Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a hamarosan...

Szerintetek a hamarosan nyugdíjba menő generációnál nem lesz ez nagy probléma?

Figyelt kérdés

Hamarosan elérkezünk oda,hogy az a generáció megy nyugdíjba,akik már csak a rendszerváltás után kezdtek el dolgozni.


Nagyon sok embert minimálbérre,4 órára jelentettek be,így vagy nem lesz kellő szolgálati idejük,vagy ami lesz is,abból sem fognak valami magas nyugdíjat kapni.


Aztán tudjuk,hogy a minimálnyugdíj pl mire elég,és nem is nagyon emelik.


Mi lesz ezzel a sok emberrel?Nyugdíj mellett fognak halálukig dolgozni,vagy a gyerekeik fogják őket támogatni?(Már,akit tudnak).


2022. febr. 11. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2022. febr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ebből lesznek gondok. De nem fognak velük törődni. Azt mondják így jártatok. De nem ez a fő gond hanem az , hogy a Rákosi unokák lassan mennek nyugdíjba aztán egyre kevesebb a gyerek és így nem lesz aki fent tartaná a rendszert
2022. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Na most nézd meg ezt a sok nyámnyila pávakölköt. És nem én találom ki, itt sírják tele egész nap a gyíkot. A lakásárak miatt, a fizetésük miatt, a bolti árak miatt. Mi történik ha én nem kapok nyugdíjat? Nagyjából lófax. Van ugye egy asztalos műhelyem, bérbe tudom adni ha már nem tudok dolgozni benne. Vannak kertművelő gépeim, rota, láncfűrész, ágdaráló és mind nagy teljesítményű ipari gépek, bérbe tudom adni. Van egy örökölt lakásom bérbe tudom adni. Van földem, ma is bérbe van adva. És mi lesz ezekkel a nincstelen proletárokkal, akik sem termőfölddel, sem termelőeszközzel nem rendelkeznek?


Na ezen gondolkodj már el mielőtt értem aggódsz.

2022. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
A pávák éhen fognak dögleni. Dolgozni lusták, saját földdel meg nem rendelkeznek. Sok nyugdíjas korú fog még itt pávát hantolni.
2022. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3


Pontosan az a baj,hogy ezek az emberek nem tettek félre semmit,nincs bérbeadni való dolguk,amiből passzív jövedelmet termelhetnének.

Ők gyakorlatilag felélték akkor,amikor dolgoztak.

Jól a vállalkozók jártak ezzel leginkább.


És,igen,a fiatalok sincsenek jó helyzetben,sokan nem tudnak még albérletet fizetni sem,hanem még őket támogatják az idős szüleik,nem pedig fordítva jellemző.

2022. febr. 11. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
#3 Gratulálok de mi van azokkal akik nem páwák( hozzáteszem a pávát ebben az esetben W-vel kell írni ,met Páwa=Pólus, Árkád, Westend, Aréna ugye Budapesti plázák ahol ezek a srácok lógnak ) ,hanem a kétkezi munkásokkal akik dolgoztak egész életükben de a rendszer nem tud nekik annyit fizetni vagy egy váratlan kiadást nem tudnak fedezni , mert az árakra elmegy a nyugdíj nagy része.
2022. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2%

"őket támogatják az idős szüleik,nem pedig fordítva jellemző"


Erről beszélek. Nem a nyugdíjasokért kell aggódni. Aki nem fektetett be az megérdemli a sorsát, én nem sajnálom egyet sem, de a mai nyámnyila pávák lényegesen életképtelenebbek. Ha csak a boltok egy hónapig nem nyitnának ki már jelentős részük éhen döglene, mert termelni, önmagát ellátni nem képes, maximum bűnözés útján lenne képes fenntartani magát. Egy háború vagy természeti katasztrófa esetén ezek úgy hullanának mint a legyek. Nem a mi korosztályunkért kell aggódni, mi a jég hátán is megélünk.

2022. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Nem lehet így általánosítani.


Én azt mondom,hogy a fiatalabbak pont életképesebbek ma.

Nem mennek el,pl 4 órára bejelentve dolgozni,hanem akkor keressen mást a munkaadó.

Többen mennek külföldre inkább.


Sok ember kiszolgáltatottságát kihasználták,persze volt akinek kényelmesebb volt,de nem a dolgozók voltak ennek fő nyertesei,hiszen nagy részük,mint írtam felélte azt a pénzt.Nem luxus dolgokra,mint nyaralás,síelés,drága autó,mint pl a munkaadók.


Szerintem ma nagyobbak a lehetőségek is.


És sokan nem vállalnak gyereket a semmire,és azért,hogy kiszolgáltatottak legyenek.

Még az idősebb generáció adott a társadalmi nyomásra,jobban.

2022. febr. 11. 09:45
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
#7 Ez nézőpont kérdése. Japánban csináltak egy tanulmányt , hogy a 30 milliós Tokióban mi történne ha elmenne az áram végleg valami miatt. Hát ott nem csak a fiatalok hullottak volna hanem minden generáció minden tagja. Amúgy a fiatalok közül sem mindenki életképtelen. Éppen egy fiatal magyar srác talált fel egy olyan okos üvegházat, hogy a sivatagban is lehet kertészkedni és termelni az élelmiszert. Amit az idősebb generáció pl nem tudott megoldani
2022. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én már kb. 20 éve nem értem azokat, akik komolyan a nyugdíjban reménykednek hogy majd abból megélnek...
2022. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!