Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van esély leváltan...

Szerintetek van esély leváltani a fideszt és -elkezdeni- helyretenni a jogállamot addig amíg a 60+ generáció még életben van?

Figyelt kérdés
az új választók 70+%-a ellenzéki. tehát durván a 3/4-e. a nyugdíjasoknál ez pont fordítva van. emellé jön az, hogy egy teljesen fideszre írt választásról van szó, médiája pedig az ellenzéknek nincs, egyszóval mintha nem is lennének, sok embernél nem is jönnek számításba, csak az a hír jut el hozzájuk amit a fidesz akar. az szerintem vitán felül áll, hogy a fidesz nem bukik bele semmibe, bármi történjék, a szavazóik soha nem pártolnak el. elég arra gondolni hogy az utóbbi 12 évben csináltak 40 olyan dolgot amibe egy normális demokráciában bármelyik párt belebukna, itt pedig még csak meg sem ingatja a hatalmukat semmi. de vicc nélkül, holnapig tudnám ezeket sorolni. én sajnos más megoldást nem látok, csak várni, hogy minél több új szavazó legyen, és minél több Ratkó-gyerek menjen.. borzasztó ezt kimondani, remélem nincs igazam:(
2022. ápr. 5. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Badarság azt hinni, hogy a fidesz nem termeli ki a saját utánpótlását ezzel a jobbágyi lekenyerezéssel, amit az adókedvezmények, CSOK, közmunka, stb. képvisel. Az új választókból két választással későbbre simán lehetnek vérfideszesek.
2022. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Én is így látom. Még kb. 20 évig fidesz lesz.
2022. ápr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Az mellékes hogy a DK a legerősebb balos párt,amelynek a szavazótábora döntően 50+-os ? 😅
2022. ápr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom én ahány nyugdíjast ismerek minden ellenzéki szavazó mert a kommunista időket sírja vissza. Ellenben a fiatalok jó része akit ismerek pedig Fideszes így nem tudom van erről valami statisztikád ami alapján jöttek ezek a számok ?
2022. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Taigetoszra minden 60+ossal. Gratulálok a szüleidnek, de nem irigylem őket.
2022. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, had javítsalak kicsit. 2018 óta elhunyt nagyjából 100.000 idős honfitársunk. Vélelmezhető, hogy többségük fideszes. Választó koru lett nagyjából 80.000 fiatal. Vélelmezhetően azon kevesek, akik szavaztak, azok inkább ellenzék. Azt tudom mondani, hogy a Fidesz kitermeli magából újra a saját szavazóit, meg ezt nem az öregek döntötték el, hanem a társadalom szélére sodródott szegények, és mélyszegények, akik boldogok attól a plusz 10 ezer forinttól is.
2022. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem igazán, annyira sok nyugdíjas van, akit egy 13.havi nyugdíjjal meg is lehet venni. A fiatalok közül sokan elhagyják az országot. Csak azt nem értik meg a nyugdíjasok, hogy addig kaphatnak nyugdíjat, amíg van aki azt az adójával kitermeli. Mivel a sok gyerekes családok, cigányok, közmunkádok nem fizetnek annyi adót, sem a nyugdíjasok, nem nagyon lesz miből nyugdíjat osztogatni, ha minden fiatal elmegy innen.
2022. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%
Persze hogy elmennek a fiatalok ezek után én is elmennék: https://www.youtube.com/watch?v=GjLVZU_Qzbs
2022. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
készült most is sok közvéleménykutatás, meg hát könyörgöm, gondolom nem barlangban éltek. a fiatalok többsége szerintem vitán felül áll hogy ellenzéki beállítottságú, ha nem a 1-40 fős baráti/haveri körödet tekinted mintavételnek, hanem körülnézel. a DK szintén egy jó példa. sok öreg Gyurcsányt pont annyira tekinti istenségnek, mint a fideszesek orbánt. és mindkettő abszolút ex-kommunista, sok emberükkel-tagukkal együtt. A fidesz ráadásul a nyugati ideológia helyett mindenben a putyini oroszországhoz dörgözőzik, és mint láthatjuk, ez tetszik a szavazóiknak, vagyis a magyarok harmadának. érthetetlen
2022. ápr. 5. 09:05
 10/21 A kérdező kommentje:
bocsánat, a sértődés elkerülése végett, Orbán neve nem direkt ekrült kis betűvel leírásra, míg Gyurcsányé naggyal. mindkettőt egyaránt egy kóros elváltozásnak tartom Mo testén
2022. ápr. 5. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!