Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális, hogy a választások...

Normális, hogy a választások óta lúzernek érzem magam amiért Magyarországon kell élnem miközben minden kortársam már külföldön éli az álmát? 😭

Figyelt kérdés

Ma úgy mentem be a munkahelyre, mint egy félkegyelmű a zártosztályra. Pedig szellemi munkakörben dolgozom, de így is cikinek éreztem az egész napot, hogy továbbra is ugyanazokkal az emberekkel kell egy légtérben lenni, akik közül sokan lehet megszavazták ezt a debil kormányt.


Amikor pedig belegondoltam, hogy rengeteg ismerősöm már rég Dániában/Ausztriában/Hollandiában/Angliában dolgozik menő munkahelyen miközben én a sokszázezres angol nyelvtanfolyamon még mindig az "in front of the little duck" mondatkiegészítős feladatokkal szenvedek akkor majdnem elsírtam magam! 31 vagyok már az agyam is alig fog. 😭😭😭😭😩😩😩😩


Sok évet sz**tam sok csuszással az egyetemen, de mégis mi a francnak...? Hogy a rohadt életbe van az, hogy egy épkézláb mondatot nem tudok még angolul se megérteni (nemhogy a német jajj istenem).

És akkor arra gondoltam, hogy míg én napról napra agyonstresszelem magam a 250 ezres fizetésemért a rég kint élő ismerőseim már németül énekelnek romkocsmás koncerteken Berlinben, Koppenhágában fagyiznak a csinos szőke barátnőikkel miközben én itt rohadok nulla nyelvtudással és szakmai tapasztalattal.


Ráadásul fél éve tartós beteg vagyok, szóval már kulimunkára (mosogatás, raktár) se mehetnék ki mert kell itthon a drága gyógyszeres kezelés.


Totálisan tönkrement az életem és itt fogok megrohadni ebben a félázsiai diktatúrában suttyó emberek között halkan meghunyászkodva miközben 12 évesen nem ilyen életről álmodtam. 😭 😥😖


Mondjatok valami bíztatót kérlek!



2022. ápr. 4. 21:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
#8: elhiheted, ezt senki nem akarja. Csak esélytelen már szinte, annyira a Fidesznek lejt a pálya, élete meg mindenkinek csak egy van. Nem várhatunk örökké, amíg változnak a dolgok.
2022. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Biztató: próbáld meg, mi a legrosszabb, ami történhet?


Nem sikerük munkát találnod - de akkor is elmondhatod, hogy megpróbáltad és ezért büszke leszel magadra


Nem érzed jól magadat és hazajössz - 1-2 évet mindenhol ki lehet bírni, és egy kaland.


Szóval ha sosem próbálod meg, bánni fogod. Az

írásodból azt látom, mennél, csak sok mindentől félsz. Ne félj, hidd el, büszke leszek utána magadra!

2022. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
#12: Krónikus beteg vagyok és drága injekciót kell kiírni tb-re. Külföldön ez nem tudom hogy menne főleg magabiztos (német meg egyenesen 0) nyelvtudás nélkül. Ez az egy ami visszatart.
2022. ápr. 5. 22:02
 14/32 anonim ***** válasza:
40%
Pont az ilyen emberek hozzáállása a nevetséges, mikor egy külső tényezőt, a poltikát okolod a saját sikertelenséged miatt. A te hibád, hogy nem tanultál meg angolul és németül. A te felelősséged, hogy olyan az életed amilyen. Nem Orbán Viktoré, nem Gyurcsány Ferencé. Fideszes befolyás nélkül is lehet valaki sikeres és jómódú, Magyarországon is, Fidesz kétharmad mellett is. A gyengék szórakozása a politikára hárítani a saját sikertelen élet okait.
2022. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy én is biológiai terápiát kapok, nekem sem opció a kiköltözés, 3 nyelven beszélek angol német és orosz. A betegség miatt nem úgy alakult az életem ahogy terveztem, de nem az Orbánt hibáztatom, örülök, hogy egyáltalán kifizeti a havi 1000€ s gyógyszeremet a tb. Nyilván nem örülök amúgy Orbánnak, de ez van.
2022. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

14-es, jellemzően a privát szférában, valamilyen technikai, mérnöki, informatikai vonalon dolgozók beszélnek így.


De van aki az oktatásra, a gyógyításra, a kultúrára, a tudományra, a felsőoktatásra, művészetekre tette fel az életét. Ezeket a területeket hihetetlenül leuralja és észak-koreai módszerekkel szabályozza a rezsim, tényleg lélegezni sem lehet tőlük.


Vannak gyönyörű hivatások, amiket csak állami szektorban lehet érdemben gyakorolni, és a mostani állampárt ezeket végletesen átpolitizálta, magasan képzett, minőségi embereket cserélt le sorozatban középszerű vagy egyenesen botcsinálta pártkatonákra minden vezetői tisztségben, most analfabéta, dilettáns pártemberek diktálnak politikai érdekek mentén professzoroknak, tudósoknak, orvosoknak, művészeknek, pedagógusoknak.

Ilyen mélyen ezek a területek még soha nem voltak.


Értem én, hogy a magyar társadalom soha nem a szolidaritásáról volt híres (ha nekem jó, a másik dögöljön meg nyugodtan), de azért legalább elképzelni próbáld meg, hogy százezrek, sőt, milliók állnak a fax rox végén.


Oké, ameddig te nem agyhalott fideszes pártutasításai mentén kell dolgozz, addig te megúsztad. Örülj neki!

2022. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, hogy sok réteg most szenved, de azért már ne Orbán hibáztassuk, hogy nem tanult meg egy nyelvet. Tanár nélkül tanultam meg otthon egy év alatt üzleti középszintre oroszul, mert erre volt akkor szükség az előremenetelben. Igen is szükség van alázatra és nem csak várni kell az ellenzéki kétharmadot.
2022. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
88%
Nézd az tényleg gáz, hogy 31 évesen még angolul sem tudsz. Tudom azt kérdet írjunk valami biztatót, de így tényleg nehéz. Mi olyan rohadt bonyolult azon az angol nyelven? Meg akarod egyáltalán tanulni? Mert szerintem aki ráfekszik az pár hónap alatt megtanul minimum közép szinten. Nyelvtudás nélkül nyilván esélyed nincs külföldön, nem tudok bíztatót mondani sajnos, tanulj meg angolul, ha vért izzadsz vele akkor is.
2022. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%

Akik azzal érvelnek, hogy ők saját erőből, egyedül tanultak meg például nyelveket, meg csak rajtad múlik, stb. Van egy olyasmi, hogy lelki erőforrás: mindenkinek más mennyiség van belőle, függ attól, milyenek a körülményei, egészsége, családja, és sajnos igen, a közhangulat is befolyásolja, ami megy napi szinten az országban. Aki eleve "nehezített páyán" indul, annak kevesebb van, és erre még jön a politik is, ki lehet találni, hogy az adott embernek sokkal kevesebb lelki ereje lesz "geyedül, otthon" nyelvet tanulni.


Az élet nem igazságos, ez van. Nem azt mondom ezze, hogy a politika tehet róla, hogy nem tud megtanulni angolul, aki érti, érti, aki nem, annak hiába magyaráznám.

2022. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
19 értem és egyetértek. Belegondolva nekem óriási előnyöm volt, mert értelmiségi családba születtem megfelelő anyagú háttérrel. Elhiszem, hogy aki nem szerencsés annak a lelki erőből kevesebb jut és a politikának nagyobb befolyást tud a saját életében, mint azt kellene.
2022. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!