Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van esély leváltan...

Szerintetek van esély leváltani a fideszt és -elkezdeni- helyretenni a jogállamot addig amíg a 60+ generáció még életben van?

Figyelt kérdés
az új választók 70+%-a ellenzéki. tehát durván a 3/4-e. a nyugdíjasoknál ez pont fordítva van. emellé jön az, hogy egy teljesen fideszre írt választásról van szó, médiája pedig az ellenzéknek nincs, egyszóval mintha nem is lennének, sok embernél nem is jönnek számításba, csak az a hír jut el hozzájuk amit a fidesz akar. az szerintem vitán felül áll, hogy a fidesz nem bukik bele semmibe, bármi történjék, a szavazóik soha nem pártolnak el. elég arra gondolni hogy az utóbbi 12 évben csináltak 40 olyan dolgot amibe egy normális demokráciában bármelyik párt belebukna, itt pedig még csak meg sem ingatja a hatalmukat semmi. de vicc nélkül, holnapig tudnám ezeket sorolni. én sajnos más megoldást nem látok, csak várni, hogy minél több új szavazó legyen, és minél több Ratkó-gyerek menjen.. borzasztó ezt kimondani, remélem nincs igazam:(
2022. ápr. 5. 08:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy látom elsősorban a szegényebb, kiszolgáltatottabb rétegekben lehetetlen megdönteni a Fideszt és a társadalom csak kb 20%-a foglalkozik aktívabban politikával, a többiek alig követik és kistelepüléseken, ha néznek is híreket, az valószínűleg kormánypropaganda lesz. Ez az amit az ellenzék nem tud kompenzálni, hogy egyszerű faék üzenetekkel bombázza a választókat a Fidesz és sokakat nem is ér el más információ ezen a buborékon kívül. Mondjuk az túlzás, hogy minden fiatal vándorolna ki, ezt csak az indulat mondatja sokakból. Az emigráció nem csak egy ilyen szórakozás, az nagyon komolyan befolyásolja az életsorsokat, egy kialakult családi, baráti közeget nem annyira egyszerű hátrahagyni és nem biztos odakint is minden annyira rózsaszín, ahogy elképzelik.
2022. ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Akkor már csak 20 évig kell kitartani ez az ellenzék mellett, mire a 60-ok kimennek, és akkor majd nyerhetünk? Addig is, ők 50-60-an üljenek a parlamentbe, mint aki jól végezte dolgát, havi milliókért, hisz erről nem tehetnek?
2022. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
jó, azt hozzá kell tenni, hogy elnyomó (jelen esetben hab a tortán hogy fasiszta) hatalmat soha az életben nem döntöttek meg demokratikus úton, vagyis választással. pont olyan ez mintha a Deákon leállnál itt a piros hol a pirost játszani egy hamiskártyással, aztán nem érted miért történik minden, holott tudtodon kívül az ő szabályai szerint játszol. mi 4évente leállunk kártyázni a fidesszel, még. remélem, nem sokáig, ezek a szavazások a demokrácia megszégyenítései mind, holott pont hogy az ünnepének kellene lennie
2022. ápr. 5. 09:12
 14/21 anonim ***** válasza:

"Ellenben a fiatalok jó része akit ismerek pedig Fideszes így nem tudom van erről valami statisztikád ami alapján jöttek ezek a számok ?"


Rossz fiatalokat ismersz. Az idei szavazásról még nincsenek kinn a részletes demográfiai adatok, de alapvetően nem mond marhaságot a kérdező:


[link]

2022. ápr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
midnenki magához hasonló emberekkel veszi körbe magát tudat alatt, ezért leeht ez. erre értettem hogy sokkal nagyobb mintavétel kell a pontosabb képhez
2022. ápr. 5. 09:17
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

Durva leszek kérdező, de nem hinném hogy arra a rétegre kellene bízni a szavazást, akiknek a legfőbb szempontjuk hogy kit hogyan lehet megkefélni...

Az meg nem ratkó korszak, hogy idősödik valaki, egy 60+-os embernek már benő a feje lágya annyira, hogy tudja mi merre hány méter.

A mai fiatalság egy kitermelt deviáns, elrontott neveléselmélettel bíró közeg, akik lázadnak minden ellen, ami a rendről szól.

Ezekre bízni választásokat, szavazást?

2022. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Itt nem az a baj, hanem a szipós emberek szaporodnak Szabolcsban, addig van baj, amíg ezt a betegséget nem állítjuk meg és nem adunk nekik agyat.
2022. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17, nem csak Szabolcsban szaporodnak...
2022. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
16. válaszoló aztajóéletbeanemjóját:Dd
2022. ápr. 5. 11:48
 20/21 anonim ***** válasza:
A 16-os válasszal az a baj, hogy az idősek nem akarnak változást. Apám is 65 éves és Fideszre szavazott, hogy jöjjenek az oroszok, mert adják jó áron a gázt, hogy ne fagyjon meg és Viktorka ne engedje be a migránsokat. Kérdeztem tőle, hogy ellop mindent a Fidesz, nem baj. Azt mondta, neki max. 10 éve van, addig legyen biztonság, a többit majd én meg a mostani fiatalok megoldják. De neki béke-nyugalom kell. Én ellenzékre szavaztam, hogy legyen változás, mert a tőlem még fiatalabbak egyszerűen állnak a langyos vízben mint a nyugdíjasok, de egy fiatal élni akar, nem vegetálni és várni a halált.
2022. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!