Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek minden felületen...

Ellenzékiek minden felületen hangoztatják, hogy költöznek az országból, hány %-uk fog valóban elköltözni?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 4. 17:35
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
76%
A szellemi nyomor újra győzedelmeskedett az ész fölött. Aztán a kérdező fog a legjobban csodálkozni, amikor azt mondják neki, hogy a sürgős műtétjére két év múlva kerül sor. Vagy mehet magába letenni a milliókat.
2022. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

#29


Az elég érdekes lenne mivel ~60 ezer font körül van egy ORVOS átlag fizetése LONDONBAN :)


~havi 2 millió forint

2022. ápr. 4. 18:16
 33/51 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván nem a választás utáni napon fognak elindulni a tömegek, folyamatos kivándorlás volt az utóbbi években is, mindenki akkor megy amikor lehetősége van rá. Én 1-2 év múlva indulok meg, jövőre fogok diplomázni, addig összegyűjtök annyi pénzt amiből már el tudok kezdeni egy külföldi életet. Szívem szerint már holnap pakolnám a dolgaimat, de végzettség és pénz nélkül nem sok értelme lenne kiköltözni. És nem vagyok ezzel egyedül, több olyan barátom van aki külföldön képzeli el a jövőjét, mint olyan aki Magyarországon. Mindannyian egyetemisták vagy szakemberek és jól beszélnek legalább egy idegen nyelvet, úgyhogy valószínűleg könnyen boldogulnak majd odakint. Lehet itt puffogni hogy ott sem kolbászból van a kerítés, vagy hogy menjünk nyugodtan ha valami nem tetszik mert csak rontjuk itt a levegőt, de aztán ne sírjon senki, hogy alig van egészségügyi dolgozó aki el tudná látni és tízezreket kell kiadni a magán ellátásért, vagy pár év múlva nem lesz aki tanítsa a gyerekeit, vagy hogy hónapokat kell várni ha szakemberre van szüksége.:)

Egyébként nem (csak) a fizetéssel van gond, én itthon is jól meg tudnék élni ezzel a végzettséggel, de megértem azt is aki a pénz miatt megy. Nekem személy szerint a magyar társadalomból van elegem, a folyamatos panaszkodásból, a gyűlölettel teli légkörből amit a kormány teremtett, valamint a politika magánéletbe való bekúszásából, és a mindenhonnan ömlő propagandából. Nem ítélem azt sem, ha valaki a Fidesszel szimpatizál, egészségére, de nekem bőven elég volt belőle ennyi.

2022. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

#22

Ez alá is tudod támasztani valami adattal?

2022. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
77%

Különbség itthon és külföldön.


1. A lakhatás kicsit drágább külföldön, mint itthon. Ez tény. +1 Magyarországnak.


2. A fizetés sokkal több, még minimálbéren is, ugyanazért a munkáért, amiért itthon még kevesebbet kapsz. Tehát itthon kapsz mondjuk 200 ezret X melóért, azért kint kapsz 700 ezret. +1 Külfdön


3. A termékek a boltokban nem drágábbak. Sőt egy csomó minden olcsóbb. A dohányárú egyes helyeken drágább, illetve most az árstop miatt az üzemanyag, de ez nem túl releváns jelenleg. +1 Külföldön


4. Kedvesebb és barátságosabb társadalmak. +1 Külföld.


5. Elfogadnak olyannak, amilyen vagy. Nem ítélkeznek. +1 Külföld


6. Ugyancsak rengeteg támogatási lehetőséget lehet felvenni, akár Németországban is. Adókedvezményektől, gyerekvállalásig stb, és ezt megadják külföldi állampolgároknak is. +1 Külföld


Sorolhatnám még, de a lakásárakon kívül amúgy mindenben leköröz minket a nyugat. Sokkal élhetőbb.


Ennyit erről.

2022. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim válasza:
94%
Én menni fogok egyértelműen, most nyáron kapok diplomát a Semmelweisen, nem mosogatni megyek. Nem szeretnék olyan országban élni, ahol az emberek egymásra mutogatnak, nincs elfogadás, empátia és tisztelet. Rengeteg szakmában hiányzik a megfelelő munkakörnyezet. Én nem szeretném olyan kórházban végezni a hivatásomat, ahol azért nem tudok megmenteni emberéleteket, mert nincs megfelelő eszköz és kapacitás. A megbecsülés hiányáról pedig szót sem ejtenék. Nyugaton sincs kolbászból a kerítés, ott is dolgozni kell, csak ott van megbecsülés, és nem kell azon agyalnom, hogy pályakezdőként ki tudom-e fizetni a rezsit, az albérletet.
2022. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

3. A termékek a boltokban nem drágábbak. Hazugság, országfüggő.


4. Kedvesebb és barátságosabb társadalmak. Szintén ferdítés, nem igaz.


5. Elfogadnak olyannak, amilyen vagy. Nem ítélkeznek. Szintén egy ferdítés..


6. Ugyancsak rengeteg támogatási lehetőséget lehet felvenni, akár Németországban is. Adókedvezményektől, gyerekvállalásig stb, és ezt megadják külföldi állampolgároknak is Ez miért lenne +1 a külföldnek mikor itt is van ilyen? Sőt több is, CSOK, babaváró, stb.



Egy dolog van a fizetés valóban több, de ott sincs akkora szakadék mint ahogy előadod, igen aki itthon annyira képes, hogy kipucolja utána a WC-t az ha kimegy külföldre akkor többszörösét keresi. Viszont aki kicsit is próbálkozik és/vagy képzi magát és talál egy jobb melóhelyet akkor még gyári melósként is megkeresi bőven a 300-400 nettót, elég egy targoncásvizsga hozzá.

2022. ápr. 4. 18:35
 38/51 anonim ***** válasza:
4%
semennyi. Csak a szájuk nagy most.
2022. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
96%
Hány külföldi országban éltél huzamosabb ideig kérdező?
2022. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
95%

15#

Nem munkásszállon szálltunk meg, lakást vettünk ki🙄 hidd el nekem jó napi 8 órában takarítani, heti 4 munkanap ennyi pénzért. Közben a nyelvet is szépen tanulom. És kint még az élelmiszer árak is alacsonyabbak.

2022. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!