Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mit szól a tegnapi Országgy...

Ki mit szól a tegnapi Országgyűlési választás eredményéhez?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 04:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
87%
Fel nem tudom fogni, hogy valaki ezt komolyan gondolja amúgy. Miért lenne már joguk? Miben érinti őket egyáltalán? A tököm kivan, hogy olyan emberek is döntenek az én életemről is, akik még csak itt sem élnek. Nem tegnap volt trianon, ha annyira akartak volna jönni, már jöhettek volna. És azt mondja JOGUK van😂😂 sírógörcsöt kapok
2022. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
87%
Annyira hazafiak csak, hogy 1 évben egyszer elnyekergik az egy vérből valók vagyunkot valami koncerten, sírnak ott kettőt, aztán ennyike
2022. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
16%
Én hétfő óta liberális könnyekken ütöm fel a fröccsöt itt vidéken...igazán üdítő ;)
2022. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
25%

Magyarok?

IGEN

Egy normális magyar ember törődik a hazájával?

IGEN


Ez a mentalitás, hogy a határon túliak ne szavazzanak, csakis a balosok felháborodása, mert ugye ez is növelheti a Fidesz szavazatok számát.

Ha Én egy határon túl élő magyar lennék, akkor ha időnként haza látogatok, nem egy romokban álló, pöcegödörben szeretném tiszteletemet tenni, hanem egy normálisan működő országban. Egy olyan országban, aminek büszkén lehetek a szülötte. Továbbá egy határon túl élő ember életében is megeshet, hogy egyszer visszaköltözik a hazájába, akkor meg pláne, hogy JOGÁBAN áll szavazni a hazája jövőjéről.

2022. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ha ide költözik, akkor JOGA lesz hozzá. De akkor továbbra is mondom, ADÓZZON is itt pl. Azzal már nem akar beszállni az ország jövőjébe? Az itt élő rokonok szavazzanak, persze. De ő nem él itt, nem dolgozik itt, az hogy karácsonykor megnézni a rokonokat, baromira nem számít. És ha sose költözik ide? Akkor minek szavazgatott ide egész életében?
2022. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
73%

Jesszus, mert most egy jól működő országba látogatnál haza? El nem tudom képzelni, hogy milyen agymosáson mehettek át egyesek.

Mondjuk megértem, sok helyről jöhet az információ, ami vagy hamis vagy nem beszökik és ugye ha valaki nem tud ellenállni, sajnos így jár.

2022. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
35%

"Ez a mentalitás, hogy a határon túliak ne szavazzanak, csakis a balosok felháborodása, mert ugye ez is növelheti a Fidesz szavazatok számát."


Ebben nekem a legérdekesebb szintén a kettős mérce, mikor teljesen ellentétes a véleményük a nyugatra vándorolt állampolgárok szavazásáról.


Én meg azokkal szemben vagyok elutasító és nem azért, mert tudom, hogy nem a Fideszre vagy a Mi Hazánkra mennek ezek a szavazatok, hanem az ellenzékre, hanem azért, mert ha állítólag neki olyan jól fut a szekér a bezzegnyugaton, akkor igazán megengedheti magának, hogy választásokra hazajöjjön, ha nincs hova, akkor is a nyugati fizetésből röhögve ki tud venni egy AirBnB lakást arra a 2 éjszakára, legalább megnézi a saját szemével ezt a hanyatló Budapestet meg vidéket, aztán eldönti, hogy mennyire független-objektív a 444 meg a HVG.


#65: "De akkor továbbra is mondom, ADÓZZON is itt pl. Azzal már nem akar beszállni az ország jövőjébe?"


Miért, aki külföldön dolgozik, az itthon adózik? Esetleg még a TB-jét is szünetelteti, hogy máshol fizeti? De akkor bezzeg már hisztizik a hivatalban előttem a sorban, mikor egy laparoszkópiás epeműtétre van szüksége az x munkanapos elbírálási/átfutási idő miatt. És itt megint mielőtt félreértenéd: Olyan szempontból, hogy 2022 van és eltartunk adópénzből egy Mancikát, aki pecsétel, valóban jogos a felvetés, de ezt egyelőre egyedül ilyen haladóbb Gattyán-féle pártok iktatnák ki a digitalizációval.


