Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt rosszabb/jobb az...

Miért volt rosszabb/jobb az elmúlt 12 év, mint az előtte lévő időszak?

Figyelt kérdés

Minden politikai elfogultság nélkül, csakis konkrét példákkal szemléletve valaki el tudná ezt végre magyarázni, mondjuk úgy, hogy pl. adott dolog 12 éve ilyen volt most meg olyan?


Körülöttem sok vérfideszes és hithű ellenzéki van, és a választás előtt már szinte ölre mentek egymással.


Én bevallom őszintén 12 éve még bőven az iskolapadot koptattam és gyerekként egyáltalán nem érdekelt a politika, ahogy most sem, így nincs is viszonyítási alapom. Viszont bárkit kérdeztem eddig, aki váltig állította valamelyiket, nem tudott érdemben válaszolni, példát mondani és amúgy hihetően alátámasztani, hogy miért volt jobb vagy rosszabb az élet 12 éve, mint most. Mindkét oldalról eddig csak a hőbörgést tapasztaltam.


2022. ápr. 4. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Fidesz:


Csok, babaváró

25 év alatt szja mentesség

13. Havi nyugdíj

Árstop

Háború ellenesség

Családosoknak adó visszatérítés


Mzp meg nem érdekel.

2022. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Jaj, most kezdjük felsorolni, munkanélküliség csökkenése, reáljövedelem emelkedése, alacsony infláció ( utóbbi időben nem), devizahitelesek megsegítése, egykulcsos SZJA, SZJA visszatérítés, otthonteremtési támogatás, család adókedvezmény, nemzeti érdekek védelme, rezsicsökkentés és még sorolhatnám napestig.... ezeket miért nem csinálta annak idején a baloldal? Mert b@sztak kormányozni, a megszorításra megszorítás volt a válasz, a gazdaság meg bedöglött....
2022. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Mi sokkal jobban élünk a családdal, mint korábban. Én a baloldali kormányok alatt voltam huszonéves, fizettem a 36% adót, és semmi támogatás nem volt, ráadásul még el is kúrták az egészet. Soha többet nem szabad őket visszaengedni.
2022. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamivel jobb most az anyagi helyzetem, de nem voltam szavazni, mert a csak a szerencsének köszönhető mindez, független attól, hogy melyik lopitikus szívja a vérünket. Gyurcsótány idejében az tetszett, hogy a lopás mellett hagytak mást is élni. Elment az ember dolgozni, feketén vagy 4 órára bejelentve, mellette ment a keverés-kavarás, fusizás, az élelmesebbje összehozott két lakásra valót valamelyik proli kerületben. Nekem is összejött. Orbikáék már a fél országra rátették a kezüket, de a csoki-babahiteleknek köszönhetően 10 év alatt felment a két kis lakásom piaci értéke 20 millióról 60-65 millióra, amelyik bérbe volt adva 10 éve havi 60 ezerért azt most 150-ért bérlik. Vakszerencse, jó időben jókor tudtam rá összerabolni, miközben napjainkban a csokihiteles megkapja ajándékba a 20 milliót, de természetesen ez mind a vállalkozó zsebében landol. Aki pedig most küzd a lakásra gyűjtéssel és nem csokibabázik, az beszopta, fiatalok százezrei. Érettségivel, technikusival és 2 keresett szakmával arany életem lett közben, a vállalkozó gennyek elüldözték az országból a jó szakembereket, utánpótlás alig van, ez sem annak köszönhető, hogy célzottan tettek volna érte, hanem a vállalkozó mocskoknak és a hullafos oktatási rendszernek. Eü ugyanúgy nincs, Gyurcsótánynál és a kolostormalacnál is éves várólista, talán most annyival jobb, hogy bizonyos műtéteknél kevésbé elvárt a hálapénz.
2022. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isti22 ***** válasza:
Van egy rakás gazdasági és társadalmi mutató, vesd össze azokat. Mi érdekel? :)
2022. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!