Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális, hogy a választások...

Normális, hogy a választások óta lúzernek érzem magam amiért Magyarországon kell élnem miközben minden kortársam már külföldön éli az álmát? 😭

Figyelt kérdés

Ma úgy mentem be a munkahelyre, mint egy félkegyelmű a zártosztályra. Pedig szellemi munkakörben dolgozom, de így is cikinek éreztem az egész napot, hogy továbbra is ugyanazokkal az emberekkel kell egy légtérben lenni, akik közül sokan lehet megszavazták ezt a debil kormányt.


Amikor pedig belegondoltam, hogy rengeteg ismerősöm már rég Dániában/Ausztriában/Hollandiában/Angliában dolgozik menő munkahelyen miközben én a sokszázezres angol nyelvtanfolyamon még mindig az "in front of the little duck" mondatkiegészítős feladatokkal szenvedek akkor majdnem elsírtam magam! 31 vagyok már az agyam is alig fog. 😭😭😭😭😩😩😩😩


Sok évet sz**tam sok csuszással az egyetemen, de mégis mi a francnak...? Hogy a rohadt életbe van az, hogy egy épkézláb mondatot nem tudok még angolul se megérteni (nemhogy a német jajj istenem).

És akkor arra gondoltam, hogy míg én napról napra agyonstresszelem magam a 250 ezres fizetésemért a rég kint élő ismerőseim már németül énekelnek romkocsmás koncerteken Berlinben, Koppenhágában fagyiznak a csinos szőke barátnőikkel miközben én itt rohadok nulla nyelvtudással és szakmai tapasztalattal.


Ráadásul fél éve tartós beteg vagyok, szóval már kulimunkára (mosogatás, raktár) se mehetnék ki mert kell itthon a drága gyógyszeres kezelés.


Totálisan tönkrement az életem és itt fogok megrohadni ebben a félázsiai diktatúrában suttyó emberek között halkan meghunyászkodva miközben 12 évesen nem ilyen életről álmodtam. 😭 😥😖


Mondjatok valami bíztatót kérlek!



2022. ápr. 4. 21:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, nekem az is eszembe jutott, hogy ebben az országban mennyi a beteg ember (egészségileg), nem véletlen. Nekem már az a véleményem, hogy megbetegít ez az ország.


Nézd a követező dolgok minőségét:

- élelmiszerek: az olcsó vagy megfizethető élelmiszer nagyon silány. Én egészséges étrendet követek, hát sokkal többe kerül, mint megvenni a fehérlisztből készült tésztát és összedobni egy krumplis tésztát. És ezek gyorsabban laktatnak, amikor nagyon szegények voltunk régen, csak ilyenekre volt pénzünk, vagy cukros kenyeret ettünk, mert nem telt másra. El is voltam hízva, gyerekként(!) voltam 70 kg körül. (Most már nem, még mielőtt... de azóta is bennem vannak a rossz minták, amiket napi szinten lelkierő leküzdeni, hogy ne győzzenek.)


- víz: nem a forrásnál mért érték, mert az állítólag "világviszonylatban kiváló", hanem a házakba menő csövek olyan állapotban vannak, hogy szét kell klórozni meg vegyszerezni a vizet.


- levegő(!!!) - nagyon sok betegség okozója a szennyezett levegő. Legújabb kutatások szerint pedig már születésedkor nyomot hagyott rajtad, az anyai méhlepénybe is bejut. És a szomorú, hogy nem törődnek a forgalom gázainak csökkentésére, vagy több zöldfelület létrehozására. Épületek bontásakor porzik minden, emiatt lettem allergiás tavaly. (Svédországban láttam, hogy épületbontáskor vízzel - ez lehet összegyűjött szennyvíz is - locsolnak folyamatosan, hogy megfogja a port és az ne szálljon. De itt erre nincs gondolat, minek az, fulladjon meg a magyar.


- stressz: El nem lehet mondani, mennyi betegség okozója. Itt nem divat a lelki egészség promotálása. Iskolában, munkahelyen, közlekedésben, vagy mondjuk egy ügyintézés is stresszes mert ha nem hoztál el valamit, leb.sznak, nem azt mondják, hogy majd még kellene ez meg az (jártam olyan helyen külföldön, ahol ez volt a mentalitás). Az emberek folyton idegesek, amit átragasztanak a másikra.


Szóval itt úgy leszel felnőtt, hogy már egy csomóaknak magas a cukra vagy csak inzulinrezisztens, elhízott, asztmás, magas a vérnyomása. 25 éves ismerősömnek lehidaltam mikor kiderült, magas a vérnyomása. Ezek hidd el, nem normális dolgok ennyi idősen...


Vagy városokban már mindent lebetonoznak, nincs egy zöld felület sem.

Európában vezetünk rák tekintetében, de a többi mutatónk is katasztrófa.

2022. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%
Kifelejtettem az alkoholizmust, mint hungarikumot. Ez főként a stressz miatt van.
2022. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem mindenkinek habostorta kint sem az élet. Van aki hiába megy ki, ugyanúgy nem tud elszakadni a magyar szenvedésétől.

Én is szarul érzem most magam, még a maradék maroknyi barátom is kiköltözik. Én 30 vagyok, gerinc és porckorongsérves. Van diplomám, angolul németül is tudok valamennyit, de egy ilyen probléma miatt annyira nem opció már nekem sem a külföldre költözés. Egyet nem értek, hogy ha már úgyis itt vagyunk, mi az istenért nem tudunk egy kicsit jobban összetartani, kicsit kedvesebbek lenni egymással, attól függetlenül, hogy ki kire szavaz. Mindannyian magyarok vagyunk, ne legyünk már a saját magunk ellenségei... annyira gáz. Szóval kérdező, éld meg most ezt a szomorkodást, aztán tűzz ki célokat, élj azoknak, és egy picit próbáld meg máshogy látni a világot. Próbálj meg örülni az apró dolgoknak is. Én most ezt teszem.

2022. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

#15: "A betegség miatt nem úgy alakult az életem ahogy terveztem"


Milyen betegséged van? Tehát csakis emiatt nem is gondolkoznál el soha a külföldre költözésen?

2022. ápr. 6. 18:31
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Azóta eltelt két hét, ki hogyan van? A kezdeti elkeseredettség csökkent vagy változott valami? Csak érdekel.
2022. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
77%
25 én csak egyre szarabbul és egyre elszántabban. Idő volt felfogni is, hogy tényleg ebben a nyomorult országban élek.
2022. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Május 23-án kezdek Birminghamben. Most próbálom rendezni az albérletet.
2022. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
#27: Milyen végzettséggel utazol ki megkérdezhetem? Mit fogsz dolgozni?
2022. ápr. 20. 19:08
 29/32 anonim ***** válasza:
Mérnök vagyok, de programozni fogok, szóval nem a végzettségemmel kapcsolatos a munka.
2022. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Gratulálok én is! Egy lépést megtettél, csak így tovább!
2022. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!