a 70 es években jóval rosszabbb szituációban volt közlekedésileg mint Magyarország.


Az hogy nem ítélünk el embereket és nem uszítjuk az oldalakat az megint csak nem pénz kérdése. Az egész LMBTQ dolog a kormány részéről uszítás volt, eddig nem hallottam konkrét tények, hogy hány ember akarta átoperáltatni az óvodás gyerekét itthon, vagy hogy hány iskolában volt egyáltalán külsős emberek által végzett puhítás vagy minek hívták.

Nagyon fontosak a gyerekek védelme amíg a kormány érdekét az szolgálja, furcsa módon a pedofil papoknál kussban ültek ugyanezek az emberek, ja hogyha vallásról van szó akkor már nem érdekel minket a gyermekek védelme, sőt még segítünk eltusolni is.


Lakásáraknál nem tudom miről beszélsz őszintén szólva, ugyan úgy a fizetés nagyrésze elmegy lakásra a legtöbb embernek, pont úgy mint külföldieknek az ottani lakásoknál. Plusz ne keverjünk 8 millió lakosú városokat ide, mert metropoliszoknál a helyhiány miatt nagy az ugrás az árakban.

Svájc meg teljesen más világ, ne keverjük ide.


Én nem temetek semmit, azt látom hogy egyre nagyobb a polarizáció Magyarországon, egyre többen csak szalagcímeket olvasnak majd dühöngenek anélkül hogy utánnanéznének hogy mi is a történet háttere.

Egyre több az utállkozás és a homokba dugott fej ahelyett hogy a problémákra megoldást keresnénk.

2022. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/118 anonim ***** válasza:

@24 Elmehetsz a fenébe. Őszintén. Egy külföldi szereti így Magyarországot? Neked miben áll a patriotizmusod? Mit tettél, amitől jobb hely lett ez az ország? Én ma épp annyit, hogy 4 órát aludtam csak, mert megint szegény gyerekeknek tanítottam angolt ingyen. Mert ettől kicsit jobb hely lesz talán az ország, a te fröccsenő nyáladtól meg egyáltalán nem. Én tényleg szeretem ezt a helyet, a rengeteg hülyeségével, bénaságával, balkániságával együtt. Mert itt vagyok otthon, itt értem az embereket, függetlenül attól, hogy éppen hova húzták az ikszet, ide köt 30+ év emlék, hol méz, hol áfonya ízű csókoktól sokkal kevésbé kellemes dolgokig minden.


Egy mondatot nem fogalmaztál meg arról, hogy mi a hazaszeretet, a levonható következtetés maximum annyi, hogy a jelenlegi kormánypárt által meghúzott irányvonal az ez.


A politológiai vérlázító hozzá nem értésed már abból is remekül látszik, hogy abból, hogy leírtam, hogy baloldali vagyok, azt gondolod, hogy a mostani ellenzék kritikátlan szekértolója volnék. A jelenlegi ellenzék vezetője egy euroatlantista jobboldali turbókapitalista, ugyanolyan Thatcher meg Reagan rajongó szemét, mint Orbán, csak dolgozott politikán kívül, így érti a piacgazdaságot. Ennek a világon semmi köze a baloldalisághoz.


Elképzelni nem tudom, hogy írástudó emberként hogyan tudtad benyelni a Fidesz kommunkiációjának ezt az elképesztően lenéző, embereket ostobának tartó tételét, miszerint jelenleg a baloldaliság mint fogalom nagyon népszerűtlen Magyarországon, így tegyük szépen ekvivalenssé ezt az ellenzék szóval, függetlenül attól, hogy ez korrelál-e bármennyire a valósággal.


Azt nem értem, hogy neked miért nem elég nagy ahhoz ez a 93000 km², hogy elférjünk rajta mindketten. Befizetek/befizetnek utánam évi nagyjából 8 millió forint adót meg járulékot (kiátlagolva az elmúlt 5 évet), kábé mindenben csak építeni szoktam ezt az országot, szívem csücske a magyar kultúra, a házi könyvtáramban az 1000 kötetet közelíti csak a magyar irodalom és történelem, rengeteget önkénteskedem meg saját szakállamra is próbálok tenni, amit tudok. Te mit teszel? Tényleg kérlek, hogy áruld el, mert lehet itt megint mellet döngetni, de nem ezektől épül az ország, hanem ha felveszed a kapát és nekiállsz melózni, erről eddig túl sokat nem hallottunk.

2022. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/118 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerübb lenne a 33% fidesz agyhalottat elásni, mint a 67%nak elköltözni. Nem kellene lassan leszállni a döglött lóról tavaris?
2022. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/118 anonim ***** válasza:
4%

Én egyik oldalon sem állok, de azt mondom maradjon a fidesz, mert az már tele lopta magát.

Ha most más kerül hatalomra első dolga dagira lopni magát, szóval maradjon a fidesz.

2022. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/118 anonim ***** válasza:
72%

"Én egyik oldalon sem állok, de azt mondom maradjon a fidesz, mert az már tele lopta magát."

Láttál már olyan embert, aki azt mondja: "ej, nekem már elég pénzem van, nem kell több"?

2022. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/118 anonim ***** válasza:
75%

#1 tökéletesen elmondta a lényeget.

Egy maffiállam a jogállam helyett.

Nem azért nem mennek az ellenzékiek külföldre,nert annyira elégedettek elhiheted.

Sokan nem szeretnék itthagyni a családot pl.

Meg aztán ott a nyelvtudás.

Mindenki tudja,hogy akármennyire beszéli valaki jól a nyelvet,egy Franciaország pl sohasem fog úgy tekinteni rá,mint egy franciára.

Nem menekülésre kéne késztetni a népet,hanem elérni,hogy mindenki megtudjon élni, és normális társadalomban élhessen.

Mert sajnos ez minden csak nem az.

Hajrá ellenzék!

2022. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!