Olyan szempontból viszont sántít, hogy ha annyira rossz a magyar egészségügy, akkor miért nem kocog be a Waberer's Medical Centerbe vagy a Duna Medicalba, ahol nem kérnek TB kártyát és ugyanúgy ellátják a kínait, timbuktuit, amerikait is mint a magyar állampolgárt, ha kifizeti a műtét árát... Jaa, hogy az már ingyen kéne kéremszépen, mert feljogosítva érzi magát a 18 éves kora óta felhalmozódott havi 8000 Ft-tal.


Ja és megint magam ellen beszélek az ország érdekét nézve, hiszen engem sem vet fel a pénz és fogalmam sincs miből fogom majd azokat a sokmilliókat kifizetni, amibe idősebb koromban az egészségügyi ellátásom kerülni fog. Csak én nem az államtól várom, hogy a pénztermő fáról szüreteljen, mert valójában pont az EÜ az, ami nyugatabbra is épp csak annyival jobb, - már amelyik országban egyáltalán az - ahol a GDP többszöröse a magyarénak meg kultúrájukból fakadóan egészségesebb* nemzet.


* Magyarországon sokat tett a Fidesz a napi tesiórával, ingyenes fitneszparkokkal, futópályákkal azért, hogy egészségesebb nemzet legyünk. Csodát nem tud tenni, nem tilthatja be a cigit, alkoholt, mert az biztos választási bukáshoz vezet. A chipsadóval sem ért el túl sokat, ettől függetlenül ez is egy pozitív kezdeményezés.


A KONTRAproduktív vizitdíjhoz képest mindenképpen az, amivel csak visszavetül az amúgy is sérülékeny, ellenséges-paranoid-ügyeskedő-mindent-ingyen-akaró magyar mentalitás.


Pont mint az ajnározott többkulcsossal is rövid idő alatt 12 év lassú munkáját tennék tönkre, mint mikor nekimész a traktorral az évek óta növekvő facsemetének. Pillanatokon belül újra visszatérne a borítékos rendszer, ráadásul még papíron is önmagukat szopatnák be, mert lecsökkenne az átlagbér. Viszont akkor már hirtelen a mediánt lenne divat mutogatni, hogy mennyivel egyenlőbb lett az ország... Jah, csak éppen a szolidáris vezetők, akik akkor örömmel lobogtatnák a bérpapírjukat, hogy ugyanannyit vagy csak kicsivel keresnek jobban borítékban vennék ki a háromszorosát újra.

2022. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%
67. Csak tudod szemben a nyugaton dolgozókkal, a Romániában élő magyarok egy percet nem tartózkodtak itt, nem tettek le itthon semmit az asztalra. Igen, ugyanúgy elítélendő, ha valaki Ausztráliából pampog bele az életünkbe. Semmi kétség.
2022. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
81%
Ja, sokat tett a kormány mindennapos testneveléssel, ez megmosolyogtató. Amikor számos iskolában tornaterem sincs, a legtöbb termet meg heti 3 napos testnevelés órákra tervezték. Hogy ennyire hogy lehet valaki elvakult? Jól kimosta az agyadat a propaganda.
2022. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
23%
#68: Annyi különbséggel, hogy az Ausztráliában élő nem kényszerből van ott, hanem SAJÁT DÖNTÉSBŐL, a határon túli magyarnak meg nem fognak az anyaországban ingyen lakhatást biztosítani, mert nem olyan gazdag az állam, az ottani nyomorból meg nem nagyon tud úri passzióból ide rohangálni, örül minden morzsának, például, hogy egyáltalán foglalkozik vele az anyaország, hogy őt attrocitások érik a románok, ukránok, szlovákok részéről.
2022. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!